1:6
(1:0, 0:3, 0:3)

Dukla vysoko vyhrála na ledě soupeře a je krok od postupu do semifinále

02.03.2017 / Martin Stebel

Třetí duel čtvrtfinálové série se odehrál ve Frýdku-Místku. Lépe začali utkání domácí, kteří po první části vedli těsně 1:0. Od druhé třetiny však Jihlavané zabrali a vývoj zápasu otočili zcela jasně na svojí stranu. Ve 24. minutě vyrovnal Tomáš Jiránek a poté se dvakrát prosadil Aleš Jergl. Také třetí třetina skončila výsledkem 3:0 pro červenožluté, gólově se prosadil Tomáš Čachotský, Jiří Říha a skóre na konečných 6:1 pro Duklu uzavřel Adam Zeman. Jihlava vede v sérii 3:0 na zápasy a je krok od postupu do semifinále!
02.03.2017 18:00, WSM Liga - 0. kolo

HC Frýdek-Místek

Šimboch – Kania, Adámek, Štebih, Michal Roman, Stránský, Bartko – Chmielewski, Pechanec, Klimša – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Miloš Roman, Jaroš, Franek – Christov, Samiec, Sonnek
1

Škarek – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Kaláb, Půža – Jiránek, Skořepa, Diviš – Důras, Hubáček, Seman – Čachotský, Zeman, Jergl – Březina, Anděl, Danišovský
6
Branky a nahrávky: 11. M. Kovařčík (Jašek, O. Kovařčík) – 24. Jiránek (Dundáček), 30. Jergl (Hubáček, Diviš), 36. Jergl (Dundáček, Hubáček), 48. Čachotský (Jergl, Zeman), 50. Říha (Skořepa, Jiránek), 55. Zeman (Čachotský, Seman). Rozhodčí: Kika, Obadal – Bryška, Wesley. Vyloučení: 5:5, navíc M. Kovařčík 10 min. OT, Štebih (oba FRM) 5 + do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1964. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 1:0, 1:6.

Frýdečtí hokejisté vstoupili do čtvrtečního klání s velkým odhodláním a nasazením. Jihlavského Škarka hned od úvodu zasypali množstvím střel. Postupně se neujaly pokusy Jaška či Kanii. Nadějnou možnost si na druhé straně hřiště vytvořil Skořepa, jenže taky on ztroskotal na Šimbochovi.

První branková radost v Polárce přišla v polovině jedenácté minuty a byla to velká paráda. V přesilovce domácí obranu Dukly doslova vyšachovali a rozebrali do posledního šroubku. Lukáš Jašek ideálně předložil puk Michalu Kovařčíkovi, jenž pohotovou střelou z pravého kruhu našel volné místo v jihlavské brance.

Ambiciózní tým z Vysočiny ukázal svou pravou sílu teprve ve druhé třetině. Početní převahu gólově zhodnotil Tomáš Jiránek, který velice šikovně tečoval Dundáčkovo nahození od modré. Dukla dokonale otočila vývoj těsně před polovinou základní hrací doby, kdy se z dorážky prosadil ex-olomoucký forward Aleš Jergl.

Ve 36. minutě to bylo pro domácí ještě o trochu víc smutnější. Dundáček oslovil nahrávkou zcela volného Aleše Jergla a ten prudkým projektilem z osy hřiště rozradostnil hosty už potřetí.

Taky v rámci poslední části pokračovala herní převaha Dukly. Domácí mladíci se sice urputně snažili o zvrat, ale zkušení hosté i nadále diktovali tempo hry. Rezultovala z toho nejprve trefa kapitána Tomáše Čachotského, jemuž precizně mezi kruhy nahrál zpoza branky Zeman.

V 50. minutě už na tabuli svítil stav 1:5. Ostrou střelu vyslal král letošních statistik obránců WSM ligy Jiří Říha a Juraj Šimboch neměl nárok. Šestá trefa přišla pět minut před koncem. Čachotský našel mezi kruhy zcela neobsazeného Adama Zemana a ten utěšenou střelou zápěstím nezaváhal. Dukla má třetí výhru a je krok od postupu do semifinále.

Mgr. Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): "Měli jsme výborný vstup do utkání, ale druhou část jsme bohužel vůbec nezvládli. Rozhodla zřejmě naše nevyužitá přesilovka pěti proti třem, tehdy jsme se ještě mohli vrátit do hry. Soupeř byl ovšem v zakončení přesnější a v poslední části už měl zápas plně ve své moci."

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Počítali jsme s tím, že Frýdek to od úvodu zkusí a že nás budou chtít přetlačit. V první třetině se jim podařilo dát branku v přesilové hře. Naším cílevědomým tlakem, kdy kluci byli důslední ve všech činnostech, o kterých po celou sezonu hovoříme, a hráči tyto činnosti dodržovali, jsem dali dvě branky. Je škoda zranění Petra Šidlíka a doufám, že se brzy vrátí a nebude to tak dlouhodobé, jako u Jirky Dobrovolného nebo Tolji Protasenji.