1:4
(0:1, 1:1, 0:2)

Boleslav nad síly jihlavské Dukly

09.08.2007 / Pavel Zeman

Po Orenburgu a Třebíči přijela do Jihlavy Mladá Boleslav a od první do poslední minuty byla na hřišti pánem. Dukla sice našla odpověď na gól boleslavského Jindry, když v 26.minutě vyslal zkušený obránce Petr Kuchyňa svou obávanou "dělovku" od modré a rozvlnil síť za jinak spolehlivě chytajícím Šindelářem, ale to bylo z jihlavské strany všechno. Na další tři góly ve svatyni Milana Řehoře už Dukla zareagovat nedokázala, a tak prohrála 1:4.
09.08.2007 17:30, Přípravné zápasy - 4. kolo

Řehoř - Míka, Štrach, Ščerban, Plch, Kuchyňa, Kanov, Duben, Balčík - Suk, Bakus, Slavík - Krupka L., Říha, Bosák - Lojek, Kubát, Hrbatý - Krupka M., Ježek, Kapička.
1

BK Mladá Boleslav

Šindelář - Lukáč, Wagenhoffer, Všetečka, Kolafa, Jindra, Tondr, Drábek, Bauer - Hradecký, Gajovský, Vlk - Fiedler, Gombár, Nouza - Rozsíval, Rumpel, Eiselt - Sedlák, Mikulík, Handlovský.
4
Branky a nahrávky: 26. Kuchyňa (Kubát) - 5. Jindra (Rozsíval, Rumpel), 36. Rumpel (Eiselt, Tondr), 45. Fiedler (Nouza), 58. Nouza (Fiedler). Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 20:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Boleslav vlétla do utkání jako uragán a už v páté minutě se jí povedlo otevřít gólový účet zápasu. Petr Kuchyňa se zapomněl na červené čáře a rázem vzniklo přečíslení. Akce 3 na 1, na jejímž konci stál Josef Jindra, byla učebnicová - 0:1. Boleslav s přehledem kontrolovala hru a Jihlava se jen bránila. Milan Řehoř několika zákroky držel svoje spoluhráče nad vodou. Na začátku 15.minuty se předvedl Bakus. S přehledem si pokryl puk a po projetí celého hřiště nabídl excelentní nahrávku Sukovi, který ale trestuhodně minul. Po nepřehledné skrumáži před jihlavskou brankou padl k zemi Petr Kuchyňa a s krvavým šrámem na tváři musel zamířit do šaten na šití. Jihlava za celou první třetinu vystřelila pouhopouhé 3 střely!

Do prostředního dějství nastoupili domácí aktivněji. Říha se z rohu drze protlačil před brankoviště a střelou bez přípravy vystrašil Šindeláře. Ve 23. minutě Jihlava špatně střídala. Zapomenutý Rozsíval upaloval osamocen na Řehoře. Jeho zakončení ale postrádalo razanci, což se zdaleka nedá říct o přesilovkové pumelici od Petra Kuchyni - 1:1. Přesně v polovině utkání mohl Boleslavi vrátit vedení exjihlavský Petr Vlk, leč nabídnutou šancí pohrdl. Na ledě se začalo přiostřovat. Další jihlavský odchovanec, Jonáš Fiedler, divákům neúnavně dokazoval, že kontaktní hra mu problémy rozhodně nedělá, o čemž se na vlastní kůži mohl přesvědčit například Vladimír Říha. Ve 35. minutě se Milan Řehoř musel pořádně červenat, protože nestačil proti příklepu Jakuba Rumpela včas "scvaknout" betony - 1:2.

Svou chybu Řehoř napravil hned na počátku 3.třetiny reflexivním zákrokem ramenem, poté co se Rozsíval protáhl kolem Kuchyni. Krátce poté tvrdě vypálil Nouza a trefil přitom Řehořovu pokrývku hlavy. Pohotový Jonáš Fiedler využil toho, že rozhodčí nezapískal a upravil na 1:3. Dvě minuty před koncem si oba aktéři vyměnili role. Fiedler nahrával a přesným zakončovatelem byl Tomáš Nouza - 1:4.

Oba týmy se dohodly, že po skončení základní hrací doby se pojedou nájezdy.

1.série:
Přemysl Sedlák se přesvědčil o špatné kvalitě ledu na Horáckém zimním stadionu a ke střele se vůbec nedostal.
Josef Slavík zkoušel zahrát na Šindelářovy housle - neúspěšně.

2.série:
Tomáš Nouza překvapil kličkou "alá Kysela" všechny přítomné, kromě Milana Řehoře.
Pavlu Sukovi puk hokejku přeskočil.

3.série:
Do tyče zakončil svůj pokus Jozef Wagenhoffer.
Lukáš Krupka trefil pouze betony Šindeláře.

4.série:
Václav Drábek a další pokus o "jesličky"....Znovu bez úspěchu.
Martin Krupka si kličkou do forhendu nevedl o moc lépe.

5.série:
Švih Davida Všetečky štípl Řehoře do levého ramene.
Petr Štrach potopil svůj bývalý tým precizní střelou do šibenice a před hostující střídačkou tento úspěch náležitě oslavil.

Aleš Tomášek (trenér HC Dukla Jihlava): „Věděli jsme, že Boleslav má v nadcházející sezoně ambice na postup do extraligy. Pro nás to byl třetí zápas během čtyř dnů. V první třetině jsme byli všude o krok pozadu. Dostali jsme zbytečné a hloupé góly po hrubých chybách, nebo nedůsledném vyhazování. Uznávám, že Boleslav byla lepší a vyhrát si zasloužila."

Leo Gudas (asistent trenér BK Mladá Boleslav): „Dvě třetiny jsme nehráli svůj hokej. Až třetí byla z naší strany dobrá. Je ale těžké hodnotit teď zápasy, pořád je to jen příprava. Na nájezdy jsme posílali především obránce. Bylo to přípravné utkání a my jsme chtěli, aby si to vyzkoušeli."