8:2
(4:1, 2:0, 2:1)

Hořký závěr prolínací soutěže. Dukla podlehla vysoko Litvínovu

24.04.2016

Do závěrečného barážového boje vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří se v osmé minutě ujali vedení. O několik okamžiků později ale dokázal kontrovat Michal Důras. To však bylo ze strany červenožlutých vše, v průběhu první třetiny přidala Verva další tři branky. V části druhé se opět prosadil pouze Litvínov, a to hned dvakrát. Závěrečná pasáž přinesla další gólové hody. Nejprve se dvakrát prosadili Severočeši, poté dokázal rozsvítit červené světlo Richard Diviš. Svěřenci Petra Vlka tak padli v poměru 2:8.
24.04.2016 15:30, WSM Liga - 0. kolo

HC VERVA Litvínov

Janus (31. Petrásek) – Kubát, Sklenička, Pavelka, Pavlík, Kokeš, Gula, – Lukeš, Šimeček, Duda – Trávníček, Gerhát, Martynek – Piroš, Pšurný, Stříbrný – Jurčík, Válek, Řehoř
8

Škarek – Dobrovolný, Kaláb, Parýzek, Štebih, Grebenyuk, Bilčík, Zadražil – Jergl, Skořepa, Důras – Diviš, Seman, Březina – Harkabus, Jícha, Kolář – Beránek, Melenovský, Anděl
2
Branky a nahrávky: 8. Šimeček (Trávníček, Sklenička), 11. Trávníček (Duda, Pavelka), 12. Řehoř (Pavlík, Piroš), 15. Martynek (Pavlík, Trávníček), 21. Kubát (Šimeček), 40. Pavlík (Duda, Pavelka), 45. Gerhát (Trávníček, Martynek), 49. Pšurný (Pavlík, Pavelka) – 9. Důras, 53. Diviš (Seman, Kolář). Rozhodčí: Šindler, Polák – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5125. Střely na branku: 42:15. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1, 8:2.

Šancí začali domácí (nastřelená tyč po minutě hry), ale pak se hrálo podle žlutočerných not. Řehoř se první objevil v gólové šanci, na Škarka zblízka nevyzrál. Vzápětí byl za podražení vyloučen Duda, ale dopadlo to jinak, než si Dukla představovala. Sedm vteřin před koncem oslabení prostřelil Škarka Šimeček. Zvýšit mohl z mezikruží Piroš, ale vyrovnal přesnou ranou k tyči Důras.

To bylo však ze strany týmu z Vysočiny v této třetině vše. Domácí zrychlili pohyb i hru: Trávníček dorazil do odkryté branky Dudovu střelu, Škarek zastavil betonem možnost Pšurného, Řehoř zvýšil na 3:1, gólem neskončil průnik Martynka, ale jeho dorážka při přesilovce (Seman) už ano. V předposlední minutě podržel svůj tým Janus.

Druhou část domácí svými góly orámovali. Brzy po začátku hru krásnou kombinaci zakončil Kubát a v poslední minutě další vyšachování defenzívy Dukly završil v přesilovce od modré čáry tvrdou ranou obránce Pavlík.

Hosté měli horší pohyb, ale dalšímu přídělu se dokázali ubránit. V polovině zápasu se vystřídali domácí gólmani, Januse nahradil Petrásek.

Ve třetí třetině oživil naděje žlutých na dvouciferný výsledek Gerhát v přesilovce po dalším vyšachování obrany soupeře a Pšurný do odkryté klece, takové góly se divákům líbí. Poslední slovo měl jihlavský Diviš sedm minut před koncem. Litvínov tak zdolal Jihlavu v poměru 8:2.

Radim Rulík (Litvínov): "Chtěli jsme se rozloučit se sezónou vítězně. Dost hráčů základního kádru je nemocných, takže jsme i dnes museli sestavu doplnit o mladší hráče. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli a že to bylo takovým rozdílem, to je bonus pro diváky, kteří nás podporovali celou sezonu a stáli za námi i celou baráž."

Petr Vlk (Jihlava): "Dneska se projevila herní kvalita soupeře. My jsme si potvrdili, že když nehrajeme na hraně našich možností, tak proti takovým týmům inkasujeme a prohráváme. Bylo rozhodnuto, to je česká mentalita. Musím ale hráče pochválit za celou sezonu, jejich zásluhou jsme se do baráže dostali."