Tomáš Vala režíroval první tříbodovou výhru staršího dorostu v nadstavbě

31.12.2017 / Tomáš Lysý

Do posledního utkání v tomto kalendářním roce šli starší dorostenci s tím, že konečně chtějí vyhrát za tři body. V nastavbové části A s jistotou play-off totiž zapsali dvě výhry za dva body. Po bezbrankové první třetině se Motor na začátku druhého dějství ujal vedení, ale to rychle smazal Daniel Piskač a pak začal velký den jihlavského útočníka, nastupujícího již za juniory. Tomáš Vala dvěma góly dokázal otočit stav a když České Budějovice ve 47. minutě znovu snížili, uklidnil forvard svůj tým dalšími dvěma brankami. Celkem tak nasbíral čtyři góly, což červenožlutým bohatě stačilo na výhru, neboť hosté v závěru už jen snížili - 5:3. Dukla je tak ve čtrnáctičlenné tabulce na třináctém místě se ztrátou pouhých čtyř bodů na šestou Spartu.