3:1
(1:0, 0:1, 2:0)

Dukla poprvé v sezoně nebodovala, na ledě Kladna ztratila body tři minuty před koncem

19.09.2015 / Tomáš Lysý

Zápas pátého kola WSM Ligy na ledě Kladna nezačal pro Duklu nikterak dobře. Již ve třetí minutě hry poslal domácí celek do vedení Vítězslav Bílek. Rytíři byli v první třetině lepším týmem a nebýt Habala v brance Jihlavy, mohlo být vedení Kladna vyšší. Pět minut po začátku druhé části červenožlutí srovnali stav zásluhou Martina Kohouta. Na další gól si diváci museli počkat až do závěru třetí třetiny. V čase 56:05 vrátil hráčům s rytířem ve znaku vedení David Stach a osmašedesát vteřin před koncem upravil Tomáš Horna trefou do prázdné branky na konečných 3:1. Další utkání čeká na Duklu ve středu 23.9. od 17:30 doma proti Benátkám.
19.09.2015 16:00, WSM Liga - 5. kolo

Rytíři Kladno

Cikánek – Nash, Repe, Růžička, Zajíc, Kehar, Gutwald – Dalecký, Skuhravý, Horna, Rudovský, Stach, Bílek, Dvořáček, Machač, Kindl, Redlich, Lukáč, Strnad
3

Habal – Kaláb, Dundáček, Šimek, Grebenyuk, Štebih, Zadražil, Dobrovolný – Důras, Melenovský, Seman, Alekseev, Skořepa, Diviš, Kohout, Gríger, Harkabus, Kuřítko, Malec
1
Branky a nahrávky: 3. Bílek (Nash, Zajíc), 57. Stach (Rudovský), 59. Horna (Kindl, Skuhravý) – 25. Kohout (Gríger, Harkabus). Rozhodčí: Jílek – Beneš, Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1801. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Souboj týmů, které se potkaly v loňském čtvrtfinále první ligy, začal pořádně zostra. Již ve druhé minutě se Dvořáček hezky prosmýkl až k brance Habala, který jeho pokus zneškodnil vyrážečkou. Poté byl vyloučen Kaláb za podražení a Kladno přesilovku využilo. Ránu Nashe vyrazil jihlavský gólman na hůl Vítězslava Bílka, jenž uklidil puk do volné části klece. Jihlava poté další dvě oslabení naopak zvládla, i když při druhém trestu Skuhravý trefil zblízka bez přípravy betony gólmana. Kladenští byli lepším celkem. Dalecký si před brankou na Habala nepřišel a Bílek už zakončoval z hodně velkého úhlu. V závěru úvodního dějství byly k vidění další dvě šance. Bekhendové zakončení Skuhravého výborně zneškodnil Habal a o minutu později upaloval na Cikánka zcela sám Harkabus, jehož střelu pokryl gólman levým betonem.

Úvodní minuty druhé periody příliš hokejové krásy nenabídly. Poté však v přečíslení dva na jednoho ujel Gríger, jenž předložil puk mezi kruhy na Martina Kohouta. Ten si zpracoval puk a poté rychlou bekhendovou kličkou s pomocí tyče vyrovnal. Kladno si mohlo vzít vedení zpět při vyloučení Grebenyuka. Kindlovu střílenou přihrávku nedokázal Bílek tečovat do sítě. U další akce domácích byl znovu Kindl, předkládající puk rozjetému Rudovskému, který bekhendem zblízka minul branku. Duklu mohl poslat do vedení Důras, jehož pokus z mezikruží zneškodnil v posledním možném okamžiku Cikánek svojí vyrážečkou. Domácí se museli v závěru prostředního dějství ještě bránit přesilovce soupeře, nicméně strážce kladenské svatyně příliš práce neměl.

Prvních sedm minut závěrečné dvacetiminutovky přinesly tři vyloučení, leč bez vážnějších šancí. Oba týmy jakoby nechtěly udělat zbytečnou chybu, která by je stála cenné body. Ve dvaapadesáté minutě se do puku řádně opřel Repe, mířil však nad branku do tvrzeného skla. Kladno po této akci nabíralo na aktivitě. Horna těsně minul, Zajícovi ve finální fázi individuální akce přeskočil kotouč hůl a Dvořáček z mezikruží těsně minul. Řada domácích fanoušků již zvedala ruce nad hlavu po tom, co Skuhravý hezky objel branku, ale kotouč u levé tyče Habala do branky nezasunul. V čase 56:05 rozhodl o třech bodech pro Kladno David Stach. Domácí rytíř na levém kruhu vzal kotouč, projel mezi dvěma beky před Habala a poslal mu navštívenku pod horní tyčku. Jihlava zkusila dvě minuty před koncem odvolat gólmana, ale risk jí nevyšel. Kindlův oblouček získal ve středním pásmu Tomáš Horna, přejel modrou a zavěsil do opuštěné klece - 3:1.

Tabulka první ligy se tak pořádně vyrovnává. Za vedoucími Českými Budějovicemi s 12 body překvapivě figuruje jedenáctibodový nováček z Přerova. Třetí je pak Třebíč s body deseti a o jednu příčku si pohoršila Jihlava, která má bodů devět. Na Duklu se bodově dotáhli právě kladenští Rytíři. Tuto dvojici těsně pronásleduje osmibodové trio Benátky, Slavia a Ústí. Šanci uskočit Benátkám bude mít Dukla již ve středu 23.9., kdy farmářský tým Liberce přivítá od 17:30 na Horáckém zimním stadionu.

Videosestřih ze zápasu:

Autor: YouTube kanál Rytíři Kladno

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Jsme samozřejmě zklamaní z toho, jak utkání dopadlo. Když to vezmu od začátku, tak jsme do něj nevstoupili dobře, měli jsme tři oslabení, což samozřejmě soupeři dalo křídla a vytěžil z toho branku. Postupem času jsme nehráli špatně. Měli jsme příležitosti ke gólu, čímž neříkám, že je Kladno nemělo. Ale bohužel, když už je máme, tak nehodíme puk na branku a chceme to nějakým způsobem vyšperovat ve chvílích, kdy to tam nepatří. Soupeř byl v přechodu do útoku nepříjemný a nebezpečný, vytvořil si příležitosti a jednu vytěžil. Gól do prázdné branky už je loterie. Musím pogratulovat soupeři k vítězství. My se musíme poučit z chyb, které jsme dnes udělali. Přestože jsme v průběhu zápasu hráli dobře, byla v naší hře spousta nedůsledností, po kterých se soupeř dostal do šancí a akcí, kterými jsme mu hodně ulehčili hru. Když to vezmu v globálu, nebylo to špatné utkání, ale se špatným koncem pro nás.

David Čermák (asistent trenéra Rytířů Kladno): Na tuto soutěž jsme viděli kvalitní utkání. Vstoupili jsme do něj dobře, měli jsme šance a v první třetině jsme z nich měli vytěžit více, než jeden gól. Protože jsme ale góly nedali, dostala se Jihlava ve druhé třetině do hry. Měla šance, ale myslím si, že my jsme jich měli více a strávili jsme více času v útočném pásmu. Ale dost času jsme hráli po rozích. Ve třetí třetině přišel šťastný a hezký gól tři minuty před koncem, kdy už je to loterie. A bohudík jsme ho dali my.