27.07.2012 13:00, Přípravné zápasy juniorů - 0. kolo

Máj (31. Vejmelka) - Roupec, Vondráček P., Juráň, Abrahám, Pelikán, Peroutka, Vlašín, Marek, Donutil, Horký, Šabatka, Pálka, Salák, Mašek
2

Fučík (31. Krejčík) - Hlaveš, Kohout, Tobola, Martínek, Polívka, Dundáček, Žáček, Ščerban, Štěpán, Gregar, Brychta, Vlček, Vantuch, Střecha, Lupač, Březka, Vítek, Řehulka, Hošek
4
Branky a nahrávky: 14. Horký (Peroutka, Marek), 27. Marek (Vlašín) - 26. Vantuch (Martínek), 35. Gregar (Přidal), 45. Přidal (Gregar), 49. Březka (Polívka). Rozhodčí: Klouda - Rampír, Zháňal. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

Počet kontaktů juniorů Dukly Jihlava s ledovou plochou v novém ročníku by se dal spočítat na prstech jedné ruky. I přes fakt, že jihlavským mladíkům chyběla praxe na ledě, vyrazila družina trenéra Štěpána Moravce k přípravnému duelu do blízké Třebíče. Jak naznačil sám lodivod červenožlutých borců, šlo spíše o získání ztracené jistoty na bruslích, než o heroický výkon. „Chtěli jsme klukům zpestřit první týden na ledě. Příliš času jsme na něm totiž nestrávili, a to se projevilo.“

V úvodu utkání tahali jihlavští mladíci za kratší konec. „Ze začátku to bylo spíše plácání, prohrávali jsme a nedařilo se nám,“ potvrdil nepřílišnou kvalitu prvních minut duelu Štěpán Moravec.

Ve 26. minutě se poté podařilo zásluhou Marka Vantucha vyrovnat. Na tuto branku ještě nalezli třebíčští hokejisté odpověď, na další tři přesné trefy z holí Jihlavských hokejistů však již nikoliv. Do černého mířil ještě ve druhé třetině Martin Gregar, v závěrečném dějství pak Patrik Přidal a Filip Březka. „Postupem času jsme utkání otočili a byli lepší,“ přiblížil druhou půli klání Moravec. Jihlavští junioři si tak z MANN + HUMMEL ARENY odvezli vítězství 4:2.

Roman Mejzlík (trenér Horácké Slavie Třebíč): Na první zápas po pár dnech tréninku to nebylo vůbec špatné. Do poloviny zápasu jsme s Jihlavou drželi krok, potom se nám, bohužel, zranili dva hráči (obránce Pálka má zlomenou ruku a už je po operaci), takže jsme museli dohrávat v kombinované sestavě. Jihlava byla poté lepší.

Štěpán Moravec (trenér Dukly Jihlava): „Ze začátku utkání se nám moc nedařilo, bylo vidět málo času stráveného na ledě. Prohrávali jsme 0:1, ve druhé třetině se nám pak podařilo vyrovnat. Sice nám poté soupeř opět odskočil, ale utkání jsme otočili a zvítězili. Ze strany trenérů tak spokojenost.“