4:3
(2:1, 1:1, 1:1)

Dukla porazila Medvědy

21.08.2007 / Dušan Majer

Zápas mezi domácí Duklou a berounskými medvědy se nesl v bojovném duchu a ani jeden z týmů nevypustil žádný osobní souboj. Dukla sice v úvodu prohrávala, ale nejprve Přemysl Duben vyrovnal a pak skóre narůstalo díky přesné souhře dua Ladislav Rytnauer - Oldřich Bakus. Druhý jmenovaný rozvlnil beorunskou síť celkem dvakrát, v závěru sice hosté ještě zvládli snížit, ale otočit skóre už nedokázali. Domácí se pak radovali jak z této výhry tak i z následných trestných střílení.
21.08.2007 17:30, Přípravné zápasy - 6. kolo

Řehoř - Ščerban, Balčík, Míka, Duben, Kanov, Klíma, Martinka - L. Krupka, Bakus, Rytnauer - M. Krupka, Kubát, Říha - Nekvasil, Hanzal, Suk - Slavík, Ježek, Lojek
4

Medvědi Beroun 1933

Štelmach - Kameš, Jelínek, Filip, Privozník, Lukačovič, Braniš, Čížek, Babický - Tvrzník, šinágl, Novotný - Vlček, Černý, Heřman - Šulčík, Kupec, Pavel - Mrňa, Kepl, Polák
3
Branky a nahrávky: 14. Duben (Kubát, Říha), 17. Bakus (Rytnauer), 31. Rytnauer (Bakus, L. Krupka), 42. Bakus (Rytnauer, Balčík) - 12. Šinágl (Novotný), 23. Šinágl (Jelínek), 46. Tvrzník (Šinágl). Nájezdy: 1:0 - Říha. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.

Utkání zahájil jedovatou střelou od modré Ščerban a hned vzápětí se jej snažil napodobit Lojek, ovšem oba pokusy skončily na Štelmachových betonech. Na druhé straně zahrozil hlavně Vlček, jehož bomba se brance vyhnula jen díky tomu, že ji ze směru na poslední chvíli vychýlilo Řehořovo rameno. Ve dvanácté minutě si však zpoza branky vyjel Petr Šinágl a střelou švihem mezi betony překonal jihlavského gólmana - 0:1. Beroun byl zjevně při chuti, což dokazuje i Heřmanova šance, kdy musela zakročit Řehořova lapačka, ale udeřilo na druhé straně. Při přesilové hře na modré čáře napřáhl Přemysl Duben a jeho projektil trefil tyčku od které se odrazil do branky - 1:1. Teď byla na koni zase Dukla. Hanzal nejprve zkoušel mazaně nachytat Štelmacha, ale nepodařilo se mu to. Na začátku sedmnácté minuty však rozehrál první útok akci, nad kterou plesalo srdce. Bakus nepjrve v mezikruží během otočky nahrál Rytnauerovi, ten si položil gólmana aby vzápětí naservíroval puk znovu na hůl Oldřicha Bakuse, kterému teď nečinilo žádný problém skórovat - 2:1. Do konce třetiny ještě zkoušel své štěstí Lojek, ale Štelmachův beton byl proti.

Druhou část otevřel Říha svým nadějným pokusem z úhlu, ale gól padl na druhé straně a opět v tom měl prsty Petr Šinágl, který vyrovnal na 2:2. V následujících minutách se hra vyrovnala a šance s přelévaly ze strany na stranu. Na straně Jihlavy nejprve Hanzal trefil jen brankářovu hůl, za Beroun pak Filip pálil do betonu, do stejného místa pak zamířil i jeho spoluhráč Jelínek. Za Duklu se osmělil až Ladislav Rytnauer, který zkusil vypálit ihned po buly, ale gólman se překvapit nedal. Proti skvělé kombinaci jihlavského prvního útoku, kterou korunoval gólem na 3:2 Ladislav Rytnauer však byl bezradný. Díky přesným nahrávkám z první se domácím podařilo rozebrat obranu Berouna a Rytnauerova přesná střela celou akci dokončila.. Beroun se ještě snažil odpovědět Polákovou střelou od modré, ale ta mířila jen do lapačky. S nepořízenou odešel i staronový hráč Dukly Martinka, který ztroskotal na Štelmachových betonech.

Poslední třetina začala Ščerbanovou jedovatou tečí, ovšem v bráně skončil až jiný projektil. Když si Oldřich Bakus počkal na zadní tyči na nahrávku od Ladislava Rytnauera, bylo téměř jasné, že se skóre změní na 4:2. Beroun se stále nevzdával, ale Černý trefil jen Řehořovu lapačku. Na druhé straně byl v sólu zahákován Hanzal, ale nájezd se nepískal a hra pokračovala dál. Toho využil Martin Tvrzník, který ujel domácím obráncům, položil si Řehoře a snižoval na 4:3. Domácí brankář pak svůj týmhodně podržel. Hlavně při závaru během akce Kepla s Polákem visel gól ve vzduchu, ale Řehoř se už překonat nenechal ani od Vlčka, jehož střelu z úhlu vytěsnil mimo tři tyče.

Jiří Hanzal neuspěl se střelou mezi betony 0:0
Jiří Novotný dokonce puk k brance ani nedopravil – kus gumy se zasekl v hromádce sněhu 0:0

5. série:
Bedřich Ščerban sice brankáře prostřelil mezi betony, ale puk pak vyjel ven 0:0
Michal Polák neměl se střelou mezi betony šanci 0:0

6. série:
Vladimír Říha vyšachoval Štelmacha a poslal puk do odkryté klece – 1:0
Martin Heřman pálil jen do Řehořova betonu a jihlavský brankář tak oslavil výhru kotrmelcem 1:0

Aleš Tomášek (trenér HC Dukla Jihlava): „Beroun byl stejně jako každý rok dobrý v bruslení. Jak doma tak venku se s nima hraje hodně špatně. Byl to pro nás výborný přípravný zápas, protože nikdo nebyl lepší, nikdo nebyl horší. My jsme asi měli více štěstí, ale mohlo to být klidně jinak."