3:1
(0:0, 2:1, 1:0)

Dukla v kvalitním utkání získala tři body, Ježek svými bodlinami odolal náletům dravého Jestřába

30.01.2016 / Tomáš Lysý

První třetina zapasu mezi Jihlavou a Prostějovem nabídla téměř šest minut v kuse domácí přesilovou hru a na konci třetiny dvouminutovou dvojnásobnou výhodu hostí, na gól ale diváci čekali marně. Nikoliv zkraje druhé části, nabídnutou výhodu dvou mužů v poli využil Jakub Šlahař. Jenže za chvilku bylo vše jinak, Jan Kolář s Markem Melenovským otočili stav ve prospěch Dukly. Další gól padl až za půlhodiny hry, v čase 58:05 pojistil domácím tři body trefou do prázdné klece Filip Seman. Opět tak platí, že když dá za Jihlavu gól Jan Kolář, tak červenožlutí vyhrají.
30.01.2016 17:30, WSM Liga - 46. kolo

Honzík – Bilčík, Kaláb, Parýzek, Štebih, Šafář, Dobrovolný – Mrňa, Skořepa, Důras – Diviš, Jícha, Kolář – Harkabus, Seman, Kohout – Jergl, Melenovský, Beránek
3

LHK Jestřábi Prostějov

Horčička – Vokurka, Drtina, Rudl, Mojžíš, Protivný, Husák, Kaluža – Venkrbec, Cetkovský, Luňák – Čuřík, Moskal, Novák – Krejčík, Illéš, Šlahař
1
Branky a nahrávky: 26. Kolář (Jergl, Šafář), 28. Melenovský (Diviš, Bilčík), 59. Seman (Kolář) – 21. Šlahař (Drtina). Rozhodčí: Jílek – Štofa, Krátký. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1568. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Již po půlminutě hry měli hosté velkou šanci. Luňákovu dělovku z levého kruhu výborně vyrazil Honzík a puk u levé tyče nedokázal doklepnout do volné části branky Cetkovský, o půlmetr minul branku. Na druhé straně Melenovský zblízka vystřelil a kotouč projel kolem pravé tyče. Od konce třetí minuty hrála Dukla téměř šest minut klasickou přesilovku. Nejprve byl dvěma minutami potrestán Cetkovský a poté trošku přísně Protivný na dvě a dvě minuty. Vážnější šance si Jihlava vypracovala až v závěru početní výhody. Seman využil momentu překvapení, zpoza branky vybruslil před Horčičku, jenž jeho střelu ke vzdálenější tyči vyrazil, o minutu a půl později Beránek zblízka pozorného gólmana nepropálil. Již při hře pět na pět tečoval Husákův nápřah od modré Novák a puk znovu prošel vedle pravé jihlavské tyče.

Také Jestřábi si zkusili přesilovku, ovšem až na dělovku Drtiny, kterou Honzík vyrazil, si žádnou další šanci nevytvořili. V závěru první třetiny si sudí z dvou hraničních zákroků vybral pouze jihlavský faul, což velice rozlítilo domácího lodivoda Petra Vlka a asi se nebylo čemu divit. K vyloučení Skořepy tak přibyl i další trest za nesportovní chování hráčské lavice Dukly a hosté rázem měli dvě minuty dvojnásobné přesilovky. Tři vteřiny před koncem periody tvrdě vypálil Drtina, a protože minul branku, větší část hry Jestřábů pět na tři se přenesla do druhého dějství.

Třiadvacet vteřin druhého třetiny stačilo hostům k využití převahy dvou mužů v poli. Jakub Šlahař si na modré dvakrát vyměnil puk s Drtinou a poté předvedl ukázkově čistý průstřel k levé tyči. Jenže z vedení se hráči s dravcem ve znaku radovali jen pět minut, poté vystrčil bodliny jihlavský Ježek. Po vyhraném buly přihrál Šafář puk Jerglovi, který poslal střílenou přihrávku před branku a Jan Kolář se, na rozdíl od šlágru s Kladnem, tentokrát nemýlil. O dvě minuty později bylo na jihlavské střídačce ještě veseleji. Diviš zastavil za brankou nahození Bilčíka, milimetrovým pasem našel mezi kruhy Marka Melenovského a další zkušený útočník nedal Horčičkovi střelou z první šanci - 2:1. Hned po buly se mohlo začínat opět od začátku. Šlahař krásně našel před brankou Krejčíka, jehož dorážku i následnou střelu Illéše zblízka zneškodnil výtečný Honzík.

