4:3
(2:0, 1:2, 1:1 )

Ani podruhé v přípravě Dukla proti Boleslavi neuspěla

05.09.2007 / Michal Miškovský

Předposlední přípravné utkání sehráli jihlavští hokejisté ve středu vpodvečer proti Mladé Boleslavi. Na ledě v Benátkách nad Jizerou byl k vidění dramatický duel, i když to tak zpočátku nevypadalo. Mladoboleslavští si totiž brzy vypracovali tříbrankové vedení a dlouho se zdálo, že zápas bude jejich jasnou záležitostí. Jihlavští ovšem zmobilizovali síly a brzy dotáhli rozdíl ve skóre. O vyrovnávací gól se postaral Vladimír Říha. Rozhodující slovo však měla opět Boleslav. Ve 45. minutě rozhodl o vítězství Středočechů 4:3 Sýkora.
05.09.2007 17:30, Přípravné zápasy - 8. kolo

BK Mladá Boleslav

Šindelář - Macháček, Jindra, Všetečka, Drábek, Lukáč, Wagenhoffer, Bauer, Kolafa - Vlk, Ivan, Gajovský, Sýkora, Handlovský, Jaroš, Eiselt, Nouza, Fiedler, Gombár, Sedlák, Chochola
4

Zgraggen - Ščerban, Balčík, Kuchyňa, Staněk, Míka, Duben, Martinka, Plch - Krupka L., Bakus, Rytnauer - Říha, Hradecký, Suk - Nekvasil, Hanzal, Krupka M. - Ježek, Kubát, Slavík
3
Branky a nahrávky: - 1. Jindra (Nouza), 7. Eiselt, 25. Sýkora (Sedlák), 45. Sýkora - 31. Míka, 33. Krupka L. (Nekvasil), 42. Říha (Plch). Nájezdy: 1:0. Rozhodčí: Veselý - Prokop, Záhora. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 180. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

V sestavě hostí figurovalo několik jmen, která znají příznivci boleslavského hokeje. Na benáteckém ledě se představili bratři Krupkové a také Tomáš Hradecký, všichni tři dnes už ve službách Dukly. “Domácím“ se povedl nástup do zápasu. Vždyť po 39 vteřinách vedli. Přečíslili Jihlavu na modré čáře. Nouza posunul puk na levou stranu volnému Jindrovi, který si se zakončením nelámal hlavu a kotouč poslal mimo dosah Zgraggena. Hosté se z rychle inkasované branky neotřepali a gólman Dukly musel lovit puk ze své brány podruhé. To když Eiselt při přesilovce prokličkoval až k Zgraggenovi a zkušeně zakončil. Do přestávky se Jihlava stále hledala, ale Středočeši další branku nepřidali.

Na začátku prostřední části hry mohl snížit při přesilovce Hradecký. Přestože měl dostatek času i prostoru, Šindelářovu bránu netrefil. Na druhé straně, rovněž v početní výhodě, pálil nebezpečně Jindra. Středočeši se potřetí radovali až po akci Sýkory se Sedlákem, když se první jmenovaný trefil do horní poloviny brány. O dvě minuty později vymýšlel pohlednou akci se zakončením Nouza, ale Zgraggen si poradil. Hosté z Vysočiny mohli snížit ve 29. minutě. Šindelář však pokryl pokus Hanzala i následné dorážky aktivního Hradeckého. Kapituloval až po ráně Míky, který pálil od modré, trefil se přesně mezi betony. Do stejného místa se úspěšně trefil také v 33. minutě Lukáš Krupka. Ten skóroval po souhře s Nekvasilem. Vyrovnání měl na hokejce právě asistent u předchozího gólu Nekvasil, najížděl z levé strany na Šindeláře a v poslední příležitosti druhé dvacetiminutovky trefil tyč!

Dukla zaskočila Mladoboleslavské rychlým vyrovnáním. Ve druhé minutě třetího dějství zdramatizoval zápas střelou na bližší tyč Říha. Po třech trefách jihlavských hráčů se červené světlo rozsvítilo také za Zgraggenem, konkrétně ve 45. minutě. Sýkora si v mezikruží poradil s obráncem a kličkou do forhendu vrátil klid na hokejky svých spoluhráčů. Posunul Boleslav do vedení, 4:3. Autor vyrovnávací branky, Vladimír Říha, mohl srovnat znovu, ale v nájezdu a zároveň poslední velké příležitosti hostí neuspěl. Boleslavští si totiž hubené vedení po polovině poslední třetiny vcelku bez problémů pohlídali.

1. série:
Do brány se na úvod postavil právě Filip Šindelář a vykryl pokus Bedřicha Ščerbana, který pálil do betonu.
Jiří Gombár zvolil stejný typ zakončení mezi betony, ale byl o mnoho úspěšnější – 1:0

2. série:
Také Ladislav Rytnauer se pokoušel protlačit puk do prostoru mezi Šindelářovy betony, ale boleslavský gólman jeho záměr vystihl.
Václav Eiselt si najel na Zgraggena z levé strany, nicméně s jeho kličkou do forhendu si strážce brány Dukly poradil.