5:10
(1:2, 3:4, 1:4)

Starší žáci si v posledním utkání sezony s chutí zastříleli

21.03.2017 / Tomáš Lysý

První branku závěrečného kola sezony Ligy starších žáků mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou obstarali domácí, ovšem Dukla ještě do konce třetiny otočila stav zásluhou Matěje Kravce a Ondřeje Broži. Ve druhé třetině začala zajímavá přetahovaná. Jihlava vždy zvýšila náskok a Havlíčkův Brod snižoval. Na gól Martina Pigla odpověděli domácí snížením, poté se prosadil dvakrát za sebou Matouš Menšík, který v zápase zapsal i šest přesných nahrávek. Brodští se opět dostali na jednobrankový rozdíl, ovšem krátce před odchodem do kabin upravil Adam Bína na 4:6. Domácí se na začátku třetí části ještě jednou přiblížili na kontaktní branku, ovšem Dukla si už zápas pohlídala. Postupně se prosadil Denis Štorek, Martin Pigl, David Moravec a Marek Chvátal uzavřel skóre na 10:6 pro Jihlavu. Červenožlutí během sezony dali nejvíce gólů z celé skupiny a nejméně jich dostali (188:74), ale k postupu na turnaj O mistra ČR jim scházel jediný bod - v tabulce skončili druzí za Přerovem.
21.03.2017, Liga starších žáků "A" - 28. kolo

BK Havlíčkův Brod

Pazderka (30. Kukeně) - Zych, Kutlvašr, Doležal, Macek, Spilka, Trupl - Rauš, Holenda, Dáňa, Dymák, Juřica, Němec, Besmák, Kopic, Kuchta, Vašák
5

Maláč - Chvátal, Vranka, Moravec, Adam, Sapík, Pavelec, Broža - Polodna, Melenovský, Kravec - Pigl, Menšík, Jungwirth - Mlejnek, Zdarsa, Štorek - Bína
10
Branky a nahrávky: 2. Holenda (Besmák, Zych), 23. Rauš (Kopic), 33. Vašák (Kopic, Dymák), 33. Dymák, 42. Němec (Trupl, Dymák) - 4. Kravec (Menšík, Moravec), 10. Broža (Menšík), 22. Pigl (Menšík), 25. Menšík (Sapík, Bína), 30. Menšík (Bína, Moravec), 39. Bína (Menšík), 43. Štorek (Zdarsa), 50. Pigl (Menšík), 52. Moravec (Pigl), 52. Chvátal (Pavelec, Menšík). Rozhodčí: Žák - Kubát, Krejčí. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 40. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5, 4:5, 4:6, 5:6, 5:10.