Starší dorost nasázel Liberci na jeho ledě "bůra" a upevnil si první místo v extralize

20.01.2017 / Tomáš Lysý

Před utkáním 37. kola NOEN extraligy staršího dorostu patřilo domácímu Liberci třetí místo s dvoubodovou ztrátou na první Jihlavu. Ta ale utkání jasně ovládla. První třetina byla ještě vyrovnaná se šancemi na obou stranách, ale od druhého dějství začala kralovat Dukla i bez tří opor Lukáše Jindry, Dominika Adama a Matěje Vály, kteří ve stejný den hráli za juniorku. Ve čtyřiadvacáté minutě se prosadil Tomáš Vala a další dva jihlavské góly ve druhé části přidal Jakub Filip. Na začátku třetí dvacetiminutovky vstřelil čtvrtou branku hostí znovu Tomáš Vala. Jihlava nadále trestala nedisciplinovanost Tygrů, potřetí v utkání skórovala v přesilovce a to zásluhou mladšího dorostence Vítězslava Brože. Na pěti gólech v liberecké síti se jihlavské vítězství nakonec zastavilo – 5:0 – a Jan Juřička si tak připsal třetí nulu v sezoně. Dukla tak nadále zůstává lídrem tabulky a celé soutěže staršího dorostu.