0:1
(0:1, 0:0, 0:0)

Ani další zápas v novém roce nepřinesl kýženou výhru, Dukla poprvé v sezoně podlehla Litoměřicím

13.01.2016 / Tomáš Lysý

První dějství zápasu 40. kola WSM Ligy mezi Duklou a Stadionem nabídlo tuhý boj s množstvím nepřesností. Jediným úspěšným střelcem byl v patnácté minutě hostující Tomáš Půlpán. Druhá třetina svojí kvalitou navázala na dějství úvodní, pouze s tím rozdílem, že se v ní neměnilo skóre. Ve třetí třetině se domácí hokejisté pokoušeli vyrovnat, více se tlačili do branky, ovšem Jaroslav Pavelka nakonec čisté konto uhájil. Výsledková krize Jihlavy pokračuje, na tři body čeká již přes měsíc a připsala si čtvrtou prohru v řadě.
13.01.2016 17:30, WSM Liga - 40. kolo

Honzík – Bilčík, Zadražil, Parýzek, Škůrek, Grebenyuk, Štebih, Dobrovolný – Flek, Skořepa, Důras – Diviš, Gríger, Kolář – Jícha, Melenovský, Mrňa – O. Beránek, Březina, Anděl
0

HC Stadion Litoměřice

Pavelka – Bílek, Toman, Mikliš, Šulc, Piegl, Pavlas, Plášil – Doležal, Kristl, Kalla – Nedvídek, P. Beránek, Švagrovský – Berger, Rousek, Přeučil – Půlpán, Kastner, Krátoška
1
Branky a nahrávky: 15. Půlpán (Kastner, Krátoška). Rozhodčí: Kika – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:8. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1246. Střely na branku: 27:18. Průběh utkání: 0:1.

Již na začátku třetí třetiny mohl otevřít skóre Beránek. Jihlavský útočník vystřelil z pravého kruhu, Pavelka však stihl puk vyrazit a poté již neměl jihlavský útočník dostatek prostoru k trefení části odkryté branky. Domácí si vyzkoušeli první přesilovou hru, která však byla hodně nepovedená a Stadion se v pořádku ubránil. Druhá početní výhoda již přinesla trošku vzruchu před Pavelkou. Kolář vyzval mezi kruhy ke střele Diviše, jenž minul branku a tvrdou střelou od modré se neprosadil ani Parýzek. V polovině třinácté minuty zahrozili domácí z rychlého protiútoku. Důras si z pravé strany sjel před branku a gólman hostí musel vytáhnout dobrý zákrok. Naopak brejk hostí vyšel. Litoměřice ve středním pásmu získaly puk, Kastner před brankou přihrál bekhendem na Lukáše Půlpána, jenž procedil puk pod betony přesouvajícího se jihlavského muže v masce. Úvodní třetina, svázaná nepřesnostmi, možná pramenícími z nutnosti obou týmů bodovat, tak vyzněla lépe pro Stadion - 0:1.

Pokud fanoušci na Horáckém zimním stadionu čekali, že druhá třetina by mohla přinést oboustranné zlepšení, byli zklamáni. Dlouhé minuty nemuseli oba gólmani řešit žádnou složitější šanci. Slušná přihrávka byla pro oba týmy neřešitelným problémem. Trochu vzrušení přinesla hra čtyř proti čtyřem. Krátce po jejím konci vypálil hodně tvrdě z levého kruhu Doležal, leč těsně minul horní tyčku. Když už se domácí dostali do pásma, nepodařila se jim žádná nebezpečná střela nebo puk skončil na prvním obránci. V závěru prostřední dvacetiminutovky měli Jihlavští dvě šance v podobě přesilových her. Jenže na konci první početní výhody vyprodukovali pouze pořádný závar, kdy se kotouč se štěstím odrazil na hostující hole, a druhá přesilovka nepřinesla pro Pavelku vůbec žádné ohrožení. Stav se tak ve druhém dějství neměnil.

Začátek třetí třetiny se nesl ve znamení mírné aktivity Dukly, kterou utnulo vyloučení novice v červenožlutém dresu Škůrka. Ovšem ani Litoměřice neukázaly, jak by přesilovky měly vypadat. Po návratu vyloučeného hráče se dostal k puku mezi kruhy Diviš, nicméně dělovkou z první těsně minul pravou tyč. Stejný hráč měl šanci při trestu Mikliše, kdy z pár metrů přestřelil branku. Jihlava byla přece jen častěji u puku než v předešlých dvou třetinách, jenže chybělo jí i trochu štěstí. Stadion spoléhal na bránění hubeného výsledku, který mohl pojistit pět minut před koncem. Švagrovský dvěma dobrými pokusy z mezikruží vyprášil oba dva betony Honzíka, jenž zachránil svůj tým před definitivním rozhodnutím. Stejně tak Pavelka podržel Kališníky, pravým betonem vytáhl ránu Důrase z pravého kruhu. V závěru předvedli červenožlutí pohlednou akci, po ose Skořepa – Mrňa putoval puk před branku pro Fleka, jehož ránu vytěsnil muž v masce hostí vyrážečkou. Závěrečná power-play Dukly již k úspěchu nevedla, důležité body tak získávají Litoměřice - 0:1.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Náš dnešní projev nebyl špatný, ale bohužel hokej se hraje na góly a my jsme dnes ty góly nedali. Šance sice byly, ale Litoměřice hrály velmi zodpovědně dozadu a zaslouženě zvítězily.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Tak vyhrát na jeden gól v Jihlavě za tři body je samozřejmě cenné. Já si myslím, že dnes jsme toho směrem dopředu moc nepřevedli, ale je lepší uhrát tři body s bojovností a defenzivou, než dostat desítku jako minulý zápas v Jihlavě. Pro nás to jsou strašně důležité body v této fázi soutěže.