První zápas po reprezentační pauze, Dukla přivítá ve středu Zlín

17.12.2017 / Tomáš Kalas

Poslední týden před vánočními svátky. Obvykle je zasvěcen závěrečným nákupům dárků a vyzdobení domácností. To ale neplatí pro hokejisty, kolotoč extraligy je nemilosrdný. V období od 20. do 30. prosince poskočí program TELH o rovných pět zápasů. Dva z nich sehraje Dukla na domácí půdě. První zápas po reprezentační pauze a zároveň předposlední utkání před Štědrým dnem sehrají jihlavští hokejisté v rámci 31. kola na Horáckém zimním stadionu ve středu 20. prosince od 17:30 proti Aukro Beranům ze Zlína.

Na první gól museli diváci čekat až do konce 23. minuty, kdy skóroval Chomutov z hole Dietze. Jihlava měla poté 40 sekund přesilovky 5 na 3, ale tu neproměnila, přesto dokázala srovnat v 37. minutě z hole Žálčíka, hned v té stejné minutě ale inkasovala a zkraje třetí třetiny vsítili Piráti třetí gól. I když Jiránek dokázal snížit při power-play, Piráti si výhru pohlídali, přidali ještě jednu trefu a bylo rozhodnuto, Jihlava se vracela bezmála 230 kilometrů bez bodu po prohře 2:4. Střelec posledního gólu Dukly, Tomáš Jiránek byl po utkání, stejně jako celý tým, velmi zklamaný. „Škoda, že jsme v první třetině neproměnili nějakou šanci. Možná by to vypadalo jinak. Nedali jsme gól a pak to dopadlo, jak to dopadlo,“ nebyl s výkonem spokojen jihlavský forvard. V tabulce tak Jihlava zůstala poslední s tříbodovou ztrátou na Litvínov.

Aukro Berani Zlín

Prognózy před sezonou nevěštily vůbec nic dobrého pro Zlín. Před sezonou odešel generální sponzor PSG, do toho se navíc musel hledat nový generální manažer. Generálním sponzorem se stala původem zlínská firma Aukro, generálním manažerem pak bývalý známý komentátor ČT Martin Hosták. Vstup do sezony nebyl zrovna povedený, prohry střídaly výhry, vedení týmu především čekalo o mnoho více od bratří Bukartsů. Po rázné domluvě přece jenom bratři oživli a šest výher ze sedmi utkání okořenili devíti brankami, nedlouho poté ale Rihards v klubu skončil, naopak Roberts je aktuálně nejproduktivnějším hráčem týmu (11+16).

Turbulentní výsledky pokračovaly i při dobré formě lotyšského reprezentanta. Za všechny mluví příklad z listopadu, kdy Zlín prohrál tři utkání v řadě proti Hradci, Třinci a Boleslavi s nelichotivým skóre 3:14, aby v dalším utkání vymazal Spartu na jejím ledě 3:1, Plzeň fantasticky obral na západě Čech o dva body po výhře 2:1 v prodloužení a Piráty doma přejel 4:1. Následně sice Aukro Berani padli na ledě Vítkovic 0:5, což byl jediný případ z posledních sedmi zápasů, kdy Zlínští nebrali body. Poté totiž z třech domácích utkání vytěžili sedmibodový zisk - porazili Pardubice, brali bod za porážku v prodloužení proti Mountfieldu HK a skolili zvedající se Liberec. i díky tomu mu patří 7. místo se 43 body na kontě, 11 bodů od Jihlavy.

Soupiska
Realizační tým

Téma: Forma gólmanů Libora Kašíka a Larse Voldena

Každým rokem trnou zlínští příznivci, zda jejich jasná jednička Libor Kašík odejde do zahraničí, či ne. Ani tuto sezonu se nikam pětadvacetiletý gólman nepřesunoval a ve Zlíně odvádí skvělé výkony. Jeho jistý výkon byl například základem stíhací jízdy v 13. kole doma proti Plzni, kdy Zlín dotáhl třígólové manko, do vítězného konce však zápas nedotáhl a prohrál 4:5 po nájezdech. „Hlavně je důležitý Libor. Stabilně podává výborné výsledky a drží nás. I ve chvílích, kdy nás tymy přehrávají nás vždy podržel a my se pak dostáváme do zápasu a dokážeme s nimi hrát,“ pochválil ho zlínský kapitán Veselý. Nositel ocenění nejlepšího gólmana sezony 2013/2014 odchytal 29 utkání, na jedno utkání přenechal stráž dvojce Štůralovi. V soutěži si drží průměr 2,49 gólu na utkání a s úspěšností 92,15 % je v tabulce brankařů na 5. místě. Středeční utkání tak nabídne souboj gólmanů, protože jihlavský Lars Volden oplývá také výbornou formou. Poslední dva zápasy doma neinkasoval a pomohl svému týmu k výhře nad Mladou Boleslaví 3:0 a Třincem 1:0 pr. Norský reprezentant tak drží na Horáckém zimním stadionu neprůstřelnost již 131 minut a 15 vteřin.

Poslední vzájemný zápas

18. kolo Tipsport Extraligy ledního hokeje 2017/2018, úterý 31. října 2017, 17:30
Aukro Berani Zlín vs. HC Dukla Jihlava 1:2 po samostatných nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 50. Šťastný (Roberts Bukarts, Honejsek) – 49. Čachotský (Ulrych), rozh. náj. Kubalík. Rozhodčí: Hodek, Bejček - Špůr, Klouček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3029. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Jihlava sehrála ve Zlíně velmi náročné utkání. Po celý zápas byla aktivnější, ale nedokázala udržet vedení po gólu Čachotského a šlo se tak do nájezdů, kde byla Dukla úspěšnější a připsala si dva body. Foto: Aukro Berani Zlín