5:3
(1:2, 2:0, 2:1)

Jak je důležité míti Filipa, aneb třetí výhra nad Hradcem Králové

06.03.2012 / Luboš Jaroš

Na hráčích Jihlavy byla již od úvodu patrná nervozita, která se jim vkrádala na hokejky. Osmělení zaznamenali domácí borci až ve druhém dějství, ve kterém dokázali stav utkání po brankách Daniela Hodka a Michala Jeslínka otočit. V závěrečné dvacetiminutovce sice hosté vyrovnali, větší vůli po vítězství však měli domácí, když vítěznou branku režíroval Martin Filip a zakončoval Tomáš Ficenc. Následně pečetil vítězství 5:3 do prázdné branky svým druhým gólem Daniel Hodek.
06.03.2012 17:30, 1. liga ČR - 0. kolo

Halmoši - Ficenc, Petráček, Dobrovolný, Jaroš, Malena, Kolafa, Kaláb – Čachotský, Maliník, Hodek – Padělek, Filip, Jeslínek – Indra, Hubáček, Zeman – Bezděk, Domin, Krupka
5

Hradec Králové

Čech - Čížek, Bendík, Roupec, Vágner, Karlíček, Hendrich, Poživil – Záhorovský, Tvrdík, Kubica – Budínský, Koudelka, Moskal – Havel, Marosz, Kadlec – Karpov, Nosek, Berger
3
Branky a nahrávky: 14. Filip (Kolafa, Ficenc), 22. Hodek (Kolafa, Ficenc), 24. Jeslínek (Filip), 56. Ficenc (Filip, Padělek), 60. Hodek (Ficenc, Čachotský) - 4. Karpov, 15. Moskal (Roupec, Koudelka), 44. Kubica (Tvrdík). Rozhodčí: Smitka, Vampola - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2532. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Dukla chtěla před pátým zápasem navázat na výbornou domácí bilanci a urvat třetí vítězství. Jenže vstup do utkání byl jednoznačně v režii hostí, když Tomáš Karpov v nájezdu 2 proti 1 nejprve trefil beton Halmošiho, z následné dorážky se však již nemýlil, 0:1. Vyrovnat mohl vzápětí Jeslínek, který dostal ideální přihrávku od Filipa zpoza branky, nadvakrát však mířil jen betonů Čecha. Ve 12. minutě měla Dukla skoro dvouminutovou dvojnásobnou početní výhodu, skórovat však dokázala až v pěti proti čtyřem. Ficencovu střelu vyrazil Čech jen k volnému Martinovi Filipovi, který se již do odkryté klece nemohl mýlit, 1:1.

Neuplynula ani minuta od vyrovnání a rychlý útok Záhorovského musel zastavit Jaroš jen za cenu faulu. Hradec dokázal přesilovku využít, Roupcova střela od modré se odrazila od zadního mantinelu na nepokrytou tyčku, kde číhal Patrik Moskal a uklidil puk do branky, 1:2. Zvýšit mohl Koudelka, který dostal ideální přihrávku do jízdy, svůj nájezd však zakončil velmi laxní střelou mezi betony. Závěr prvního dějství přinesl opět přesilovou hru domácího týmu 5 proti 3, která však byla rozdělena přestávkovou sirénou.

Dvojnásobné oslabení hosté ustáli, jenže dalším faulem Karlíčka museli opět do tří. Tentokráte již Jihlava dokázala Hradec potrestat. Tvrdou střelu Kolafy tečoval před Čechem Daniel Hodek, 2:2. Raketový vstup do prostřední části hry pečetil Michal Jeslínek, který dostal ideální přihrávku do jízdy od Filipa a svůj nájezd zakončil střelou pod horní tyčku, 3:2. Nápor Dukly začal postupem času polevovat a i hosté ukazovali, že hokej hrát umí. Koudelka zavezl kotouč do útočného pásma, našel lépe postaveného Karlíčka, který se neunáhlil a vylákal Halmošiho z brány. Místo zakončení do odkryté klece však puk jen zavezl za branku. Následně mohl vyrovnat Nosek, který se zjevil sám před Halmošim. Jeho pokus o bekhendový blafák skončil mimo branku.

Vyrovnání se Hradec přeci jen dočkal. Ve 44. minutě střílel od modré Tvrdík, následnou dorážku po obrovském závaru dotlačil do klece Zdeněk Kubica, 3:3. Na druhé straně vymyslel dobrou šanci Ficenc pro Hodka, který místo, aby vystřelil z voleje, správný okamžik prováhal. Rozhodnutí zápasu přinesla 56. minuta, kdy Filip z rohu vybídl ke skórování Tomáše Ficence, ten trefil výstroj Čecha, od které se puk odrazil do vzduchu a následně od betonu hostujícího gólmana do branky, 4:3. K závěrečnému tlaku již Dukla svého soupeře nepustila, naopak Danielem Hodkem pečetila do prázdné branky na 5:3.

Jiří Mička (Hradec Králové): Začali jsme zápas dobře, šli jsme rychle do vedení. Pak jsme dostali gól v oslabení, ale z přesilovky jsme dali na 2:1, takže jsme šli do kabin spokojeni. Říkali jsme si, že musíme přežít to oslabení ve třech, což se povedlo, ale pak jsme šli znovu do tří a Jihlavě to tam spadlo. Ve třetí třetině jsme zápas srovnali, chvíli jsme na soupeře i tlačili. Na konci jsme chtěli jít do tlaku, ale udělali jsme hloupý faul.

Petr Vlk (Jihlava): Úvod byl samozřejmě ovlivněný rychlým gólem, co jsme dostali. I přes to, že jsme srovnali, hra z naší strany nebyla úplně dobrá. Ve druhé třetině jsme si vytvořili tlak, dali jsme dvě branky. V poslední části jsme se zase dostávali pod tlaky my, hlavně z toho důvodu, že jsme nebyli dostatečně rychlí na puku. Stejně jako všechny tyto zápasy byl i ten dnešní vyrovnaný.