3:2sn
(1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Dukla získala v baráži na ledě soupeře první bod

17.04.2016 / Jakub Slunečko

Devátý duel baráže svedl dohromady pražskou Slavii a Duklu. Domácí začali duel lépe a po první třetině vedli 1:0. Ve druhé části přidali další branku. Svěřenci Petra Vlka tak vstupovali do třetí dvacetiminutovky s dvougólovým mankem. Po přesilovkových brankách Filipa Semana a Aleše Jergla bylo srovnáno. Jelikož o vítězi nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. Ve kterých se domácí prosadili dvakrát a hosté jen jednou. Bonusový bod tak připadl Slavii, která porazila Duklu 3:2 po nájezdech.
17.04.2016 18:00, WSM Liga - 0. kolo

HC Slavia Praha

Hylák – Kolařík, Knot, Hraško, Pavlin, Krstev, Andrlík – Mikulík, Šafránek, D. Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Čermák, Tuominen, Jiránek – Bahenský, Kašpařík, Ondráček
3

Škarek – Zadražil, Dobrovolný, Štebih, Šafář, Bilčík, Grebenjuk, Parýzek – Jergl, Skořepa, Důras – Diviš, Seman, Beránek – Harkabus, Jícha, Kolář – Anděl, Melenovský, Kohout
2
Branky a nahrávky: 11. Jiránek (Knot, Hraško), 38. Kolařík (Tuominen), rozhodující nájezd Tuominen – 44. Seman (Kolář, Diviš), 54. Jergl (Důras, Štebih). Rozhodčí: Čech, Lacina – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2478. Střely na branku: 40:28. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

O trochu lépe se na začátku prezentovala Jihlava, domácí se spíše rozkoukávali. Dukla si ale nevypracovala žádnou výraznější šanci, a tak se dopředu vrhli slávisté. První velký závar si vynutila znovusjednocená druhá formace s navrátilcem Robinsonem. Hosté ještě odolali.

Ne tak ve 11. minutě, kdy Slavia hrála první přesilovku v zápase. Početní výhody jsou pro sešívané v baráži spíše trápením, teď se ji ale ujali skvěle. Od modré pálil Knot a jeho střelu ještě před brankářem Škarkem tečoval Tomáš Jiránek přesně do sítě.

Zbytek třetiny připomínal poslední zápas s karlovarskou Energií - slávisté měli šance, ale nedokázali žádnou proměnit v druhou branku. Skórovat mohl David Hruška, který se dvakrát jenom o fous nedostal ke střele. Parádní únik pak předvedl dobře hrající Jiránek, na Škarka si ale nepřišel.

Druhou třetinu vyplnil veskrze ne příliš atraktivní hokej. Do úniku se hned minutu po začátku dostali Robinson s Markovičem, kanadský útočník ale přestřelil branku. Na druhé straně poprvé v zápase pořádně zahrozila Jihlava, když Diviš z bezprostřední blízkosti pálil do Hyláka. Dukla následně ještě hodně zlobila Slavii v přesilovce, několik dobrých zákroků tak musel předvést brankář Hylák. Ve velké šanci v situaci dva na jednoho po Důrasově ideální přihrávce Skořepa, ovšem jihlavská jednaosmdesátka netrefila z části odkrytou klec.

V závěru druhé třetiny se ukázalo, jak důležitá je pro domácí převaha na vhazování. Tuominen vyhrál buly před Škarkem, poslal puk za sebe na Pavla Kolaříka a slávistický kapitán ukázal, že si během sezóny pravděpodobně schovával góly na důležité barážové zápasy. Přesnou bekhendovou střelou pod horní tyčku jihlavské branky totiž poslal Slavii do vedení 2:0.

V úvodu poslední třetiny se domácí nechali zbytečně vyloučit, když byli na ledě v šesti hráčích. Netrvalo dlouho a Dukla přesilovku zužitkovala. Po rychlé kombinaci čekal u pravé tyčky Filip Seman, po jehož střele se Hylák natahoval marně. Bylo to zase jenom o gól a slávistický brankář měl najednou více práce. Diviš byl mezi kruhy v jasné příležitosti, střelu ale poslal mimo branku. Slávisté tak drželi vedení i dál, jenže v 54. minutě přišlo další nešťastné vyloučení. Bahenský vyhodil puk mimo hřiště a rozhodčí ho poslali na trestnou lavici za zdržování hry. V závěru jihlavské přesilovky vyrazil Hylák nahození od modré čáry jenom před sebe, kde čekal nehlídaný Aleš Jergl. Hostující útočník už měl s dorážkou snadnou práci a bylo vyrovnáno.

Studená sprcha slávisty příliš neprobudila. Vedení mohl sešívaným vrátit osamoceně střílející Ondráček, betonem ale dobře zasáhl Škarek. Do konce základní hrací doby už ale Slavia příliš pohledné ofenzivy nepředvedla, a tak se v Edenu prodlužovalo. Nastavená pětiminutovka jednoznačně patřila domácím, jenže jihlavská branka byla zakletá - ve stoprocentní šanci neuspěl před prázdnou klecí Jiránek a Mikulík následně trefil jenom tyč.

Došlo tedy až na dramatické samostatné nájezdy. Rozhodovalo se v páté sérii, ve které výhru Slavie zařídil povedeným blafákem Henri Tuominen.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Chtěli jsme vyhrát za tři body, ale jsme nakonec rádi i za dva. Po prvních dvou třetinách jsme vedli 2:0, ale tradičně jsme měli špatný vstup do třetí třetiny a Jihlava srovnala v přesilovkách. Nájezdy jsou vabank, takže jsme byli rádi za výhru. Budeme bojovat až do konce.“

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „První dvě třetiny jsme nehráli to, co jsme si řekli před zápasem. Až poslední dvacetiminutovka byla podle našich představ a mohli jsme dát i více gólů. V prodloužení jsme fantasticky ubránili přesilovku čtyři na tři a nájezdy pak už byly o štěstí. Každý zápas v baráži je pro náš mladý tým výborný.“