AkademieRealizační týmyNábor
KontaktTurnaje Krasobruslení
Kurz brusleníDokumenty Klubový řád, příspěvky

V rámci DTS si starší žáci poradili s Hradcem v obou duelech

V dalším měření sil v rámci DTS přivítali starší žáci Dukly celek z Hradce Králové. Hosté bez nemocných dvou opor nebyli příliš nebezpeční směrem vpřed a domácí měli celé utkání pod kontrolou a je jen škoda, že nedokázali proměnit více svých brankových příležitostí. Dukla v prvním zápase zvítězila 2:0 a ve druhém těsně 2:1. V obou duelech se dokázal prosadit Andrej Fábry.

Starší dorostenci prohráli v Salzburgu, inkasovali pět branek

V neděli 25. února cestovali svěřenci Štěpána Moravce do Salzburgu, aby zde odehráli další mistrovský duel. Hosté se poprvé dokázali prosadit až za stavu 4:0, když se trefil Miroslav Juda. Na konečných 5:2 upravil v přesilové hře Adam Najman. Gólman Ondřej Chaloupek se rozhodně nenudil neb na něj šlo 53 střel.

Starší dorost vyhrál popáté během šesti zápasů a stoupá tabulkou vzhůru

Ve výborné formě se v posledních zápasech nachází starší dorostenci Dukly, kteří vyhráli popáté během předešlých šesti utkání. Na ledě čtvrtého celku tabulky, českobudějovického Motoru, šli do vedení v závěru první třetiny zásluhou Vítězslava Brože. Další branka padla znovu až na konci třetiny, a to druhé a do jihlavské sítě. Nerozhodný stav vyřešil ve 47. minutě Martin Zadražil, který poslal Jihlavu znovu do vedení. Tým kouče Štěpána Moravce ho nejenže udržel, ale v poslední minutě ještě dvěma trefami navýšil, když do prázdné branky zakončoval Jakub Filip a Jindřich Kardoš - 1:4. Starší dorostenci jsou v tabulce A-nadstavby s jistotou play-off již na 11. místě s minimální ztrátou na celky před sebou.

Junioři vyhráli doma nad Olomoucí a pojistili si průběžné třinácté místo v nadstavbě

Necelých jednadvacet hodin po konci zápasu v Třinci sehráli junioři Dukly další klání, tentokrát doma proti Olomouci. Hanáci se dostali ve čtvrté minutě do vedení, ale těsně před koncem úvodní periody srovnal David Donda. Zápas nakonec rozhodla branka z poloviny utkání, kterou po nahrávce Aleše Heinricha vstřelil Josh Waller a poslal domácí do vedení 2:1. Svěřenci kouče Karla Nekvasila jej udrželi až do konce zápasu a na čele skupiny o 13. - 18. místo si udržují tříbodový náskok před Zlínem.

Mladší dorostenci dotahovali tříbrankovou ztrátu, ale nepovedlo se jim to

V rámci 15. kola druhé části ELIOD Extraligy mladšího dorostu přijel do Jihlavy tým letňanských Letců. Byli to oni, kdo rozjeli úvodní nápor, postupem času se však hra srovnala a týmy měly dostatek šancí na vstřelení úvodní branky. Na tu si museli diváci počkat do 22. minuty, kdy se prosadil hostující Vrkoč. Jihlava stále hledala recept na obranu hostí a nemohla se prosadit. Naopak hosté zasadili na konci třetiny další úder, kuriózním způsobem se prosadil Straka. Pět minut před koncem se prosadil hostující Vrkoč a zdálo se býti hotovo. Jenže Dukla zdramatizovala utkání za necelou minutu a čtvrt, kdy se prosadil Petr Brož a Jiří Kochrda. Více již toho Dukla nestihla a Letňany si tak vezou domů překvapivou výhru 3:2.

