3:2p
(0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Dukla ve třetím zápase stihla závěru vyrovnat, ovšem poté Kladno rozhodlo v prodloužení a bere první bod série

17.03.2017 / Tomáš Lysý

V úvodní třetině třetího semifinálového zápasu měli jihlavští hokejisté více ze hry a také dlouhou přesilovku pět na tři, kterou ale nevyužili. Úvodní gól tak padl 21 vteřin po začátku druhé dvacetiminutovky, kdy Dukla i potřetí v sérii vsítila první gól, tentokrát zásluhou Tomáše Jiránka. Kladnu se podařilo srovnat krátce po polovině zápasu, přesilovku využil Matěj Pekr. Stejný hráč poslal domácí ve třetím dějství do vedení, ovšem Jihlavě se podařilo srovnat zásluhou Adama Zemana. Červenožlutí sice na konci základní hrací doby a začátku prodloužení přestáli oslabení, ovšem zkompletovaný hattrick Matěje Pekra rozhodl zápas - 3:2 po prodloužení.
17.03.2017 18:00, WSM Liga - 0. kolo

Rytíři Kladno

Hanuljak – Drtina, Hořava, Repe, Růžička, Ulrych, Ptáček – Kloz, Burger, Tůma – Strnad, Přikryl, Kubík – Tenkrát, Machač, Pekr – Cetkovský, Zikmund, Gratton
3

Škarek – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Kaláb, Šidlík, Půža – Jiránek, Skořepa, Diviš – Důras, Hubáček, Jergl – Čachotský, Seman, Zeman – Březina, Anděl, Danišovský
2
Branky a nahrávky: 33. Pekr (Tenkrát), 51. Pekr (Tenkrát, Machač), 62. Pekr (Ulrych, Ptáček) – 21. Jiránek (Diviš, Skořepa), 58. Zeman (Anděl, Čachotský). Rozhodčí: Dědek, Mikula – Novák, Bryška. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4414. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Již v první minutě všem příznivců Kladna pořádně zatrnulo, když Divišova skákavá střela prošla těsně vedle levé tyče. Na druhé straně se domácí snažili ostřelovat branku Škarka ze všech pozic, ovšem neúspěšně. Stejně tak neúspěšně v první přesilové hře. Na začátku dvanácté minuty hrála Dukla dlouhou přesilovku pět na tři, konkrétně 99 vteřin, nicméně prakticky ani nevystřelila na branku Hanuljaka. Vyrovnaná první třetina tak branku nepřinesla, opticky byli o něco více aktivnější červenožlutí.

A ti se také po jednadvaceti vteřinách druhé třetiny radovali z úvodní branky utkání, stejně jako v předešlých dvou semifinále. Skořepa s Divišem zakombinovali, druhý jmenovaný dal před branku kotouč pro Tomáše Jiránka a vysoký forvard procedil puk mezi betony gólmana. Získané vedení Dukle vyhovovalo, nemusela se tlačit dopředu a vycházela ze zajištěné obrany. To ale neviděla část jihlavských fanoušků, kterou zcela nesmyslně napadla skupinka kladenských „fanoušků“ s nepříliš vysokým intelektem. Vyrovnání přišlo v čase 32:30. Kladenští si při přesilovce nevytvořili prakticky žádnou šanci, ale v poslední vteřině dokázal Matěj Pekr dostat kotouč na bližší tyč za záda Škarka. Mladičký jihlavský gólman a jeho spoluhráči se poté řádně zapotili při Tenkrátově pokusu z kruhů.

Třetí dějství ze začátku připomínalo taktické manévry. Ani jeden z týmů nechtěl udělat osudovou chybu, takže za zmínku stála snad jen hezká akce Kladna, kdy Burger v přečíslení dva na jednoho přihrál Tůmovi, jehož vychytal Škarek bekhendem. V polovině jednapadesáté minuty šli Kladenští poprvé v semifinále do vedení. Machač získal puk v pravém rohu za brankou, přihrál mezi kruhy na Matěje Pekra a ten zamířil přesně do šibenice. Muž v jihlavské masce se snažil zasáhnout ramenem, ovšem puk jen lehce lízl. Krátce poté v přesilovce netrefil Ptáček před volnou brankou skákající černou pryž. Přesně 170 vteřin před koncem základní hrací doby bylo vyrovnáno. Anděl ukázal bojovnost, udělal penzum práce, dal touš před volnou kladenskou svatyni a Adam Zeman jí bez problémů trefil.

Jihlava poté přestála oslabení, rozpůlené koncem základní hrací doby. Při návratu vyloučeného Šidlíka předvedl parádní zákrok Škarek, který schoval do lapačky kotouč mířící z hole volného Tůmy do šibenice. Zdálo se, že jihlavští hráči jsou z nejhoršího venku, ovšem nedlouho poté Matěj Pekr zkompletoval hattrick, když byl nehlídán u pravé tyče a po přihrávce Ulrycha rozhodl zápas - 3:2 po prodloužení. Kladno tak bere v sérii první bod, Dukla ale stále vede na zápasy poměrem 2:1.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Diváci viděli kvalitní utkání z obou stran. My jsme v určitých fázích zápasu dali Kladnu až příliš prostoru na ledě a tak zkušený tým toho dokázal využít. Z toho se musíme poučit. Myslím si, že domácí vyhráli šťastně.

František Kaberle (Rytíři Kladno): Bylo to kvalitní bojovné utkání. Myslím si, že jsme si dnes vítězství zasloužili. Myslím, že jsme byli lepším týmem, ale bohužel nás sráží chyby, kterým jsme se nevyvarovali. Dnes jsme je udělali zase stejně jako v prvním nebo druhém utkání. Celkově jsme byli lepším mužstvem a zaslouženě jsme vyhráli.