Poslední domácí utkání v roce 2017 sehraje Dukla proti Vítkovicím

27.12.2017 / Tomáš Kalas

Poslední domácí utkání v roce 2017 bude mít pro hokejisty Dukly poněkud sváteční nádech. V rámci 34. kola Tipsport Extraligy ledního hokeje se totiž domácím fanouškům představí v bílé sadě dresů, která bude k vidění doma pouze v tomto utkání. Co se soupeře týče, tabulkové postavení obou celků sice budí respekt, Dukle se ale proti tomuto soupeři daří. Řeč je o týmu HC Vítkovice Ridera, utkání hrané ve čtvrtek 30. prosince 2017 začne v tradičních 17:30.

Sváteční 33. kolo TELH zaválo Duklu na horký led do Brna. První třetinu byli aktivnější domácí hráči a v rozmezí minuty a půl dokázali rozvlnit síť za Vejmelkou hned dvakrát. Postupně se však jejich aktivita vytrácela a Skořepa svým únikem dostal Jihlavu zpět do hry. A když ve třetí třetině využil přesilovku po dvou sekundách ranou od modré švédský obránce de la Rose, mnoho brněnských fanoušků ztratilo nervy a na své příznivce začalo pískat. Utkání došlo až do prodloužení, kde propadla hned celá trojka hostí na ledě a únik Němce musel Šidlík hasit faulem, který přešel do trestného střílení. Nájezd mazácky proměnil Vojtěch Němec a dva body zůstaly v Brně. Utkání krátce pro ČT Sport zhodnotil střelec druhého gólu Dukly Erik de la Rose, který si pochvaloval úterní utkání. „Myslím si, že jsme hráli proti dobrému týmu a odehráli dobrý zápas. Z posledních dvou třetin si můžeme vzít něco do dalších zápasů,“ připomíná obránce návrat do utkání.

HC Vítkovice Ridera

Vítkovice byly před sezonou pasovány na černého koně soutěže a předpověď se vyplnila do puntíku. Tým, který v předešlých sezonách hrál především o postup do předkola play-off, ožil a sbírá pravidelně body. Na průběžné třetí místo v tabulce ho katapultovala především osmizápasová série výher, mančaft okolo trenéra Petra neprohrál od 26. listopadu. Dokázal také obrat o body týmy okolo své pozice, s prázdnou doma zůstala Kometa, Plzeň ubojovala poslední vzájemné utkání až v prodloužení. S Třincem odehráli Vítkovičtí dvě utkání v rámci jednoho týdne díky předehrávce 30. kola, Vítkovice vyhrály v Třinci 4:3, Oceláři za týden vrátili Ostravě porážku na jejím ledě v poměru 2:1. Ridera nestačila jenom na Hradec Králové, doma mu podlehla 3:6. Zkrátka a jednoduše, Vítkovice pravidelně bodují a to jim stačí na třetí místo v tabulce, čtyři body náskoku na čtvrtý Třinec, devět na vedoucí Plzeň.

Soupiska HC Vítkovice Ridera
Realizační tým Vítkovice

Téma: Vzájemné zápasy Dukly a Vítkovic tuto sezonu

Na koho ale Ostravští dobré vzpomínky mít nebudou, je jihlavská Dukla. Ve dvou vzájemných utkáních vždy vyšla lépe Dukla. V 8. kole před kamerami České televize přijela Ridera do Jihlavy a prohrávala od 25. minuty, kdy skóroval (z ofsajdu) Hlinka. Vítkovice ještě ve druhé části dokázali srovnat, oba góly vsítil kapitán Olesz, druhou trefu přidal ze sporné přesilovky po vyloučení Skořepy. Do třetí třetiny nastoupila úplně jiná Dukla, Vítkovice přestřílela 21:6 a přidala tři góly, utkání tak zvrátila na svou stranu a vyhrála 4:2

Druhé vzájemné utkání hostila ostravská ČEZ Arena. Jihlava byla vždy o krok pozadu, účet otevřel v 9. minutě vítkovický Kolouch, Jihlava srovnala z přesilovky na začátku 18. minuty po vyloučení Lva. Ridera šla do vedení znovu v 33. minutě, Žálčík dorovnal ztrátu v 39. minutě. I napotřetí se skóre měnilo pro Moravany. Čachotského vyloučení potrestal Lev. Dukla zase srovnala v 49. minutě díky Skořepovi. Když už to vypadalo na prodloužení, 56 sekund před koncem otočil skóre jako správný kapitán Tomáš Čachotský a rozhodl o tom, že tři body si poveze domů Jihlava po výhře 4:3.

Statistické okénko

Vítkovičtí mají ve svých řadách pořádně tvrdé obránce. Třetím rokem za sebou si pro výhru v Radegast Indexu míří vousáč Výtisk. Celkově je Ridera v RI druhá. Bránu střeží zkušený Patrik Bartošák, který se s 93 % drží v první trojce brankářů. V Jihlavě bodování vévodí kapitán Čachotský, Dukla má také skoro o polovinu méně trestných minut.

Poslední vzájemné utkání

Tipsport Extraliga ledního hokeje 2017/2018, 21. kolo, 15. listopadu 2017, 17:30
HC Vítkovice Ridera - HC Dukla Jihlava 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Kolouch (Krenželok, Stránský), 33. Kurovský (Szturc), 42. Lev (Baranka, Tybor) – 18. Kajínek (Stříteský), 39. Žálčík (de la Rose, Anděl), 49. Skořepa (Kubalík), 60. Čachotský (Stříteský, Ulrych). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5633. Střely na branku: 29:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Krenželok, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk – Tybor, Roman, Květoň – Zdráhal, Lev, Olesz – Stránský, Kolouch, Szturc – Tomi, Jáchym, Kurovský
HC Dukla Jihlava: Volden – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Ulrych, Bryhnisveen, Kajínek, Váňa – Kubalík, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Seman, Zeman – Žálčík, Hlinka, Anděl – Diviš, Hubáček, Rys Ohromnou radost zažíval kapitán Čachotský, když 56 sekund před koncem vsítil čtvrtý gól Jihlavy a obral tak Vítkovické o body. Foto: Petr Kotala / HC Vítkovice Ridera

Následující zápasy Dukly Jihlava

Čtvrtek 28.12.2017, 17:30: HC Dukla Jihlava – HC Vítkovice Ridera - vstupenky zde.
Sobota 30.12.2017, 16:30: HC Škoda Plzeň - HC Dukla Jihlava - vstupenky zde.
Středa 3.1.2018, 17:30: HC Dukla Jihlava - HC Verva Litvínov - vstupenky zde