19.01.2013 17:00, Extraliga juniorů - 32. kolo

Kubáň - Černín, Hawlík, Kubis, Jonáš, Klok, Deutsch, Cabák - Richter, Ballner, Slováček - Tomi, Blahuta, Hudeček - Král, Illéš, Pasker - Holý
3

Krejčík - Tobola, Kohout, Březka, Dundáček, Žáček - Jícha, Gregar, Lupač, Štěpán, Vantuch, Pěška, Vlček, Zídek, Vala, Střecha, Přidal
2
Branky a nahrávky: 11. Tomi (Blahuta, Ballner), 40. Richter (Slováček), 44. Jonáš (Černín, Tomi) - 20. Přidal (TS), 60. Dundáček (Pěška, Zídek). Rozhodčí: Trombík - Tošenov, Hlavatý. Vyloučení: 4:6, navíc Richter (VIT) 5 minut + do konce utkání za naražení zezadu. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Hnedle po zahájení utkání zahrozila domácí družina, Krejčík však byl pozorný, a nežli by dopustil nepříjemnosti, schoval raději kotouč do rukavice. Na druhé straně hrací plochy prověřil Kubáňovu pozornost Martin Gregar, leč rovněž neúspěšně. Nedlouho poté Dukla vsítila branku, která nemohla být uznána, neboť byla posunuta domácí svatyně. V 9. minutě usedl na trestnou lavici Lukáš Jícha. Vítkovice byly neomylné, přesně v čase 10:24 dorazil kotouč za bezmocného Krejčíka Vojtěch Tomi – 1:0. Dukla stihla vyrovnat přesně vteřinu před koncem prvního dějství. Za faul na ujíždějícího Patrika Přidala bylo nařízeno trestné střílení, které sám faulovaný ranou mezi betony domácího brankáře nekompromisně proměnil – 1:1.

V prostřední třetině se brankové příležitosti objevovaly spíše sporadicky, oba celky spoléhaly především na nahazování kotouče, přičemž si precizně střežili střední pásmo. Když jihlavští junioři přežili další oslabení, přišla velká příležitost Richtera. Domácí útočník trefil tyč! O něco málo později však již byl Karel Richter úspěšný, v čase 39:10 trefil odkrytou část jihlavské svatyně – 2:1.

Závěrečnou část zahajovali červenožlutí opět v oslabení, potrestáni byli za příliš mnoho hráčů na ledě. Vítkovice sice početní výhodu nevyužili, těsně po jejím konci se ale radovat přesto mohli. Tlak, jenž přetrvával z přesilové hry, zužitkoval dělovkou od modré čáry Michal Jonáš – 3:1. V utkání se začalo stále více přitvrzovat. Vše vyvrcholilo zákrokem Karla Richtera, který doslova smetl Martin Vlčka. Hlavní arbitr René Trombík byl nekompromisní, domácího borce potrestal pěti minutami + trestem do konce utkání. Mladíkům s Ježkem na hrudi se ale i v dalším průběhu utkání nedařilo usadit v útočné třetině. Branka, kterou vsítil v čase 19:55 Filip Dundáček, přišla pozdě. Dukla po statečném výkonu prohrála těsně 2:3.

Štěpán Moravec (trenér HC Dukla Jihlava): „Přijeli jsme s trošku oslabenou sestavou, chyběli nám obránci, kteří jsou nemocní. To se malinko projevilo. Nicméně kluci velice dobře bruslili, hráli agresivní hokej, což jsme po nich chtěli. Bohužel jsme udělali chyby, které se neustále opakují. Vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě, poté nepokrytí hráče, z těchto chyb jsme inkasovali. Nevyužili jsme ani pětiminutovou přesilovku 5:4. Šance sice byly, chybělo však přesnější zakončení. Utkání bylo tvrdší, ale to jsme věděli. Už v prvním utkání u nás hrály Vítkovice hodně do těla, byli důrazní. Kluky jsme nabádali k tomu, aby si dávali pozor, u mantinelů byli připravení a opláceli stejnou hrou. Akorát Martin Vlček se trochu nešťastně otočil k jednomu zákroku, naštěstí tam jsou pouze stehy a nic vážnějšího. Myslím si, že když to zhodnotím globálně, tak Vítkovice zaslouženě vyhrály za tři body.“