10.09.2011 15:15, Extraliga juniorů - 2. kolo

Rittich - Randa, Polívka, Jícha, Tobola, Kolda, Zadražil, Martínek - Vysloužil, Mikeš, Pěška - Prokš, Zídek, Brychta - Přidal, Matějka, Pekárek - Štěpán, Brabec, Vaculín
1

Rytíři Kladno

Ilašenko - Tomáš, Kužel, Steigauf, David, Kolařík, Gutwald, Vodák - Dalecký, Knotek, Doskočil - Strnad, Melka, Bernat - Bauer, Gottlieb, Znamenáček - Homer, Kalla, Pípal
3
Branky a nahrávky: 51. Mikeš (Štěpán) - 6. Dalecký (Kolařík), 10. Homer (Kolařík), 60. Dalecký (Knotek, Kužel). Rozhodčí: Blecha - Kotlík, Skopal. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 18:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Junioři Dukly Jihlava chtěli v sobotním utkání s Kladnem navázat na dva dny staré vítězství nad Slavií Praha. Podle toho ale v žádném případě nezačali. Již několik úvodních minut ukázalo, že jihlavští mladíci budou mít se středočeským soupeřem hodně práce. V 5. minutě odešel na trestnou lavici za držení pykat jihlavský Erik Polívka. To se Dukle stalo osudným. Hosté totiž sehráli početní výhodu více, než brilantně. Po řadě kombinací kotouč docestoval k Václavu Kolaříkovi, ten jej poslal tvrdě na bránu. Při tomto pokusu ještě Rittich zasáhl, ale na dorážku Jana Daleckého už byl krátký – 0:1. V úvodní periodě zvládli hosté ještě jeden gólový zásah přidat. V čase 9:33 poslal směr brána lehké nahození David Homer. Domácí strážce svatyně měl zakrytý výhled, a tak puk doplachtil až do pravého rohu branky – 0:2. Kladno první třetinu zcela ovládlo.

Nejinak tomu bylo i ve třetině následující. Svůj tlak ale hosté nedokázali zúročit. Přeci jenom ale bylo vidět na jihlavských částečné zlepšení. Přes kladenský obranný val se ale prosazovali horko těžko. V 26. minutě se v dobré palebné pozici ocitl Jakub Brychta. Pálil ale přímo do hrudi Ilašenka. V minutě 29. Přišla asi největší příležitost hostí. Antonín Melka prchnul jihlavským bekům po levé straně a poslal přihrávku před zcela odkrytou bránu, kde se po kotouči natahoval kladenský útočník. Ač dělal co mohl, byl na něj krátký. V následujících minutách aktivita obou celků upadala, klesalo také tempo hry. Více vzrušení tedy druhá dvacetiminutovka nepřinesla.

V úvodu třetí třetiny šláplo Kladno opět na plyn. Ve 46. minutě pelášil po chybě domácích Tomáš Knotek nikým neohrožován sám na bránu. Na Davida Ritticha si však se svým pokusem nepřišel. Vypadalo to, že je o vítězi zápasu rozhodnuto. Nebylo tomu tak. V čase 50:05 se totiž blýskl Roman Mikeš, který po zmatku před Ilašenkem dopravil kotouč za brankovou čáru – 1:2. Utkání tedy mělo opět náboj. Nedlouho po vyrovnávací brance se Dukle naskytla další gólová příležitost. Tou ale pohrdla. Červenožlutí borci předváděli v posledních deseti minutách hokej, kterým se chtěli patrně prezentovat hnedle od začátku střetnutí. Nyní již bylo pozdě. Domácím se nepodařilo vyrovnat ani v závěrečné hře bez brankáře. Naopak Kladno zásluhou Jana Daleckého pečetilo vteřinu před koncem utkání vítězství - 1:3.

Jihlavským juniorům se tak výkon z 1. kola NOEN Extraligy nepodařil zopakovat. Svému soupeři z Kladna podlehli 1:3. Další příležitost ke složení reparátu budou mít mladíci Dukly ve čtvrtek 15. září, kdy zajíždí do Českých Budějovic.

Otakar Vejvoda (trenér Kladna): „V první třetině jsme nedali šest vyložených šancí, mohlo být rozhodnuto. Takhle jsme se trápili až do konce.“

Petr Svoboda (trenér Jihlavy): „Dneska si myslím, že bylo Kladno lepším mančaftem. Dvě třetiny jsme se nedostali do pořádné šance. Nedokážu si to vysvětlit, kluci prostě nehráli to, co jsme po nich chtěli. Až posledních deset minut, kdy jsme dali ten gól. Opět se přesvědčili, že když dodržují to, co po nich chceme, tak to funguje. Dostali jsme soupeře pod hodně velký tlak. Škoda, po brance, kterou jsme vstřelili jsme tam měli jednu tutovou šanci. Mohlo to být na remízu, soupeře to mohlo zlomit. Bohužel se tak nestalo. Při power-play je to už vabank.“