1:2
(0:2, 1:0, 0:0)

Jihlava potřetí padla na domácím ledě výsledkem 1:2, tentokrát nestačila na Kadaň

21.11.2016 / Tomáš Lysý

V předehrávce 36. kola, které jinak bylo na programu mezi Vánocemi, padly v první třetině dvě branky. O obě se zasloužili hráči, kteří loni oblékali dres Dukly – Tomáš Harkabus a Martin Kohout. Kadaň tak měla po dvaceti minutách dvougólový náskok. Ten se po druhé části zmenšil na rozdíl jedné přesné trefy, v polovině zápasu se při vlastním oslabení totiž prosadil Anatolij Protasenja. V závěrečné dvacetiminutovce již gól nepadl a Jihlava doma opět prohrála výsledkem 1:2. Černou sérii porážek tak neukončil ani tento zápas a na vítězství čeká Dukla již pět kol.
21.11.2016 17:30, WSM Liga - 36. kolo

Svoboda – Dundáček, Říha, Kaláb, Kajínek, Dobrovolný, Szathmáry, Bilčík – Diviš, Skořepa, Čachotský – Jergl, Seman, Důras – Protasenja, Stoklasa, Danišovský – Jícha, Březina
1

SK Trhači Kadaň

Lukeš – Černý, Trefný, Tomeček, Cestr, Šafář, Šimek, Popela – Kohout, Stloukal, Harkabus – Hlava, Hejcman, Beránek – Vaněk, Osmík, Vrána – Chrpa, Wágner, Ringler
2
Branky a nahrávky: 29. Protasenja (Jergl) - 3. Harkabus (Kohout, Stloukal), 18. Kohout (Harkabus, Stloukal). Rozhodčí: Kubičík – Hanzlík, Lukš. Vyloučení: 3:4. Bez využítí. V oslabení: 1:0. Diváci: 860. Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Jestliže chtěla Dukla najít ztracené sebevědomí a cestu ven z výsledkového trápení proti Kadani, tak první třetina jí vůbec nepomohla. Již v polovině třetí minuty zavezl Kohout kotouč po pravé straně do pásma, předal ho před Svobodu na Tomáše Harkabuse a ten souhru loňských hráčů, oblékajících jihlavský dres, zakončil přesně. Nedlouho poté mířil týž hráč po Stloukalově přihrávce zpoza klece jen těsně vedle levé tyče. Jihlava se snažila prát s neúspěchy posledních zápasů, bojovala o puky, ovšem ty domácím hráčům v hlavních momentech odskakovaly od hokejek. Pohlednou kombinaci ukázali Dukláci v přesilovce, kdy si po dvou střelách a přihrávkách sjel z pravé strany do středu pásma Čachotský, ovšem mířil těsně vedle. Stejná situace následovala i při hře pět na pět. Říha našel mezi kruhy Důrase a zkušený útočník si připravil kotouč ke střele, jenže pálil o kousek mimo.

Zdařilou akci předvedl dvě a půl minuty před odchodem do šaten Čachotský. Z pravé strany naznačil objetí branky, když puk už zpoza klece přenechal u volné levé tyče přesouvajícího se Lukeše. Tam se k němu Diviš těsně nedostal přes obránce soupeře. Z protiútoku domácí inkasovali podruhé a opět u toho byli jejich loňští plejeři. Harkabus nahrál na rozjetého Martina Kohouta, jenž se rychlostí dostal až před Svobodu a pálil přesně do levého horního rohu - 0:2.

Kadaňská první lajna zlobila i nadále. Harkabus na začátku druhého dějství přihrál na levý kruh pro Stloukala a Svoboda vytáhl výborný zákrok proti puku směřujícímu kousek nad ledem. Na druhé straně prošla Skořepova tečovaná střela od modré i Říhův pokus z téže lajny vedle tří tyčí. Hned z protiakce si mezi kruhy nabruslil Vaněk, vedení hostí však nenavýšil, mířil bekhendem nad. Minutu před polovinou zápasu domácí snížili, a to při svém oslabení. Jergl využil zmatků mezi hostujícím gólmanem a jeho spoluhráči, získal puk, dal jej před branku na Anatolije Protasenju a ten kus černé gumy doslova dotlačil do sítě - 1:2. Domácí rázem ožili, nicméně vyrovnat nedokázali při přesilovce ani v závěru třetiny po šanci Semana. Útočník, který nastupoval také za Kadaň, sebral soupeři na modré puk, sjel si blíže ke kruhům a o kousek netrefil levou šibenici.

Na začátku třetí třetiny si mohli vzít Trhači dvougólový náskok zpět. Beránek zleva přihrál před branku Hejcmanovi, proti kterému zasáhl domácí gólman koncem betonu a vytěsnil kotouč vedle pravé strany. Kadani mohla přinést klid na hůl přesilovka, jenže znovu jí zahrála špatně a síly na ledě se srovnaly. Při konci zkrácené početní výhody domácích vytáhl Čachotský svojí akcí Lukeše z brankoviště, objel jeho klec a přihrál mezi kruhy na Diviše, kterého v zakončení zablokovali obránci. Prakticky poslední šanci měli Kadaňští při Kajínkově ztrátě skákavého puku na modré, čehož využil Hejcman a nedávný dvougólový střelec SK z domácího zápasu proti Dukle zaměstnal Svobodu táhlou střelou.

V závěrečných zhruba šesti minutách převzala iniciativu Jihlava, nicméně hosté se ubránili. Do Divišovy rány po hezké akci Stoklasy padl Černý, nedlouho poté Lukeš v posledním možném okamžiku vytasil pravý beton k tyči proti Jíchově dorážce. Po Říhově tvrdé střele, která poskočila gólmanovi hostí mezi nohami, kde se zastavila, se již domácí do výraznější příležitosti nedostali. Červenožlutí tak padli popáté v řadě, naopak Kadaň se odlepila z poslední příčky v tabulce venkovních utkání.

Jaroslav Beck (SK Trhači Kadaň): Jsme samozřejmě spokojení, získali jsme tři zlaté body. Odehráli jsme poctivý zápas s dobrým výkonem ve všech řadách. Jsme rádi, že to vyšlo. Měli jsme i takový kousek potřebného hokejového štěstí a musíme jít trpělivě za dalšími body. Nemluvil bych o jihlavské krizi, Dukla má možná složitosti v zakončení, nepadá jí to tam, není v takové té pohodě. My se samozřejmě snažíme tvrdě pracovat, zvedat se každým kolem. Nic nevzdáváme a chceme jít s výkony nahoru. Výhra je pro nás obrovským povzbuzením.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Momentálně se nacházíme v herní nepohodě. S Petrem Vlkem věříme tomu, že jí hráči ze sebe dostanou a herní pohoda se nám vrátí na hokejky, jak tomu bylo před čtyřmi pěti utkáními. Ten samý tým před těmito nepovedenými zápasy hrál parádně a padalo mu to tam. Bohužel nyní jsme, jak se říká, v krizi a musíme se z ní dostat jen tvrdou prací. Věříme, že se z toho dostaneme.