Dukla se dostala na koně zásluhou dvou přesilových her a nebezpečná byla zejména v druhé výhodě. Diviš získal mezi kruhy puk a střelou z první přestřelil, následně mohli Jestřábi děkovat skvělému Horčičkovi, který zastavil dorážky Melenovského s Divišem - doslova zalehl puk. Tři minuty před koncem druhé třetiny objel Mrňa branku, vystřelil a Skořepa zblízka dorážkou otřel kotouč o tyčku. Poté již přišly šance hostí, rovněž v přesilovce. Rudlova dělovka od modré prošla k Honzíkovi, jenž jí na poslední chvíli vyrazil. V závěru druhého dějství měli hosté další přesilovku pět na tři, dlouhou 57 vteřin. Ostrou střelu Drtiny od modré vyrazil domácí gólman, stejně tak jako pokus Nováka z levého kruhu.

Prostějov samozřejmě hned v úvodu třetí části zatlačil Duklu. Po několika sražených pokusech si dojel mezi kruhy pro odražený puk Drtina, zavřel oči a Honzík musel čelit ráně, jejíž ostří se rovnalo Pohlreichovým nožům, avšak vyrazil jí. Když domácí celek nevyužil dvě přesilové hry, bylo jasné, že zápas nabídne ještě dramatickou zápletku. Rozhodnout mohl Jergl, střílející z těžké pozice vedle. Jestřábi byli blízko ke gólu tři minuty před koncem, další pokus Drtiny tečoval těsně nad Venkrbec. Jihlava poté nevyužila akci dva na jednoho, střelu Důrase si Horčička pohlídal. Tým z Hané ještě zkusil power-play, která definitivně rozhodla. Krejčík si sám mezi kruhy vylámal zuby na gólmanovi červenožlutých, vzápětí Kolář přistrčil puk u obranné modré pro Semana, jenž se ve středním pásmu chopil touše a po přejetí modré jej dopravil do opuštěné klece - 3:1.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že jsme kromě druhé třetiny odehráli celkem slušné utkání. Byli jsme Jihlavě důstojným soupeřem. V první třetině jsme si zpočátku vytvořili dvě gólovky, bohužel jsme je dvakrát do prázdné brány neproměnili. Což se samozřejmě s takovým soupeřem, jako je Jihlava, v průběhu zápasu projeví. Využili jsme přesilovku pět na tři a pak jsme ve druhé třetině neubránili další tlak Jihlavy ve druhé třetině, kdy jsme hráli deset minut oslabení, a to rozhodlo o celém výsledku zápasu. V závěru jsme zkoušeli power-play, která nám nevyšla, a prohráli jsme. Ale myslím si, že jsme zde byli vyrovnaným soupeřem.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Vstoupili jsme do utkání hodně špatně. Naše první třetina byla opravdu špatná. Po hlasitější první přestávce si to hráči vzali k srdci a od druhé třetiny nastoupilo jiné mužstvo, které začalo hrát, jak jsme si řekli. Byli jsme najednou všude o krok dříve, silnější na kotouči, vytvořili jsme si šance a body zůstaly doma. Prostějov byl hodně nepříjemný soupeř, protože hraje důrazný hokej, po celé ploše výborně bruslí, blokuje střely, je nepříjemný v útočném pásmu i kolem svojí brány. Těžko se přes ně prosazuje. My jsme se s tím od druhé třetiny vyrovnali. Dnes nás tři body stály hodně sil, ale zaplať pánbůh za ně.