HC Dukla Jihlava

HC Dukla Jihlava
 
31.1.2013
Zdeněk Drla

Kádr Dukly opouští trojice hráčů. Tomáš Kolafa míří do Boleslavi

Kádr Dukly opouští trojice hráčů. Tomáš Kolafa míří do Boleslavi

Jedenatřicátý leden je posledním datem, kdy kluby mohou udělat v aktuální sezoně poslední přestupy a hostování. I proto je aktivita klubů v tomto dni největší z celé sezony. Ke změnám dochází i v Dukle Jihlava. Kádr opouští trojice hráčů. „Dnes je poslední den, kdy se dají dělat v letošní sezoně změny v registru na Českém svazu ledního hokeje. Stáli jsme tedy před rozhodnutím o konečné podobě kádru. Rozhodli jsme se uvolnit z týmu tři hráče,“ vysvětlil ve čtvrtek v poledne jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban. Obránci Tomáši Kolafovi bylo ukončeno hostování z Kladna, dva mladí útočníci Adam Pometlo a Michael Polcar míří na hostování do Moravských Budějovic.


V poslední lednový den je na „hokejovém trhu“ rušno. Kluby vyřizují poslední možné přestupy, hostování nebo střídavé starty. V Dukle se tato aktivita týká Tomáše Kolafy, Michaela Polcara (ročník 1991) a Adama Pometla (ročník 1990). „Rozhodli jsme se uvolnit z týmu tyto tři hráče. U Tomáše Kolafy, který je u nás na hostování z Kladna, nejsme držiteli práv. Chceme se soustředit na hráče, se kterými můžeme do budoucna počítat. Hostování z Kladna jsme proto zrušili,“ popsal dění v klubu v poslední přestupní den jednatel Dukly Bedřich Ščerban. Tomáš Kolafa zamířil obratem z Kladna do kádru prvoligového lídra z Mladé Boleslavi, kde bude hostovat do konce sezony.

Duklu opouští i dva mladí útočníci. Adam Pometlo a Michael Polcar odcházejí do konce sezony na hostování do Moravských Budějovic. „Máme široký kádr a zde jsme i zvažovali nasazování hráčů v dalším období sezony. V poslední době jsme vyzkoušeli další naše hráče z juniorky. Přesvědčili nás, že s nimi můžeme počítat. Tihle kluci zároveň mohou hrát i za náš juniorský tým. Adama a Michaela jsme se proto rozhodli uvolnit (oba mají odehráno 30 zápasů – pozn. aut.). Kdyby nebyli v základní sestavě, do konce sezony by si již patrně nezahráli,“ popsal hráčský pohyb Bedřich Ščerban. Do týmu se také na poslední chvíli vrátil z Budapešti útočník Martin Kuřítko. Jak již bylo uvedeno, i on má možnost hrát za A-tým, zároveň za juniory a má vyřízený střídavé starty do Moravských Budějovic. Trenéři také mohou počítat s Martinem Vysloužilem, který se vrátil do týmu po dlouhodobém zranění.

Přestupy a hostování mají svá pevná pravidla. „Hráči ročníku 1991 a starší jsou po datu 31. ledna už fixováni v týmu do konce sezony, v případě ročníku 1991 to platí, pokud mají odehráno více jak 26 zápasů ve vyšší soutěži, v tomto případě I. lize,“ vysvětlil Ščerban.


-Vytisknout      -Odeslat mailem      -Diskusní fórum


 

Copyright © 2002-2017 HC Dukla Jihlava, eSports.cz, s.r.o. a NOWONET. Informace o autorských právech.


Hokejové štulpny, ribana a dresy | Hokejový obchod Brno golfové vybavení hybridní auta střechy koupelny