0:6
(0:1, 0:3, 0:2)

Mladší dorostenci se proti Liberci nedokázali prosadit

03.03.2013 / Vlasta Hledíková

V neděli chvíli po jedenácté hodině se na Horáckém zimním stadionu střetli mladší dorostenci Dukly s Libercem. Ve vyrovnané první třetině se dlouho čekalo na prosazení jednoho z týmů. Po vlastním oslabení se prosadili Bílí Tygři - 0:1. I když byl Liberec méně disciplinovaný než domácí hráči, nakonec si odváži tři body domů. Jedním z nejvíce střílejících a napadajících hráčů domácího týmu byl kapitán Ondřej Najman.
03.03.2013 11:15, Extraliga mladšího dorostu - 32. kolo

Vítešník - Krtek, Pražák, Havelka, Huňáček, Šlapáček, Dörrer - Kousal, Najman, Oščádal - Chylík, Peschout, Čermák - Indra, Mejzlík, Křížek
0

Bílí Tygři Liberec

Žajdlík - Kysilka, Mečíř, Kunst, Suchý, Turský, Eichler - Bělohorský, Zachar, Šír - Hrala, Kačírek, Sviták - Wiencek, Nezbeda, Antonín - Chrtek
6
Branky a nahrávky: 19. Bělohorský (Sviták, Kačírek), 31. Mečíř (Hrala), 31. Bělohorský (Zachar), 39. Zachar (Šír, Kysilka), 41. Bělohorský, 52. Hrala (Turský). Rozhodčí: Pokorný - Lainka, Sobotka. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 0:6.

V první třetině se u kotouče drželi spíše hráči Liberce. Dukla sice předváděla velmi dobrou obranu, hostující hráči však nedovolili, aby se domácí podávali dále než do středního pásma. Matěj Žajdlík si s několika střelami, které se na něj přeci jen v průběhu první části dostali, poradil bez větších problémů. V přesilové hře se ke střele dostal Daniel Dörrer, ale ani on nedostal kus černé gumy až za brankovou čáru. Hosté svoji přesilovou hru v závěru třetiny nevyužili, ale jejich gól přišel několik sekund po vlastním oslabení. Ve skrumáži před Vítešníkem se jako první zorientoval Matouš Bělohorský, který otevřel gólový stav dnešního utkání gólem do šatny - 1:0.

V prvních minutách druhé části se sice kotouč držel na hokejkách domácích, ale nepodařilo se přesně vystřelit, čehož hosté využili a kotouč si převzali zpět. Tygři si převzali nazpět kotouč a tím i udávali tempo hry. V polovině utkání se dvakrát v rozmezí jediné minuty prosadili hosté. Nejprve využil početní výhodu Jakub Mečíř - 0:2 a následovala akce Matouše Bělohorského, které rozsvítila potřetí červené světlo za Vítešníkem. Čtvrtý gól přišel dvě minuty před odchodem hráčů do šaten, tentokrát zásluhou Marka Zachary - 0:4.

Při vstupu do poslední části přidali další branku hráči Liberce. Čtyřicet sekund po návratu hráčů na ledovou plochu vsítil svůj třetí gól v utkání Matouš Bělohorský - 0:5. Po navrácení všech potrestaných hráčů na led se hráči v červenožlutých dresech snažili prosadit. Nepodařilo se, když se domácí dostali do útočného pásma tak jejich střela ve většině situací skončila na hrudi nebo v lapačce Matěje Žajdlíka. V padesáté druhé minutě se liberečtí hráči prosadili naposledy, nestřežený Kryštof Hrala střílel mezi beton a lapačku Radka Vítešníka - 0:6. Do konce utkání sice hrála Dukla přesilovou hru, ale k jejímu využití nedošlo. Liberec si po zásluze odváži domů tři body za výhru.

Jiří Vozák (Bílí Tygři Liberec): „První třetina byla hodně vyrovnaná, ale nakonec jsme ji vyhráli. Začátek druhé třetiny byl špatný, tam jsme měli namále, ale dali jsme góly a uklidnili jsme se.“

Jiří Jungwirth (HC Dukla Jihlava): „Dnešní soupeř má hodně dobré mužstvo, drží se na špičce tabulky. Chtěli jsme do nich aktivně chodit, nenechávat prostor. Mají tam silné kluky, kteří jsou silní a dobří na puku a pokud dostanou prostor, tak se velmi těžce zastavují. Měli jsme slušné pasáže, ale měli jsme i pasáže, kdy přestaneme hrát a na ledě vznikne nějaký chaos. Dnes to soupeř dokázal využít. Také jsme měli několik šancí, které jsme nedokázali proměnit. Soupeř byl lepší, zasloužil si vyhrát, ale 6:0 je strašně moc.“