Duklu čeká v novém roce první veledůležité utkání. Přijede Litvínov

01.01.2018 / Tomáš Kalas

Po důstojné prohře na ledě lídra tabulky začne rok 2018 pro hokejisty Dukly veledůležitým utkáním. Ve středu 3. ledna na Vysočinu přijede tabulkový soused ze severu Čech, HC Verva Litvínov. Utkání bude pro Jihlavské o to důležitější, že Litvínov je odskočen o devět bodů a případná prohra v základní hrací době by Jihlavu ještě více přikovala na poslední místo tabulky. Přijďte proto podpořit hráče, zápas začne v 17:30.

Poslední zápas v roce 2017 sehráli hokejisté Dukly na ledě vedoucí Plzně. Od prvních minut byli domácím vyrovnaným soupeřem. Na konci první části šli Indiáni do vedení po gólu Jonese. Jihlava dokázala kontrovat po úspěšném nájezdu Zemana na bránu. V prostřední části byla vůbec Dukla aktivnější, svého soupeře přestřílela 14:8, ale utkání neotočila. Osmnáct sekund po úvodním buly třetí části navíc skóroval Schleiss a hosté již nedokázali srovnat utkání, Gulaš 42 sekund před koncem pečetil tři body pro lídra. Co naplat, že červenožlutí přestříleli svého soupeře 31:23 a i asistent Martina Straky na lavičce, Jiří Hanzlík pochválil Jihlavu. „Klobouk dolů před nimi. Dávají do toho srdce a strašně bych jim přál, aby se v extralize udrželi.“ Na straně celku z Vysočiny bylo pochopitelně zklamání. „Koncovka nás sužuje delší dobu. Ale my se nemůžeme donekonečna vymlouvat na to, jestli máme nebo nemáme horší koncovku. Kola plynou a my těch bodů pořád moc neděláme. Není prostor na to kličkovat nebo se vymlouvat, je třeba začít dělat body,“ byl upřímný ohledně produktivity obránce Jakub Suchánek.

HC Verva Litvínov

V minulé sezoně bylo u podniku Chemopetrol veselo. Verva se dostala do čtvrtfinále přímým postupem díky dobré základní části, v pavouku na ni čekal hradecký Mountfield. Ten se moc se svým soupeřem nezalamoval, selhal pouze v jednom utkání a pro Litvínov uplynulý ročník skončil již ve čtvrtfinále. Do nové sezony se toho poměrně hodně v týmu změnilo. Odešel brankář Janus, útočník Hanzl, či obránce Frolo. Naopak se povedlo do Litvínova dostat brankáře Kantora, obránce Dietze, či útočníka Jánského.

Probíhající ročník už tak veselý ale není. Po slušném startu přišla na přelomu září a října na Verváky asi největší krize, kdy prohráli sedm utkání v řadě a klesli tabulkou. Krizi ukončili však stylově, když na domácím ledě porazili brněnskou Kometu 4:3 po nájezdech. Zároveň se tímto utkáním nastartovala i pětizápasová šňůra, kdy Litvínov bodoval, dokázal dokonce porazit Plzeň v prodloužení a Hradec Králové v jejich aréně, 5:4 po nájezdech. Severočeši bodují především proti soupeřům okolo jejich pozice a v napěchované skupině mezi 7. až 13. místem, kde leží devět bodů rozdílu, jsou třináctí s 43 body. Stejně má i Mladá Boleslav, o bod více Pardubice a o dva Chomutov s Libercem.

Soupiska Vervy
Realizační tým Vervy

Téma: Bývalí jihlavští hráči

Při pohledu na soupisku Litvínova najde fanoušek Dukly dvě jména, která dříve nastupovala v červenožlutých barvách. Postupovou sezonu 2003/2004 odehrál za Jihlavu nesmlouvavý bijec Zbyněk Sklenička, jenž „zaujmul“ hokejovou veřejnost nechvalně známým incidentem v sedmém barážovém utkání v sezoně 2010/2011 v dresu Ústí nad Labem. Sklenička je aktuálně s 36 lety jedním z nejzkušenějších hráčů v týmu. V Jihlavě nasbíral v 33 utkáních dva góly a sedm asistencí, byl ale také nejvíce trestaným hráčem, obdržel 107 minut. Během ročníku 2015/2016 naskočil na pár zápasů v jihlavské obraně Marek Baránek, tehdy ještě jako hostující z Karlových Varů. V dresu Jihlavy odehrál 6 utkání, připsal si pouze jednu asistenci a šest trestných minut.

Statistické okénko

Poslední vzájemné utkání

Tipsport Extraliga ledního hokeje 2017/2018, 23. kolo, neděle 19. listopadu 2017, 15:30
HC Verva Litvínov - HC Dukla Jihlava 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Nejezchleb (Ihnačák), 20. Kubát (Gula, Ihnačák), 37. Matoušek (Jurčík, Gula). Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4895. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 3:0.

HC Verva Litvínov: Petrásek – Sörvik, Kubát, Gula, Doudera, Pilař, Dietz, Sklenička – Jánský, Hübl, Černý – Hanzl, Ihnačák, Nejezchleb – Vandas, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Válek, Matoušek
HC Dukla Jihlava: Volden – Šidlík, Stříteský, Suchánek, de la Rose, Kajínek, Ulrych, Váňa – Jiránek, Zeman, Čachotský – Čermák, Seman, Kubalík – Anděl, Skořepa, Žálčík – Rys, Hubáček, Diviš Byl to nepovedený zápas. Litvínov rozhodl o výhře víceméně v první třetině a utkání si pak po zbytek času hlídal. Foto: HC Verva Litvínov