5:1
(1:0, 1:0, 3:1)

Dukla po dvou domácích porážkách opět zabrala, šumperské Draky setnula pěti góly

20.01.2016 / Tomáš Lysý

V úvodní dvacetiminutovce zápasu mezi dvěma kluby, jenž mají ve znaku zástupce zvířecí říše, byli úspěšnější Ježci. Ti se ujali v jedenácté minutě vedení po využité přesilovce Lukáše Jíchy. Také ve druhé části vstřelila Dukla jeden gól, dvouminutovou přesilovku pět na tři využil Miha Štebih. Když devět minut před koncem zvýšil Ondřej Beránek na tři góly, zdálo se vše jasné. Jenže krátce poté snížil Tomáš Fořt. Veškeré naděje hostí na body však utnul přesnou ranou David Březina a v závěru přidělil Drakům nepopulárního bůra na cestu domů Jan Kolář - 5:1. Na výhře Jihlavy měl velkou zásluhu i Jakub Škarek, který si připsal 44 úspěšných zákroků.
20.01.2016 17:30, WSM Liga - 42. kolo

Škarek – Bilčík, Štebih, Šafář, Škůrek, Grebenyuk, Parýzek, Dobrovolný – Beránek, Skořepa, Důras – Diviš, Jícha, Kolář – Harkabus, Mrňa, Kohout – Anděl, Březina, Prokš
5

DRACI PARS Šumperk

Zelenka – Holík, Zdráhal, Sedlák, Puzič, Drtil, Gewiese, Bažant – Fořt, Vrdlovec, Milfait – Hlinka, Plášek, Staněk – Brunec, Miškovský, Haas – Hroch, Prokop, Ostřanský
1
Branky a nahrávky: 11. Jícha (Diviš, Šafář), 29. Štebih (Diviš, Důras), 51. Beránek (Důras, Skořepa), 55. Březina (Prokš, Anděl), 60. Kolář (Štebih, Jícha) – 54. Fořt (Milfait, Holík). Rozhodčí: Dědek - Adamec, Hanzlík. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1025. Střely na branku: 27:45. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Již v první minutě hry se dostal Jícha před branku Zelenky, který jeho bekhendový pokus vytáhl levým betonem. Během přesilové hry Šumperk téměř neohrozil branku červenožlutých, navíc při vrácení Šafáře do hry mohli jít domácí do útoku tři na jednoho, zastavila je ale vysoká hůl. Dukla mohla udeřit v sedmé minutě, kdy po hezké výměně puku střílel Harkabus z pravého kruhu do levé tyče. Přesilovku si vyzkoušela také Jihlava a v samotném závěru jí využila. Šafář poslal puk na levý kruh pro Diviše, jenž bleskově našel Lukáš Jícha a jeho střela přes clonícího Škůrka propadla do sítě - 1:0. Další část první třetiny byla orámována spíše vyloučením. Přesilovka domácích byla po chvíli ukončena a po trestu Jíchy. Zkrácenou přesilovku Draci málem využili. Milfait přihrál kotouč před branku pro Zdráhala, jehož fantasticky vychytal Škarek. Při jeho pokusu byl faulován a také v další početní výhodě měli Šumperští šance. Fořt dorážel zblízka neúspěšně a Vrdlovcovu ránu z pravé strany vytěsnil domácí gólman ramenem.

Druhá část přinesla pro oko diváka zajímavější hokej. Gewiese dvěma nebezpečnými střelami mířil vedle obou tyčí. Při hře čtyři na čtyři podnikli hosté rychlý výpad, vyhráli buly před svojí brankou, na druhou stranu se rychle dostal Miškovský a jeho dělovka od modré skončila na helmě Škarka. Také Dukla měla šance. Po závaru před brankou fauloval Fořt útočníka Kohouta, ve výhodě zahákoval Prokop dalšího protihráče a Jihlavě se naskytla dvouminutová přesilovka pět na tři. Domácí jí bezezbytku využili, Miha Štebih propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Červenožlutí hrozili i v oslabení, v situaci dva na jednoho pálil Dobrovolný z mezikruží a Zelenka puk s námahou vyrazil do ochranné sítě. Na druhé straně projel Milfait až před branku, mířil pod víko a jihlavský gólman podruhé zachránil svůj tým zákrokem levým ramenem. Ani další přesilovka hráčů v tmavě modrém nepřinesla úspěch, Škarek se mohl cítit v ohrožení jen při jejím závěru po ráně Holíka od modré, která těsně lízala tyč. Dvě minuty před koncem této části se do úniku dostal Beránek. Při zakončení byl faulován Zdráhalem, avšak trestné střílení neproměnil, střelu po jeho naznačení Zelenka zneškodnil. Změna skóre nenastala ani po akci Anděla; jihlavský mladík se dostal před branku, ovšem zblízka si na strážce dračí svatyně nepřišel.

Začátek třetí třetiny byl hodně opatrný, což zřejmě byla předzvěst blížící se gólové smrště. Novou krev Drakům nenalila ani přesilová hra. Jihlava vycházela ze zajištěné obrany, přes kterou se hosté jen stěží dostávali. Když v čase 50:22 předvedli domácí hezkou gólovou akci, zdálo se být rozhodnuto. V situaci dva na jednoho vyzval Důras ke skórování Skořepu. Jeho pokus o bekhend ještě Zelenka ustál, domácí snajpr se netrefil, leč Důras za brankou znovu získal puk, naservíroval jej Ondřeji Beránkovi a jeho úloha s názvem „Jak doklepnout puk do odkryté klece“ již byla snadná. Salith se nevzdal. Miškovského střela z pravého kruhu ještě úspěšná nebyla. O chvíli později tak dlouho míchal Milfait s pukem za brankou, až si počkal na chvíli, kdy mu před Škarka přijede Tomáš Fořt, potvrdivší střelou z první post nejproduktivnějšího Draka. Bodové naděje hostí sťal za minutu David Březina. Prokš jej našel na pravém kruhu a z těchto pozic se domácí mladík moc často nemýlí, což potvrdil. Půlminuty před koncem nahrál Štebih puk rozjetému Janu Kolářovi, jenž střelou z pravé strany vymetl pravý horní roh branky - 5:1.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): My jsme samozřejmě rádi, že tři body zůstaly doma. Věděli jsme, že přijede soupeř, který má výborné přesilové hry a na to jsme se také připravili. Nedovolili jsem soupeři skórovat z přesilových her a to bylo pro nás klíčové. Při hře pět na pět jsme byli lepším týmem, když jsme byli důraznější před bránou a to rozhodlo společně s proměňováním přesilových her.

Milan Mazanec (Hokej Šumperk 2003 s.r.o.): Nevím jestli se potvrdily papírové předpoklady, ale my jsme měli čtyřicet dva střel, takže minimálně z tohoto směru to bylo vyrovnané. Soupeř dokázal lépe využít přesilové hry a to mě mrzí, jelikož my přesilové hry trénujeme a alespoň v každém zápase se trefíme. Za stavu 2:0 jsme to poté museli trochu více otevřít a z ojedinělých akcí jsme inkasovali góly. Jinak výsledek neodpovídá vývoji utkání, který byl vyrovnaný.