Jak je důležité míti Filipa, aneb třetí výhra nad Hradcem Králové

6.3.2012 / Luboš Jaroš

Na hráčích Jihlavy byla již od úvodu patrná nervozita, která se jim vkrádala na hokejky. Osmělení zaznamenali domácí borci až ve druhém dějství, ve kterém dokázali stav utkání po brankách Daniela Hodka a Michala Jeslínka otočit. V závěrečné dvacetiminutovce sice hosté vyrovnali, větší vůli po vítězství však měli domácí, když vítěznou branku režíroval Martin Filip a zakončoval Tomáš Ficenc. Následně pečetil vítězství 5:3 do prázdné branky svým druhým gólem Daniel Hodek.
6.3.2012 17:30, 1. liga ČR - 0. kolo

Halmoši - Ficenc, Petráček, Dobrovolný, Jaroš, Malena, Kolafa, Kaláb – Čachotský, Maliník, Hodek – Padělek, Filip, Jeslínek – Indra, Hubáček, Zeman – Bezděk, Domin, Krupka

Hradec Králové

Čech - Čížek, Bendík, Roupec, Vágner, Karlíček, Hendrich, Poživil – Záhorovský, Tvrdík, Kubica – Budínský, Koudelka, Moskal – Havel, Marosz, Kadlec – Karpov, Nosek, Berger
Branky a nahrávky: 14. Filip (Kolafa, Ficenc), 22. Hodek (Kolafa, Ficenc), 24. Jeslínek (Filip), 56. Ficenc (Filip, Padělek), 60. Hodek (Ficenc, Čachotský) - 4. Karpov, 15. Moskal (Roupec, Koudelka), 44. Kubica (Tvrdík). Rozhodčí: Smitka, Vampola - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2532. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Jiří Mička (Hradec Králové): Začali jsme zápas dobře, šli jsme rychle do vedení. Pak jsme dostali gól v oslabení, ale z přesilovky jsme dali na 2:1, takže jsme šli do kabin spokojeni. Říkali jsme si, že musíme přežít to oslabení ve třech, což se povedlo, ale pak jsme šli znovu do tří a Jihlavě to tam spadlo. Ve třetí třetině jsme zápas srovnali, chvíli jsme na soupeře i tlačili. Na konci jsme chtěli jít do tlaku, ale udělali jsme hloupý faul.

Petr Vlk (Jihlava): Úvod byl samozřejmě ovlivněný rychlým gólem, co jsme dostali. I přes to, že jsme srovnali, hra z naší strany nebyla úplně dobrá. Ve druhé třetině jsme si vytvořili tlak, dali jsme dvě branky. V poslední části jsme se zase dostávali pod tlaky my, hlavně z toho důvodu, že jsme nebyli dostatečně rychlí na puku. Stejně jako všechny tyto zápasy byl i ten dnešní vyrovnaný.