3:7
(0:4, 1:0, 2:3)

Derby v Kotlině vyhráli jihlavští starší žáci a upevnili si první místo tabulky

19.11.2016 / Tomáš Lysý

Na úvodní gól zápasu mezi Havlíčkovým Brodem a Duklou se čekalo do osmé minuty, kdy se prosadil jihlavský obránce Tobias Adam a nastartoval tak gólový stroj hostí. V první třetině na něj totiž navázali spoluhráči Daniel Pavelec, Tomáš Pigl a Matouš Menšík. Ve druhé třetině se domácím podařilo jednou brankou snížit, ovšem ve 48. minutě již Jihlava vedla 6:1, když přesně mířili Denis Štorek a Marek Chvátal. Ačkoliv Brod tři minuty před koncem dvěma góly korigoval, červenožlutí si již body vzít nenechali a David Polodna upravil vítězství na konečných 7:3. Dukla tak po polovině soutěže vede tabulku s náskokem tří bodů a pokud nasazené výsledkové tempo udrží, má namířeno na republikové Mistrovství.
19.11.2016, Liga starších žáků "A" - 14. kolo

BK Havlíčkův Brod

Král (21. Pazderka) - Zych, Kultvašr, Trupl, Macek, Spilka - Kúty, Rauš, Holenda, Dáňa, Dymák, Juřica, Besmák
3

Maláč (31. Novák) - Chvátal, Vranka, Adam, Moravec, Sapík, Broža - Polodna, Pavelec, Pigl - Menšík, Melenovský, Jungwirth - Mlejnek, Štorek, Michalčuk
7
Branky a nahrávky: 40. Dáňa, 55. Rauš (Besmák), 58. Macek (Dymák) - 8. Adam (Melenovský, Jungwirth), 15. Pavelec (Pigl), 18. Pigl (Chvátal, Polodna), 19. Menšík (Jungwirth), 42. Štorek (Michalčuk, Mlejnek), 48. Chvátal, 58. Polodna. Rozhodčí: Habásko - Blaha, Dvořák. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 45. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 3:6, 3:7.