11.02.2012 13:15, Liga starších žáků 1998-1999 (7.třída) - 22. kolo

Šťastný - Jančí, Habermann, Hráček, Mareš, Kouba - Hrbatý, Němec, Lupač, Chromý, Kolátor, Kozel, Prokš, Chvátal
10

HC Litomyšl

1
Branky Jihlavy: Prokš 4, Hrbatý 2, Lupač 2, Kozel, Chromý. Nejlepší hráči Jihlavy: Celý tým.

„Ani starší žáci se nevyhnuli špatnému vstupu do utkání a prvních 10 minut bylo z naší strany dost mizerných a soupeř nás možná trochu i přehrával. Naštěstí od 10. minuty začali kluci hrát to, co je zdobilo poslední dvě utkání - parádně napadat soupeře a nutit ho k chybám, obránci dávat kotouče rychle od hokejky na volné najeté útočníky a ti hlavně v útočné třetiny zvýšili pohyb a plnili pokyny s třetím hráčem dozadu i druhým neustále se nabízejícím hráčem. Ze 17 střel v 1. třetině jsme ale vytěžili pouze jeden gól. V druhé části opět pokračovali ve zlepšeném výkonu, ale branky stále nepřicházely a když jsme se konečně trefili, tak soupeř v zápětí z ojedinělé šance snížil na 2:1. Vypadalo to na stejné utkání jako minulý týden, kdy jsme soupeře přestříleli 52:13 a výsledek byl 2:2.

Ovšem rychlým gólem na 3:1 se kluci dostali do pohody a poté to tam začalo padat. Užívali si každé střídání a bylo k vidění dost pohledných akcích a zejména na jejich časté rotace v útočné třetině byla radost pohledět. Za stavu 6:1 jsme zcela ovládali hru, měl jsem jen malinký strach, aby kluci nepodcenili 3. třetinu jako minulé utkání doma z Chrudimí. Ovšem motivace, že když dají soupeři 10 gólů, tak jim v týdnu oba trenéři upečeme buchty, se mi hrubě "vymstila" a kromě radosti z předvedené hry a zisku dvou bodů budu muset doma ještě oprášit své kuchařské umění," řekl po utkání trenér Dzurik.