5:2
(1:1, 2:1, 2:0)

Dukla po prohře 2:5 přenechává první místo Kladnu

07.12.2015 / David Suchý

Těžké utkání čekalo Duklu na ledě druhého Kladna, které mělo v poslední době dobrou formu a neustále se drželo rozjeté Dukle bodově na dostřel. Utkání otevřel už v 9. minutě Michal Důras, který dokázal ještě reagovat na zásahy Rudovského a Kindla a srovnat stav utkání na 2:2 ve 27. minutě. Bohužel jeho zásahy na body nestačily. Jihlava tak opouští první místo a přenechává ho Rytířům.
07.12.2015 18:00, WSM Liga - 31. kolo

Rytíři Kladno

Mensator – Nash, Repe, Kolářík, Růžička, Gutwald, Ptáček – Machač, Skuhravý, Rudovský – Kindl, Stach, Bílek – Dvořáček, Pitule, Redlich – Horna, Lukáč, Strnad
5

Honzík – Štebih, Šafář, Kaláb, Parýzek, Grebenyuk, Zadražil, Šimek – Gríger, Seman, Diviš – Důras, Skořepa, Jergl – Březina, Melenovský, Harkabus – Malec, Flek, Anděl
2
Branky a nahrávky: 14. Rudovský (Stach), 26. Kindl (Bílek), 34. Rudovský (Nash, Stach), 53. Machač (Rudovský), 56. Ptáček (Bílek, Stach) – 10. Důras (Skořepa), 27. Důras (Skořepa). Rozhodčí: Škrobák – Smitka, Štětina. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2723. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 0:1,2:1,2:2,5:2.

Do utkání vstoupilo lépe Kladno, které na Jihlavu vlétlo pěkně od podlahy. I přesto mohla jít do vedení Dukla. Skořepa bohužel odkrytou klec po Kalábově nahrávce trestuhodně minul. Dukla se dostala více dohry až díky první přesilovce. Tu nevyužila, moc jí to ale mrzet nemuselo, protože už za dvě minuty po přesilové hře šla stejně do vedení. Michal Důras vystihl rozehrávku kladenského Ptáčka a překonal Mensatora. Z vedení se hosté mohli radovat jen čtyři minuty. Vyloučení Grebenyuka dokázal potrestat Jan Rudovský, který od modré prostřelil Honzíka. Nutno dodat, že jihlavský gólman nemohl nic vidět. První třetina tak skončila 1:1.

Do druhé třetiny opět vstoupili lépe Rytíři, kteří se dočkali gólu už ve 25. minutě. Velká hrubka během přechodu do útoku byla potrestaná tandemem Bílek - Kindl, kdy první jmenovaný přihrával Denisu Kindlovi do jízdy mezi rozjetou jihlavskou obranu a ten pak beckhandovým zakončením poslal Kladno do vedení. Bleskurychlou odpověď si schovával v rukávu jediný střelec Jihlavy v utkání Michal Důras, který obral obránce o kotouč, najel si z pravé strany a předvedl své střelecké schopnosti, když vymetl pavučinu ve vzdálenější šibenici a vyrovnal na 2:2. Marná však byla Důrasova snaha. Zbytečná vyloučení a přesilovky Kladna v tomto utkání rozhodly o výsledku utkání. Na 3:2 po neskutečně šťastném odrazu od zadního mantinelu trefil prázdnou klec opět Jan Rudovský a opět poslal Rytíře do vedení. Do třetí třetiny tak Kladno šlo s jednobrankovým vedením.

Jak vstoupilo Kladno lépe do prvních dvou třetin, tak Jihlava vstoupila lépe do té třetí. Naneštěstí branky stříleli domácí. V 52. minutě se Dukla zapomněla v útočném pásmu a Rudovský s Patrikem Machačem ujeli do přečíslení dva na jednoho. Rudovský naznačil střelu a poslal Machačovi puk před prázdnou bránu - 4:2. Kalich hořkosti v podobě "bůra" dal jihlavským hráčům vypít František Ptáček, který se štěstím prostřelil Honzíka a upravil na konečných na 5:2.