19.02.2013 17:30, Extraliga juniorů - 1. kolo

Lukáš – Škůrek, Rašner, Schejbal J., Vondra, Brančík, Kovář, Nesvadba, Hradil Z. – Lehečka, Heža O., Jergl A. – Kunce, Králík, Šťastný – Ostřanský, Novotný, Vaculín – Beták, Konečný, Zítka
5

Fučík (21. Krejčík) – Tobola, Čermák, Polívka, Dundáček, Půža, Žáček – Gregar, Lupač, Jícha, Štěpán, Pěška, Vlček, Zídek, Vala, Střecha
3
Branky a nahrávky: 7. Vaculín (Novotný, Ostřanský), 8. Heža O. (Rašner, Lehečka), 10. Škůrek (Lehečka), 19. Kunce (Schejbal), 33. Králík (Kunce, Schejbal) - 5. Gregar (Jícha), 44. Gregar (Čermák), 60. Pěška. Rozhodčí: Volf – Dučák, Kašík. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:3.

Vstup do utkání byl na obou stranách kluziště poměrně klidný. První úspěšný zákrok si ve druhé minutě zapsal Tomáš Fučík po střele Aleše Jergla. Účet dnešního utkání se otevíral v páté minutě. Martin Gregar využil svého důrazu, když z bezprostřední blízkosti dorazil do branky jednou odraženou střelu. Vyrovnání se domácí hráči dostali v sedmé minutě, Richard Vaculín si sjel z levé strany před Fučíka a dokázal se prosadit - 1:1. Neuplynula ani minuta a červené světlo za zády Tomáše Fučíka svítilo opět. Nahozený kotouč nasměroval mezi tyče Oldřich Heža - 2:1. Početní výhodu využil v desáté minutě David Škůrek, jehož střela propálila od modré vše, co jí stálo v cestě. Stav utkání se neměnil až do devatenácté minuty, kdy se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Erik Polívka sklepl nahozený puk Daniela Kunceho mezi tyče - 4:1.

Po přestávce se o branky nevrátil Tomáš Fučík, ale trenér Moravec vyslal střežit brankoviště Davida Krejčíka. Hostující hráči měli v této časti dvě početní výhody ani jednu z nich nedokázali využít ke srovnání stavu utkání. I domácí hráči měli stejný počet přesilových her k dobru, ale i domácí naložili s touto výhodou stejně jako hosté. Další gól inkasovali domácí těsně po vyrovnání sil na ledě, kdy se prosadil Lukáš Králík - 5:1.

Do třetí části vstoupili lépe hosté. První gól v této části vstřelil Martin Gregar, který překonal Jana Lukáše střelou mezi betony - 5:2. Dukla nabrala na tempu a začala diktovat tempo hry. Jan Lukáš musel likvidovat několik nebezpečných střel, například z hole Ondřeje Pěšky. Junioři nedokázali využít ani přesilovou hru, kde měla výhodou dvou hráčů na ledě. Čtyřicet tři sekund před závěrečným hvizdem se prosadil Ondřej Pěška, který kus černé gumy dotlačil za brankovou čáru i se svým tělem - 5:3. Olomouc dokázala poprvé v nadstavbové části vyhrát a Dukla se domů vrací bez bodu.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): „I když jsme prohrávali 0:1, tak jsme konečně zápas začali v tempu, s nasazením a důrazem. Vzhledem k tomu, že nás v tomto týdnu čekají ještě další dva zápasy, jsem chtěl rozložit sílu na více hráčů. Po první třetině jsme prostřídali, strčili jsme do sestavy hráče staršího dorostu. Hra samozřejmě pak trošičku stagnovala, ale co jsme předvedli v posledních deseti minutách třetí třetiny, to mě mrzí. Doufám, že kluci si uvědomují, že s takovým přístupem by se hrát nedalo.“

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): „Utkání rozhodla první třetina, kdy jsme měli slabší nástup, hráli jsme trochu ustrašeně. Myslím, že kluci si moc nevěřili. Do druhé třetiny jsme vstoupili určitě lépe než domácí, měli jsme spoustu šancí, které jsme ale neproměnili. Třetí třetina vyzněla jednoznačně pro nás, je škoda, že jsme v ní nevstřelili nějaký gól navíc. Mohli jsme prohrávat 4:5, a zápas tak mohl být zajímavější.“