1:2p
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:1 )

Dukla uspěla na ledě soupeře, od Jestřábů si veze dva body

12.10.2016

V rámci 14. kola cestovala Dukla do Prostějova, kde na ní čekal druhý tým tabulky. Hosté šli do vedení ve druhé třetině, když se prosadil Michal Důras. Domácí během třetí části stačili vyrovnat. Jelikož další branka i přes řadu šancí nepadla, muselo se jít do prodloužení. V něm druhý bonusový bod pro Jihlavany vystřelil Filip Seman. Dukla zvítězila v Prostějově 2:1 po prodloužení.
12.10.2016 18:00, WSM Liga - 14. kolo

LHK Jestřábi Prostějov

Kantor – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Holomek, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec, Půhoný – M. Novák, Moskal, Korhoň – L. Krejčík, J. Káňa, Fiala – Švec, Hozák
1

Škarek – Říha, Bilčík, Šidlík, Dundáček, Kaláb, Půža, Dobrovolný – Čachotský, Skořepa, Protasenja – Důras, Zeman, Jergl – Stoklasa, F. Seman, Diviš – Březina, Kondratěv
2
Branky a nahrávky: 47. Švec (V. Zadražil, L. Krejčík) – 37. Důras (Jergl, Zeman), 65. F. Seman (Čachotský, Říha). Rozhodčí: Šutara – Barteček, Ganger. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1712. Střely na branku: 33:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Začátek utkání se lépe vydařil domácímu celku. Hned po úvodním bully se puku zmocnili prostějovští hráči, kteří ani na vteřinu nezaváhali a vrhli se do útočného pásma. Díky svému tlaku si tak již po třech minutách vynutili Jestřábi první přesilovou hru. I přesto, že měli Hanáci v početní výhodě několik šancí, nedokázali je využít. Další výrazná šance domácích pak přišla pouze pár vteřin poté, co se hostující hráči dostali do plného počtu. Káňovi, který stál nikým nebráněn před jihlavskou svatyní, však přeskočil puk čepel. V sedmé minutě se ke slovu přihlásil hostující celek. Ani ten ale nedokázal ze svých šancí vytěžit gól. Nejblíže gólu na straně hostujícího celku byl v první dvacetiminutovce Březina. I jeho pokus však dokázal Pavel Kantor zlikvidovat. První třetina nabídla kromě několika nebezpečných střel na obou stranách, také skvělé zákroky obou brankářů a čtyři přesilové hry a to shodně dvě na obou stranách. Po první dvacetiminutovce odcházeli hráči do kabin za stavu 0:0.

Hned v úvodu druhé třetiny měli šanci skórovat hráči domácího celku. Půl minuty po vhozeném bully se do přečíslení dva na jednoho dostali Lukáš Luňák společně s Jiřím Půhoným. Překonat jihlavského muže s maskou však ani tentokrát nedokázali. Na druhé straně měl blízko ke gólu Diviš, který se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči skončil pouze v Kantorově lapačce. Necelých osm minut před koncem sirény si přesilovou hru zahráli hráči Dukly. Ani tentokrát z ní však gól vytěžit nedokázali. Na první gól utkání si diváci museli počkat až do sedmatřicáté minuty. Odraženého puku od domácí brány se dokázal zmocnit jihlavský útočník Michal Důras, který jej neomylně umístil do Kantorovy svatině. Poslední vteřiny druhé dvacetiminutovky nabídly vyloučení na straně Jihlavy, které pokračovalo až do začátku třetí třetiny.

Oproti první a druhé třetině, které byly spíše z obou stran opatrnější, nabídla poslední dvacetiminutovka poměrně atraktivní podívanou. V třiačtyřicáté minutě pálil od modré Josef Skořepa. Jeho střelecký pokus však pouze prosvištěl kolem prostějovské brány. Odraženého puku se následně ujal Anatolij Protasenja, ale ani ten nedokázal dotlačit puk za brankovou čáru. O minutu později se poměrně hrubé chyby dopustil domácí brankář Pavel Kantor, který se mylně domníval, že bude jeho tým hrát přesilovou hru a tak se vydal směrem na střídačku. Nicméně Dukla této chyby využít nedokázala. O druhou branku utkání se v sedmačtyřicáté minutě postaral Marek Švec, který srovnal na 1:1. Poslední minuty třetí třetiny nabídly šance na obou stranách. Žádný z hráčů se však prosadit nedokázal a tak muselo o konečném vítězi rozhodnout až prodloužení.

Na začátku prodloužení mohl utkání rozhodnout kapitán Jestřábů Matouš Venkrbec. Ani ten však na skvěle chytajícího Škarka vyzrát nedokázal. Následující vteřiny pak už patřili Jihlavě. Kantor likvidoval jednu šanci za druhou. Překonat ho dokázal až minutu před koncem prodloužení Filip Seman, který svým gólem zajistil pro Jihlavu dva body.

Jiří Vykoukal (sportovní manažer LHK Jestřábi Prostějov): Jihlava je samozřejmě velice kvalitní soupeř, který má silný tým. Dnes to byly spíše hokejové šachy. Těch šancí moc nebylo. Výsledek jedna jedna odpovídal průběhu zápasu. V závěru jsme bohužel propadli a své šance, které jsme měli, jsme využít nedokázali.

Petr Vlk (trenér HC Dukla Jihlava): My jsme věděli, že nás tady nečeká nic jednoduchého, protože soupeř má velice dobrý výsledky a to místo v tabulce tomu odpovídá. Jeli jsme sem s pokorou a s tím, že tady budeme bojovat a snažit se nějaký bod uhrát. Vytvořili jsme si spoustu příležitostí, které volaly po gólech, tuším, že tam byly i dvě tyčky. Posledních dvacet vteřin jsme se tam trošičku zamotali, z čehož mohl těžit soupeř. Myslím si, že ten stav po šedesáti minutách byl spravedlivý. Co se týče prodloužení, jsem přesvědčen o tom, že jsme byli jednoznačně lepším týmem a výhru jsme si zasloužili.