2:0
(1:0, 1:0, 0:0)

Dukla se trápí v koncovce. Ústí nedala ani branku a jede domů bez bodů

16.11.2016 / Jana Drbalová

Tři góly v posledních třech zápasech. To je hlavní důvod, proč Dukla z utkání v Kadani, doma s Frýdkem-Místkem a nyní v Ústí získala dohromady jen jeden bod. Zápas na ledě Slovanu začala aktivně, ale své šance nevyužila, naopak v sedmnácté minutě domácí vstřelili, jak se později ukázalo, vítězný gól. Ve druhé třetině Ústí nevyužilo přesilovou hru pět na tři, vadit mu to však nemuselo, protože půl minuty před odchodem do šaten se trefil Zdeněk Doležal. Zmar Jihlavy v zakončení potvrdila minutu a půl dlouhá nevyužitá přesilovka pět na tři. Druhému nejvíce inkasujícímu týmu WSM Ligy nedala Dukla ani gól a prohrála v Ústí 0:2.
16.11.2016 18:00, WSM Liga - 25. kolo

HC Slovan Ústí nad Labem

Soukup – Bernad, Vágner, Kasík, Brož, Husák, Přindiš, Zajíc – Doležal, Roubík, Melka – Dalecký, Vrdlovec, Kloz – Beran, Loskot, Merta – Moučka, Gengel, Navarra
2

Svoboda – Říha, Bilčík, Kajínek, Půža, Kaláb, Dundáček, Dobrovolný – Čachotský, Skořepa, Protasenja – Jergl, Seman, Zeman – Březina, Diviš, Jícha – Danišovský, Stoklasa
0
Branky a nahrávky: 17. Navarra (Zajíc, Moučka), 40. Doležal (Roubík, Melka). Rozhodčí: Hribik, Hlinka – Belko, Potůček. Vyloučení: 7:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1037. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 2:0.

Do středečního utkání oba týmy vstoupily naplno. Hned na úvod zápasu si Jihlava vybojovala přesilovou hru. V této početní výhodě se David Březina ocitl osamocený u levé tyčky, ale odkrytou bránu trefit nedokázal.

Také další minuty přinesly svižní hokej. Ve druhé polovině třetiny Slovan disponoval aktivní hrou. Nejprve se do šance dostal Matěj Beran a vzápětí Svobodu prověřil také David Bernard od modré čáry.

V závěru první dvacetiminutovky poté Slovan uzamkl Jihlavu na několik minut v obranném pásmu, ovšem ani z této situace Ústečtí vytěžit branku nedokázali. Tlak Slovanu ale pokračoval a gólová radost přišla vzápětí. Josef Zajíc za brankou vybojoval kotouč a přihrál na Romana Navarru, který zakončil přesně mezi betony Svobody.

Poslední vteřiny ještě přinesly šanci z hole Davida Merty, který si zpracoval kotouč před modrou a našel vhodnou pozici pro střelu. Tento pokus nakonec našel pouze lapačku jihlavského gólmana a hráči tak opouštěli led za stavu 1:0.

Na úvod druhé části se Slovanu nepodařilo využít dvojnásobnou přesilovou hru. Po celý průběh třetiny si pak domácí drželi těsný jednogólový náskok. Větší klid do kabin přinesl Ústeckým až závěr periody, když Zdeněk Doležal z otočky na hranici kruhu trefil kotouč přesně k tyči a modrožlutí tak odskočili na rozdíl dvou branek.

V posledních sekundách druhé třetiny mohl ještě snížit Filip Seman, když se ocitl nikým nehlídaný před Soukupem. Stav utkání však zůstal nezměněn, a tak tomu bylo i v závěrečné dvacetiminutovce.

Šance Jihlavy na vyrovnání v poslední částí si Soukup pohlídal a před sobotním utkáním v Třebíči si Slovan i v dalším domácím střetnutí udržel body na své straně.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Čekal nás po předchozím domácím zápase s Kladnem další těžký soupeř Jihlava. Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání, protože Dukla inkasovala nejméně branek a navíc jihlavští hráči dobře brusli. Bylo to náročné střetnutí a musím pochválit celé mužstvo od prvního do posledního hráče. Podařilo se nám uhrát zápas na nulu a hráli jsme zodpovědně dozadu. Z naší strany to byl dobrý taktický výkon a výborně nás podržel brankář Jakub Soukup. Rozhodující v utkání bylo, že se nám podařila ubránit všechna oslabení, a to považuji za klíčový okamžik celého zápasu."

František Zeman (HC Dukla Jihlava): "Potvrdilo se v utkání s Ústím nad Labem, že se trápíme v posledních zápasech v koncovce. Lacino inkasujeme a i v duelu se Slovanem jsme dostali dva laciné góly. Nedokázali jsme skórovat ani ze šancí, které jsme se vypracovali a bez vstřelené branky nemůže bodovat. Ve druhé třetině jsme byli lepším týmem, ale dostali jsme druhý gól do šatny a byl to možná trochu hřebíček do rakve. Potýkáme se s marodkou a hráči, kteří se vrací do sestavy mají tréninkový deficit. V Ústí nám chyběli čtyři hráči ze základní sestavy a tři se do mužstva vrátili. Sezona je ještě dlouhá a věřím, že až budeme mít kompletní kádr, tak půjdou naše výkony nahoru."