0:4
(0:1, 0:1, 0:2)

Dukla zvládla venkovní dvojzápas skvěle, po Litoměřicích si dovezla tři body i z Třebíče

05.11.2016 / Matěj Peška

Úvodní třetina derby mezi Třebíčí a Jihlavou přinesla jedinou branku. Zatímco všechny šance Horácké Slavie chytil jistý Miroslav Svoboda, Dukla se v šestnácté minutě prosadila zásluhou Davida Březiny. V prostřední dvacetiminutovce jihlavští hokejisté navýšili své vedení, když se krátce po polovině zápasu prosadil z dorážky Richard Diviš. Také ve třetí části naplnila Jihlava normu jednoho gólu, pojišťující gól přidal Vlastimil Bilčík a v poslední minutě se prosadil i Aleš Jergl. Gólman Miroslav Svoboda navíc vychytal podruhé v tomto ročníku čisté konto a Dukla tak poráží Třebíč i podruhé v sezoně, tentokrát 4:0.
05.11.2016 17:30, WSM Liga - 21. kolo

SK Horácká Slavia Třebíč

Čiliak – Niko, Zdráhal, Koch, Bartejs, Lojek, Čejka – Kristl, Dolníček, Jan Wasserbauer – Zohorna, Milfait, Erat – Mrázek, Raška, Kusko – Paták, Juráň, Přibyl
0

Svoboda – Bilčík, Říha, Szathmáry, Šidlík, Dundáček, Kaláb, Dobrovolný – Jícha, Skořepa, Čachotský – Jergl, Seman, Důras – Stoklasa, Diviš, Březina – Čermák, Kondratěv, Danišovský
4
Branky a nahrávky: 16. Březina (Diviš, Šidlík), 31. Diviš (Dundáček, Březina), 53. Bilčík (Čachotský, Skořepa), 60. Jergl (Seman). Rozhodčí: Mikula - Adamec, Poruba Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 3430. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:4.

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně, během prvních pět minut nebyla k viděni ani jedna větší šance. Oba celky se soustředily na obranu a jejich snahou bylo neudělat především chybu ve hře dozadu. Hra se přelévala ze strany na stranu a na výraznější šanci se tak čekalo až do jedenácté minuty, kdy se v dobré pozici ocitl Adam Raška, ale skvělý zákrok předvedl v hostující brance Miroslav Svoboda a jakoby určil další směrování dnešního derby. Oba celky v dalších minutách i nadále předváděly hru ze zabezpečené obrany. Ale v šestnácté minutě se po odrazu kotouče od brusle jednoho z obránců Třebíče dostal ke střele Jihlavský David Březina, napálil puk za Čiliakova záda a hosté tak šli do vedení. Další šance už první třetina nenabídla ani na jedné straně.

Druhá třetina začala svižněji a diváci, kterých do MANN-HUMMEL arény dorazilo 3430, což je nejvyšší návštěva v dosavadním průběhu sezony, se tak určitě nenudili. Jenže k nevoli domácích fandů to byli dnes celou dobu Třebíčští, kteří tahali za kratší konec pomyslného provazu. A tak přesně v polovině utkání jsme mohli sledovat neuvěřitelný zákrok Čiliaka, který dokázal na poslední chvíli lapačkou zastavit puk směřující do odkryté branky. Avšak ihned z následujícího buly se Jihlavští dostali k další střele, kterou domácí brankář vyrazil jen k trestuhodně volnému Richardu Divišovi, ten už do prázdné klece nezaváhal a poslal Duklu do dvoubrankového vedení. Domácí to však nezlomilo a dál se tlačili za snížením stavu. Největší šanci měli až úplně ke konci třetiny, kdy hosty po jednom ze závarů zachránila od inkasování pravá tyčka Svobodovy branky. Do závěrečné třetiny tak šli hosté z Jihlavy s dvoubrankovým náskokem.

Třetí třetina přinesla zvýšenou aktivitu domácích, kteří se drali za snížením, to však hostům více než vyhovovalo. Velmi dobře bránili modrou čáru a do větších šancí Horáky příliš nepouštěly. Výjimkou byla příležitost Davida Dolníčka, který se vymotal zpoza branky, ale puk už do odkryté branky dostat nedokázal. Dukla dokázala velmi nebezpečně vyjíždět do protiútoků. Například únik Semana byl velmi nebezpečný, ale hostující hráč minul branku. Další protiútok však hosté už využít dokázali, když se po chytré teči prosadil mezi betony domácího brankáře Vlastimil Bilčík a zmrazil domácí naděje na vyrovnání. Sympatické bylo, že domácí i přes nepříznivé skóre se stále snažili dobýt branku hostů. Miroslav Svoboda však měl dnes svůj den a ani jeden kotouč za sebe nepustil. O závěrečnou tečku se tak opět postarali hosté, když v poslední minutě po vyhraném buly napálil přesně pod břevno puk Aleš Jergl. Derby, které nemívá favorita, tak dnes dopadlo jednoznačně pro hostující Duklu - 0:4.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Zápas se mi hodnotí těžko, opět jsme v domácím utkání nevstřelili branku, je to už po druhé, stejně jako proti Litoměřicím. Nedokáži říct, jestli Dukla dominovala celému utkání, ale byli lepší a vstřelili čtyři branky. V prvním třetině jsme tam měli nájezd, kdybychom proměnili, ten zápas mohl vypadat jinak. Ve druhé třetině tam byla tyčka, takže na šance to bylo více méně vyrovnané. Jenže Jihlava dala góly a my ne. Stále nás doma trápí produktivita. Bohužel. Myslím si, že na zápas jsme byli připraveni dobře, nebyli jsme horší v nasazení, ale zápas se nevyhrává tím, že máme více hitů, ale hraje se na góly. Nám se puky na hokejku neodrážejí, možná s tím souvisí i špatný výběr místa před brankou. Musím poděkovat Marku Čiliakovi, že nám na dva zápasy pomohl, hlavně v zápase na Slavii nás hodně podržel.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Upozorňovali jsme hráče, že před derby nehraje bodový rozdíl v tabulce roli, což se potvrdilo, utkání bylo vyrovnané. Na zápas jsme se připravovali se vším všudy a myslím si, že po celých 60 minut jsme na ledě dominovali a po právu si odvážíme 3 body. Nevím, jestli v kabině mezi hráči proběhla nějaká speciální motivace, ale my se připravujeme na každý zápas stejně. Dnes jsme byli lepší a jsme rádi za 3 body.