5:4
(1:1, 2:2, 2:1)

Mladší dorostenci udolali Hradec Králové

23.09.2012 / Diana Váňová

Zatím neporažení mladší dorostenci přivítali v neděli na svém ledě Královské lvy z Hradce. I přesto, že Jihlavští šli zásluhou Lukáš Anděla do vedení jako první, dlouho museli dotahovat, protože Východočeši dokázali obrátit na 3:1. Domácím borcům se to však povedlo, u srovnávací trefy Jiřího Bambuly asistoval opět Anděl. Ani poté však přetahovaná neskončila. Utkání napínavé až do poslední vteřiny nakonec vyznělo lépe pro Duklu, která svého soupeře přetlačila v poměru 5:4.
23.09.2012 16:00, Extraliga mladšího dorostu - 4. kolo

Vítešník - Váňa, Pospíchal, Wasserbauer, Pražák, Dörrer, Huňáček, Havelka - Indra, Bambula, Anděl - Kousal, Najman, Havránek T. - Čermák, Hrala, Oščádal - Peschout
5

Hradec Králové

Chour - Bureš, Veselý, Šalda, Havránek Š., Čech, Fanderlik, Šimůnek, Mlčoch - Hofman, Zahradník, Chalupa - Hejna, Pavlík, Krejčík - Matějček, Hidveghy, Martinec - Hnik, Hronek, Matouš
4
Branky a nahrávky: 12. Anděl (Pospíchal, Havránek T.), 33. Anděl (Bambula), 38. Bambula (Anděl), 42. Havránek T. (Najman, Havelka), 50. Peschout (Najman, Havránek T.) - 13. Pavlík (Krejčík, Čech), 25. Hofman (Bureš), 32. Pavlík (Hejna, Havránek Š.), 56. Zahradník (Chalupa, Bureš). Rozhodčí: Honza M. - Honza F., Stehlík. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3,5:3, 5:4.

Od počátku utkání byli aktivnější domácí, hosté s nimi však paradoxně srovnali krok během vlastního oslabení. Fauly ovlivnily i další průběh zápasu – při výhodě dvou hráčů v poli otevřel skóre Lukáš Anděl, který zachytil odražený puk a zavěsil pod víko. Hradec však dokázal srovnat ještě při početní nevýhodě, když domácí obraně ujel Radovan Pavlík. Autor gólu hostí se do úniku dostal ještě jednou, tentokrát jeho úmysl Vítešník správně odhadl a položil puku do cesty beton. Také Jihlavští ještě do konce třetiny zahrozili. Největší šanci měl na holi Wasserbauer, respektive jeho dorážející spoluhráči. Stav však zůstal nezměněn – 1:1.

Druhou třetinu začali hosté šancí Hejny, jeho střela se však pouze otřela o vnější stranu tyčky. Poté opět zaúřadovali rozhodčí a Jihlava se musela bránit. Po skrumáži před domácí brankou se puk odrazil k Tomáši Hofmanovi, který ho propasíroval za záda zmateného gólmana. Hosty vstřelená branka popohnala do útoku a Vítešník měl plné ruce práce. Pro střelu Radovana Pavlíka, který zúročil vyhrané vhazování, už se ale natáhnout nezvládl. Lukáš Anděl, jako by chtěl předvést, že i Jihlava má vícenásobné střelce, si povodil oba hradecké beky a nastřelil puk pod brankovou spojnici. A stejný hráč asistoval i u vyrovnání Jihlavy – o to se nejprve pokusil sám, brankář Chour si proti němu však vyjel, a tak puk do branky dorazil až Jiří Bambula. Ani dalších dvacet minut tedy nepředvedlo, kdo bude mít blíže k vítězství.

Do poslední části vkročili domácí pravou nohou - Tomáš Havránek dostal namazáno od Najmana a zavěsil pod víko. O dorovnání kroku se pokusil hradecký Chalupa, ale těsně poodkrytou bránu minul. Poté se o slovo ale opět přihlásila Dukla - Richard Peschout využil přesilovou hru a navýšil na dvoubrankový rozdíl. Královští lvi přesto nic nevzdávali a jejich snaha jim přece jen přinesla ovoce, to když snížil Tomáš Zahradník. Hosté si v závěru vytvořili slušný tlak, dokonce hráli i bez brankáře, šest na tři, dotáhnout zápas do prodloužení se jim ale už nepodařilo