03.12.2012 13:00, Přípravné zápasy juniorů - 0. kolo

Fučík (31. Svoboda) - Tobola, Čermák, Polívka, Březka, Žáček, Dundáček, Košař, Port - Gregar, Mikeš, Mandát - Horký, Zídek, Jícha - Vlček, Vantuch, Beran - Lupač, Přidal, Kuchta
3

Reprezentace Polska

Zabolotny - Szaniawski, Bukanowski, Sznotala, Kostek, Huzarski, Giniński, Malicki, Gaczol - Kapka, Starzyński, Guzik - Nalenajka R., Stopiński, Nalenajka L.- Zarotyński, Demkonicz, Kalinonski - Majoch, Pawelski, Domogana
1
Branky a nahrávky: 45. Mikeš (Dundáček), 54. Mandát (Dundáček, Košař), 54. Vantuch (Horký) - 45. Guzik (Starzyńsky). Rozhodčí: Vokurka - Kotlík, Polák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Vstup do první části od obou týmů byl opatrnější. Soupeři se navzájem oťukávali a zkoušeli jakou reakci vyvolá jejich akce u soupeře. Domácí se ještě v prvních deseti minutách hry dvakrát dostali do oslabení. Ani jedna z těchto akcí nebyla využita, nejen díky práci obránců, ale i díky vynikající práci Fučíka, který několikrát likvidoval velmi nebezpečné střely. Ani domácí nevyužili přesilovou hru po krosčeku Radoslawa Nalenajky. Na konci první části tedy na světelné tabuli svítil nerozhodný stav - 0:0.

Na začátku druhé třetiny měli domácí hráči výhoru jednoho hráče na ledě po faulu ocházel na trestnou lavici Filip Starzyński. Tato příležitost nebyla domácími využita. V první polovině třetiny se domácí spíše bránili a do útočného pásma se dostali málo. To se změnilo v polovině druhé části, kdy se až před hostujícího gólmana dostal Marek Lupač. I když se velmi snažil, jeho střela se do klece nedostala. Následná potyčka mezi Lupačem a Majochem byla rozhodčími potrestána, oba hráči si odpykali na trestné lavici 4 minuty. Dukla nevyužila další početní výhodu a tak hráči odcházeli do šaten za stavu 0:0.

Ve třetí části so diváci na zimním stadionu dočkali gólů. První dva góly od sebe nedělila ani minuta. Jediný gól polské reprezentace padl po vyloučení Vantucha, oslabení trvalo 10 sekund a hosté se radovali z gólu. Radost z vedení však netrvala dlouho. Po vhazování se dostal před Zabolotneho Roman Mikeš, který poslal puk do odkryté brány - 1:1. V padesáté třetí minutě si Dukla zahrála další přesilovou hru, kterou bezezbytku využila. Po gólu Jana Mandáta z bezprostřední blízkosti se Dukla ujala vedení v zápase. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat (10 sekund) zásluhou Marka Vantucha. I díky velmi hezkým zákrokům se již stav utkání neměnil a utkání skončilo 3:1.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): „Z počátku vyrovnané utkání bylo opatrné z obou stran. Škoda, že nepadlo více branek, alespoň že ta třetí třetina se otevřela na obou stranách. Naštěstí jsme dokázali vyrovnat, a následně dát ještě dva slepené góly a bylo po zápase. Pro nás to bylo lepší než normální trénink. Kluci si zahráli a viděli jsme i starší dorostence. Byl to dobrý výkon.“