Junioři v Třinci během závěru zabrali, náskok soupeře ale vyrovnat nestihli

Úvodní třetina zápasu mezi Třincem a Jihlavou ve skupině o umístění nabídla slušný hokej s několika šancemi, nicméně Loubal ani Juda za svá záda nepustili ani jeden puk. To se změnilo v rozmezí 29. - 37. minuty, když Dukla inkasovala z holí domácích Ocelářů hned třikrát. Ve třetí části byla Jihlava aktivnějším týmem, ovšem Třinečtí drželi tříbrankový náskok. Závěr zápasu přece jen nabídl drama. Dominik Adam nejprve odčaroval neprůstřelnost domácího gólmana a 94 sekund před koncem snížil Joshua Waller na rozdíl jedné branky. Červenožlutí poté odvolali gólmana, nicméně vyrovnat již nestihli. Ve skupině juniorské extraligy o umístění na 13. - 18. místě však stále drží první pozici.

Béčko mladšího dorostu po čtyřech prohrách zabralo a porazilo Krkonoše

Cíl zlomit čtyři porážky v řadě vyšel mladšímu dorostu B dobře. Doma s Krkonoši sice od 13. minuty prohrávali 0:1, ale ve druhé části se Dukle povedl obrat. Krátce po pauze skóroval Patrik Augusta a na konci třetiny vyrovnal Denis Štorek. Ve třetí třetině se Jihlava dostala až do vedení 5:1. Trefil se totiž znovu Patrik Augusta, který zaznamenal povedené utkání, jelikož zapsal i další dvě nahrávky - na gól Matyáše Machovského a Denise Štorka. Závěr se sice Jihlavě nepovedl, když v osmapadesáté minutě dvakrát inkasovala, ale výhru již červenožlutí nepustili - <{>5:3. Další zápas měla Dukla sehrát v sobotu 24.2. v Táboře, ten byl ale odložen, takže o den později přivítá Jihlava doma B-tým Pardubic.

Mladší dorost B v gólové přestřelce podlehl na nájezdy béčku Motoru

Jihlavští mladší dorostenci začali proti Motoru lépe a ve třetí minutě se dostali do vedení gólem Davida Polodny. Ačkoliv soupeř v šestnácté minutě srovnal, v témže čase skóroval i útočník Dukly Daniel Pavelec a před přestávkou zvýšil už na 3:1. Českobudějovičtí na začátku druhého dějství vstřelili kontaktní gól, ovšem byl to znovu Daniel Pavelec, který završil hattrick a vrátil Dukle dvougólový náskok. Ten ale Jihlava znovu neudržela, prosadili se totiž hosté, poté domácí David Michalčuk a znovu Jihočeši. Ti ve třetí třetině dokonce dvěma brankami otočili na 5:6, ale 80 sekund před koncem srovnal Marek Chvátal. Zápas nakonec dospěl až do nájezdů, ve kterých byli lepší hosté - 6:7 po nájezdech.

Mladší dorost v dalším derby body nezískal, prohrál v Havlíčkově Brodě

Jihlavští hokejisté nevstoupili do zápasu na půdě regionálního rivala z Havlíčkova Brodu dobře a v páté minutě poprvé inkasovali, když se trefil Josef Dáňa. Stejný hráč měl na konci druhé třetiny prsty ve druhém gólu domácích. Jihlavští hokejisté ve třetí třetině dokázali zásluhou Kevina Mikeše snížit na rozdíl jedné branky, ale v souboji nedávných spoluhráčů z Kraje Vysočina z úspěšné Zimní olympiády dětí a mládeže se nakonec radovali domácí, kteří ihned poté pojistili výhru třetí brankou - 3:1.

Starší žáci v rámci DTS nestačili po epidemii na Vítkovice

Jihlavské mladíky po epidemii příušnic čekal na rozjezd jeden z nejtěžších možných soupeřů, přičemž velká část hráčů po měsíční pauze absolvovala dva či čtyři tréninky a na dění na ledě se to projevilo. Soupeř byl zejména první část hry lepší a jen díky výborně chytajícímu brankáři Tesařovi se drželi soupeři na dostřel stavem 1:2, bohužel místo vyrovnání nakonec se závěrečnou sirénou inkasovali třetí branku. O gól Dukly se postaral Martin Matějíček. Druhá část hry byla vyrovnaná jak herně, tak na šance, bohužel soupeř byl ten, kdo jednu dokázal využít, a tak i po druhé odcházeli jihlavští mladíci z ledu poraženi.