České reprezentační výběry do 15 let se v Jihlavě utkaly se Slováky a Švédy

17.04.2017 / Zdeněk Drla

Dva české výběry, reprezentace Slovenska a výběr z regionu Skånes ze Švédska poměřily o víkendu síly na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě na již tradičním kempu "patnáctek".

Na jihlavském kempu se už několik let na sklonku sezony tvoří základ budoucí reprezentace do 16 let, která bude v sezoně nadcházející obrážet oficiální mezinárodní akce. Letos se čeští mladíci kromě švédského týmu popasovali i s výběrem Slovenska do 15 let. Od pátku do neděle bylo na hlavní i malé hale Horáckého zimního stadionu sehráno šest zápasů.

Trenérům dvou českých mládežnických výběrů byli na Horáckém zimním stadionu k ruce i "pozorovatelé" (například olympijští vítězové Libor Procházka a David Moravec či jihlavský trenér mladšího dorostu a juniorský mistr světa Petr Svoboda - pozn. aut.), kteří sledovali jednotlivé kandidáty reprezentačního dresu při různých herních situacích.

Na fotografie Tomáše Buksy se můžete podívat zde.

Výsledky zápasů:

Česko U15 White - Skånes Ishockeyförbund (SWE) 2:4
Branky a nahrávky: 3. Chytil (Korčmaroš), 54. Geidl (Lašák, Holemý) - 2. Jönsson (Lindahl), 46. Stjernborg (Jonsson), 50. Von Barnekow (Plato, Magnusson), 54. Svensson (Von Barnekow).
Rozhodčí: Suchý - Mareček, Ryšavý V. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:3. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Česko U15 Red - Slovensko U15 8:2
Branky a nahrávky: 10. Strnad (Zajíček, Holoubek), 13. Urban (Rouha), 25. Novák (Hampl, Myšák), 27. Holoubek (Zajíček), 43. Myšák (Novák), 49. Gut (Hollar, Myšák), 57. Gut (Krutil), 60. Urban (Klimo) - 19. Šimko (Wachal, Kašlík), 44. Stacha (Chromiak).
Rozhodčí: Kotlík - Čurilla, Havelka G. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 2:1, 2:0, 4:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 8:2.

Česko U15 Red - Skånes Ishockeyförbund (SWE) 6:4
Branky a nahrávky: 13. Myšák, 21. Hollar (Rouha), 38. Gut (Krutil), 52. Rouha, 54. Myšák (Cikhart), 60. Novák (Myšák, Cikhart) - 4. Svensson (Stjernborg), 10. Magnusson, 34. Olsson (Bartholdsson), 45. Plato (Von Barnekow).
Rozhodčí: Kotlík - Guth, Kouba. Vyloučení: 4:2, navíc Holoubek (CZE) 5+0K za HRUB. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:2, 2:1, 3:1. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 6:4.

Česko U15 White - Slovensko U15 5:1
Branky a nahrávky: 8. Adámek (Holemý, Chlubna), 11. Adámek (Kerber), 17. Lašák (Handl T., Geidl), 48. Handl D. (Geidl), 50. Čermák (Janda, Vacík) - 48. Šmidžár (Kolenič, Šimko).
Rozhodčí: Suchý - Čurrila, Havelka O. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 3:0, 0:0, 2:1. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Slovensko U15 - Skånes Ishockeyförbund (SWE) 3:5
Branky a nahrávky: 5. Chromiak (Stacha, Tvrdoň), 26. Putala (Šmidžár), 55. Šimko (Šmidžár) - 10. Jonsson (Johnsson, Hassel), 15. Bartholdsson (Von Barnekow, Olsson), 16. Scherman (Plato, Magnusson), 32. Bartholdsson (Magnusson, Svensson), 58. Olsson (Plato).
Rozhodčí: Kotlík - Mareček, Mejzlík. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:3, 1:1, 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.

Česko U15 Red - Česko U15 White 4:8
Branky a nahrávky: 38. Hollar (Simon), 53. Krutil (Hollar), 53. Rouha (Jonák, Svach), 57. Roouha (Jonák, Klimo) - 1. Chlubna, 15. Handl D., 24. Korčmaroš (Talafa), 30. Chlubna (Čermák, Vacík), 32. Korčmaroš (Handl T., Svozil), 32. Matěj (Handl D., Holemý), 47. Chlubna (Čermák, Perička), 60. Chlubna.
Rozhodčí: Suchý - Rittich, Šťastná. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 0:2, 1:4, 3:2. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7, 4:7, 4:8.

Sestavy týmů:

Česko U15 Red: Krinwald Roman, Němeček Josef - Baláž Ondřej, Jonák Vojtěch, Hampl Jan, Starý Adam, Svach Vojtěch, Staněk Filip, Holoubek Tomáš, Krutil Michael - Myšák Jan, Stehlík Lukáš, Gut Michal, Cikhart Jan, Strnad Vojtěch, Novák Pavel, Hollar Tomáš, Simon Michal, Urban Tomáš, Zajíček Jakub, Klimo Michal, Rouha Michal

Česko U15 White: Krejčí Filip, Bednář Jan - Holemý Jan, Svozil Stanislav, Zeman Pavel, Vacík Dominik, Kerber Michal, Talafa Tadeáš, Naar Jakub, Perička Tomáš, Lašák Jan, Geidl Nico, Handl Tobiáš, Chytil Filip, Chlubna Tommáš, Čermák Patrik, Adámek Lukáš, Handl Dan, Janda Martin, Korčmaroš Jan, Macháček Štěpán, Matěj Pavel

Slovensko U15: Nemec Oliver, Latkóczy Šimon - Stacha Marko, Jamrich Mário, Zubák Adrián, Ejem Marco, Drápal Lukáš, Kňažko Samuel, Hajas Dominik, Putala Marek - Kašlík Matej, Krajč Samuel, Wachal Juraj, Koleniš Jakub, Litavec Patrik, Smidžár František, Šimko Jakub, Nemec Richard, Lipiansky Lukáš, Tvrdoň Miroslav, Rehák Samuel, Chromiak Martin

Skånes Ishockeyförbund (SWE): Clang Calle, Tinnert Max - Bartholdsson Kalle, Hassel Oskar, Johnsson Theodor, Olsson Anton, Rönn Jonathan, Svensson Jonatan, Wendt Hugo - Andersson Douglas, Eliasson Hugo, Ehnrot Tor, Jonsson Christian, Jönsson Linus, Lindahl casper, Magnusson Oskar, Nilsson Hugo, Plato Hampus, Sjödin Linus, Scherman Charlie, Stjernborg Viktor, Von Barnekow William

DUKLÁCI V REPREZENTAČNÍM DRESU. Na víkendovém kempu reprezentačních výběrů do 15 let měla Dukla Jihlava trojí zastoupení - útočníky Patrika Čermáka a Tomáše Chlubnu a gólmana Filipa Krejčího. Všichni tři hráli v právě skončené sezoně za extraligový mladší dorost. Foto: Ladislav Jonák