4:3p
(1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)

Dukla stačila třikrát srovnat prostějovské vedení a poté zápas získala v prodloužení

07.09.2016 / Tomáš Lysý

První branka nového soutěžního ročníku WSM Ligy padla na Horáckém stadionu do domácí sítě, když se prosadil Matouš Venkrbec. Za Duklu ještě v první třetině srovnal její nejlepší loňský střelec Josef Skořepa. Druhá část přinesla dvě branky. Prostějov se ujal vedení dokonce dvakrát, ale Jihlava stihla v obou případech srovnat. Prvně zásluhou Davida Březiny, poté proměněným trestným střílením Josefa Skořepy. Třetí dějství branku i přes několik šancí nepřineslo, šlo se tak do prodloužení. V něm se ukázala výhoda hry tří proti třem, když Filip Seman využil spousty prostoru, poslal puk pod víko a rozhodl, že dva body zůstanou v Jihlavě.
07.09.2016 17:30, WSM Liga - 0. kolo

Škarek – Kajínek, Kaláb, Bilčík, Říha, Grebeňuk, Dundáček, Marcel – Stoklasa, Skořepa, Důras – Diviš, Zeman, Čachotský – Anděl, F. Seman, Jergl – Síkela, Jícha, Březina
4

LHK Jestřábi Prostějov

Kantor – T. Kvapil, A. Holík, K. Kolář, Protivný, V. Zadražil, Šafář – Rudovský, Venkrbec, Augustin – J. Káňa, Moskal, M. Novák – Půhoný, Šlahař, L. Krejčík – Fiala, Korhoň, Švec
3
Branky a nahrávky: 16. Skořepa (Jergl, Stoklasa), 31. Březina (Dundáček), 39. Skořepa (TS), 63. Seman (Stoklasa) – 8. Venkrbec (Rudovský), 24. A. Holík, 33. M. Novák (J. Káňa, Šlahař). Rozhodčí: Veselý – Kis, Lučan. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1162. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Úvod zápasu přinesl dvě přesilové hry Dukly, ale až na šanci Bilčíka domácí téměř neohrozili branku soupeře. Jihlavský obránce si sjel před branku, kam dostal přihrávku, a zblízka vystřelil, nicméně betony Kantora byly proti prvnímu gólu. Gólman hostí dobře zasáhl i při střele Jergla z mezikruží. Změna stavu tak přišla na straně druhé, a to v osmé minutě. Kladenská posila Prostějova Rudovský přihrál puk na Matouše Venkrbce, jenž zblízka využil dobré pozice a překonal Škarka. Hned poté měli i Jestřábi přesilovku, ovšem také bez gólové úrody. Několik hluchých okamžiků přerušilo až jihlavské vyrovnání. Po neúspěšném útoku hostí založili jihlavští hokejisté protiútok. Josef Skořepa zavezl kotouč po levé straně přes modrou a bleskově si najel na pravý kruh, kam dostal přihrávku od Jergla a střelou z první překonal Kantora - 1:1. Dukla poté ožila a prostějovský gólman musel zasahovat lapačkou i proti Jíchově střele lapačkou z kruhů.

Osm vteřin před koncem první části šel ven Šlahař, což znamenalo, že druhé dějství začnou Jestřábi oslabením. To přestáli a při své přesilovce se ujali podruhé vedení. Domácí zachytili puk po dvou střelách Protivného a hned se vrhli do útoku. Jenže přišla jejich rychlá ztráta kotouče, který se dostal k Aleši Holíkovi. a ten z levé strany zamířil k bližší tyči. Šanci na vyrovnání měl v další početní výhodě Čachotský, jenž z pravého kruhu mířil těsně vedle. Vyrovnat se podařilo až ve 31. minutě Davidu Březinovi, jehož trošku šťastně našla Dundáčkova přihrávka a jihlavská dvanáctka mířila přesně do pravého horního rohu branky. Krátce poté Prostějov opět vedl. Kvapil pálil od modré těsně vedle a s Rudovského střelou si poradil Škarek, ovšem poté si domácí hokejisté trošku nerozuměli za brankou. Káňa odtud přihrál na Martina Nováka, jenž neměl problém trefit část volné svatyně. Ale i potřetí stihla Dukla srovnat. Po hákování Kvapila, který takto zastavil před branku směřujícího Skořepu, bylo nařízeno trestné střílení. Josef Skořepa jej využil, když nejprve naznačil na pravém kruhu střelu, poté si sjel k brance a trefil se pod betony Kantora - 3:3.

Šanci na vedení měli hráči s Ježkem ve znaku v pětačtyřicáté minutě. Zemanův pokus vyrazil gólman Prostějova před sebe, kde Diviš doklepával puk do poloprázdné branky. Gól ale neplatil pro posunutou klec, na kterou byl natlačen jihlavský hráč. Hodně rušno bylo před Kantorem i při střele Stoklasy, jelikož muž v masce hostí nevěděl, kde má kotouč a Skořepa pod betony šťoural marně. Další část hry orámovala častá vyloučení a oba týmy mohly rozhodnout. Nováček v obraně Dukly Marcel si střelou z levého kruhu vylámal zuby na betonu Kantora. Novák nevyužil lehkého zaváhání jihlavské rozehrávky, když ukořistil puk a byl sám mezi kruhy, jenže při střele spadl a Rudovského pokus k pravé tyči zlikvidoval dobrým zákrokem Škarek. Rozhodnutí mohlo přijít v poslední minutě, kdy zakombinoval Seman a Čachotský, leč puk pod betony soupeřova gólmana neprotlačili.

Čas 62:08 udál, že na Horáckém zimním stadionu zůstanou body dva a hosté si na Hanou přivezou bod jeden. Filip Seman totiž po Stoklasově přistrčení puku využil moře volného prostoru, který prodloužení tři na tři nabízí. Z levého kruhu se dostal před branku a poslal touš pod horní tyčku - 4:3 po prodloužení.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Viděli jsme první utkání soutěže, což bylo od začátku do konce na hráčích patrné. Žádné velké kombinace ve hře nebyly, ale byla v ní obrovská bojovnost a nasazení. Tím se od sebe obě mužstva nelišila, prostor pro kombinaci přijde v dalších zápasech. Musím se před našimi kluky sklonit, protože odevzdali maximum toho, na co teď momentálně máme. Odvedli jsme výkon, za který jsme si minimálně bod zasloužili.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Dva body jsou dobré, ale tři by byly lepší. Začali jsme velice dobře, hlavně v úvodu utkání. Měli jsme dvě přesilovky, ze kterých branka nepadla, a poté po chybě na útočné modré soupeř ujel a dal branku. Na kluky to trošku padlo a byli jsme takoví zbytečně zbláznění. Při řešení některých situací to chtělo více klidu. Ale soupeř má spoustu šikovných hráčů, kteří dokázali naše chyby využít. Šlo o první utkání, nervozitu, nebylo to ještě úplně ono, ale kluci taky bojovali. Prémiový bod jsme si zasloužili v každém případě. Trošku mě mrzí situace před neuznaným gólem, kdy na seminářích nám i hráčům něco vypráví, že taková situace je buď faul nebo branka. Náš hráč byl jednoznačně navezený hráčem soupeře do branky, puk se odrazí a dáváme ho do prázdné branky. Možná že bychom tři body měli hned, ale tohle neovlivníme, a lidi, kteří jsou za semináře odpovědní, si musí udělat pořádek jinde.