14.02.2013 18:00, Extraliga juniorů - 3. kolo

Krejčík - Dundáček, Tobola H., Čermák, Polívka, Žáček, Tobola P. - Pěška, Zídek, Štěpán - Mandát, Mikeš, Vlček - Vala, Střecha, Gregar - Lupač, Vantuch
3

HC Škoda Plzeň

Karafiát - Šmíd, Moravčík, Slavík, Houfek, Marcek, Kubík, Andrlík - Schleiss, Mašek, Indrák - Langer, Tulačka, Pacanda - Pejchar, Přikryl, Šimandl - Bastl, Pašek, Noga
0
Branky a nahrávky: 9. Zídek (Pěška), 10. Střecha (Gregar, Vala), 55. Zídek (Gregar). Rozhodčí: Hejduk - Polák, Rittich. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 3:0.

Vstup do první části byl vyrovnaný. Oba týmy v prvních minutách vyzkoušeli pozornost brankářů, kteří předvedli výborné zákroky. Gólový účet otevřel v deváté minutě Štěpán Zídek, který poslal do odkryté brány přihrávku Ondřeje Pěšky. Neuplynula ani minuta hry a opět svítilo červené světlo za zády Daniela Karafiáta. Signalizovanou výhodu využil přesnou střelou Tomáš Střecha - 2:0. Po nepřehledné situaci před Davidem Krejčíkem se strhla bitka mezi čtyřmi hráči. Když se rozhodčím podařilo hráče oddělit, rozdali celkem čtyři tresty, na každé straně pro dva hráče za hrubost. Za druhou podobnou šarvátku se tresty neudělovaly a první část utkání se dohrála v tempu, které hře udávali domácí.

Z kraje druhé části opět obsadili hráči obou mužstev trestnou lavici. Za domácí Erik Polívka a za hosty Jan Schleiss. Po vyrovnaných dvou minutách, a návratu obou borců, se na trestnou lavici odebral Marek Vantuch za podražení. Výkon domácích obránců a prácejihlavského gólmana Davida Krejčíka v oslabení zabránila hostům ze západu Čech poslat za brankovou čáru jedinou střelu. V dlouhé pasáži, kdy oba týmy pravděpodobně nechaly chuť do hry na lavičce, nedošlo na ledové ploše k výraznějšímu ohrožení ani jednoho z gólmanů. V posledních minutách druhé dvacetiminutovky začali tempo hry udávat hráči Plzně. Několik nebezpečných střel dokázal David Krejčík efektivními zákroky zlikvidovat. Po čtyřiceti minutách tak zůstalo na světelné tabuli skóre 2:0 pro domácí.

Do poslední části základní hrací doby opět vstoupili útočněji domácí. Prostřelit Daniela Karafiáta se pokoušel například Erik Polívka ve druhé minutě nebo o minutu později Roman Mikeš. Na druhé straně se pokoušeli najít recept na výborně chytajícího Davida Krejčíka Michal Šmíd a Martin Pašek. Ve 49. minutě bylo nařízeno trestné střílení po faulu Romana Mikeše na Martina Paška, který se v brejku řítil sám na jihlavského gólmana. David Krejčík si jeho střelu ohlídal a neměl nejmenší problémy se zneškodněním této střely. Pět minut před koncem využili domácí hráči přesilovou hru. Černý kus gumy za brankovou čáru protlačil Štěpán Zídek, který si sám nebyl jist, zda gól platil - 3:0. Ani v závěrečném power-play se hosté nedokázali prosadit. Hráči z krajského města Vysočiny napravili nepovedený vstup do nadstavbové části extraligy juniorů (první zápas s Olomoucí byl pro velkou marodku soupeře odložen, ve druhém kole, těsně před reperezentační pauzou, prohráli Jihlavští v Pardubících 0:5 - pozn. aut.).

David Bruk (HC Plzeň 1923): „Bylo to poměrně kvalitní utkání, které bylo hrané ve velkém tempu. V první třetině nás Jihlava potrestala za dvě chyby. Podle mého názoru jsme si ale nějaký bod zasloužili, ale neproměňovali jsme šance a tři body bere Jihlava.“

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): „Dnes předvedlo celé mužstvo skvělý výkon. Musím vyzdvihnout našeho gólmana, který nás hodně podržel hlavně v kritických momentech. Rozhodla první třetina, kdy jsme byli jednoznačně lepší, a dali jsme dvě branky. Ve druhé třetině jsme měli slabší pasáž, kterou jsme díky gólmanovi přežili. Ve třetí části nám pomohly i přesilové hry, jedna z nich rozhodla.“