02.03.2013 12:00, Extraliga staršího dorostu - 42. kolo

Svoboda - Půža, Čermák, Košař, Mandát M., Žuček, Port - Anděl, Jícha, Mandát J. - Severa, Bambula, Balaštík - Hotař, Mahút, Beran
2

HC Škoda Plzeň

Pacl - Prokop, Holý, Hůlka, Walter, Kaňák, Polívka, Lobo - Indrák, Kristl, Michel - Kepka, Přikryl, Uhlík - Krliš, Švarc, Beneš - Vlček, Sladký, Opava
1
Branky a nahrávky: 1. Jícha (Anděl), 63. Jícha (Anděl) - 37. Kristl (Michel, Polívka). Rozhodčí: Němec - Ingriš, Mertl. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 118. Střely na branku: 43:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Vstup do utkání byl pro domácí nečekaný, již v 35 sekundě poslal kotouč za brankovou čáru Lukáš Anděl, který byl opomenut všemi bránícími hráči Plzně - 1:0. Plzeň dostala příležitost k vyrovnání ve čtvrté minutě, kdy hrála přesilovou hru po faulu Michala Mandáta. Díky zákrokům Dominika Svobody a práci bránících hráčů se hostům srovnat stav utkání nepodařilo. V sedmé minutě si Dukla zahrála kratičkou přesilovku, ale díky vyloučení Jiřího Bambuly se poměr sil na ledové ploše vyrovnal. Do závěrečného hvizdu si dokázala obě mužstva sice vytvořit několik nepříjemných situací, ale ani jednomu ze soupeřů se nepodařilo prosadit.

Do prostřední dvacetiminutovky vlétli hosté, kteří se snažili o vyrovnání stavu utkání. To se nedařilo a Plzeň se několikrát dostala do velmi nepříjemné situace po ataku Dukly z protiútoku. Velkou šanci pojistit si vedení v utkání měli domácí hráči v polovině utkání, kdy hráli téměř celou minutu přesilovku pět na tři, kterou nevyužili. Když se do velmi podobné situace dostala Plzeň, nabídku využila. Richard Krist využil nepřehledné situace v brankovišti a kotouč bez sebemenších obtíží dostal až za brankovou čáru - 1:1. Hráči v červenožlutých dresech sice v poslední minutě před odchodem do šaten vytvořili velký tlak, ale dotlačit neposedný kotouč za záda Jindřicha Pacla se nepodařilo.

Dukla nedokázala navázat na začátku na tlak z konce předchozí části, a musela se v prvních minutách poslední třetiny bránit. Dlouho se hrálo bez přerušení, oba týmy si střídavě vytvářely zajímavé šance a bránily se ataku soupeře. Hráči z krajského města Vysočiny nedokázali využít ani jednu ze dvou přesilových her a tak utkání dospělo stejně jako v pátek do prodloužení. V prodloužení se u kotouče drželi více domácí hráči, kterým se jejich snaha vyplatila. Vítězný gól poslal za brankovou čáru Lukáš Jícha - 2:1 po prodloužení.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): „Zápas jsme začali špatně. Hráči neměli přístup oproti včerejšku, kdy jsme hráli v Liberci. Chybělo nám nasazení, někteří hráči nebyli připravení na zápas. Začalo to tím, že si zapomněli věci. Celkově byl přístup špatný a zápas podle toho také dopadl.“

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Druhý zápas ve dvou dnech, opět těžké utkání proti velmi kvalitnímu soupeři. Hráči se dnes vydali opět na krev a já si nesmírně cením toho, že druhý den po sobě šli v prodloužení za úspěchem. Jak ve třetí třetině tak i v prodloužení jsme byli aktivnější a chtěli jsme ten druhý bod navíc a myslím, že po zásluze zůstává doma. Smekám přes svými hráči za to, že ani jeden z těchto zápasů nevypustili.“