4:5
(2:1, 0:3, 2:1)

Jihlava si veze tři body z Mostu, stý gól vstřelil Michal Velecký

04.12.2013 / Tomáš Lysý

Úvod zápasu v Mostě vyšel lépe hostující Dukle, která se po třech minutách ujala vedení zásluhou Michala Důrase. Mostečtí hokejisté ale ještě do konce úvodní části stihli otočit průběžný stav zápasu. Dalších gólů se hrstka diváků dočkala až na začátku pětatřicáté minuty. Během necelých čtyř minut padly hned tři branky a všechny do domácí sítě. Postupně se prosadil kapitán Jihlavy Tomáš Čachotský, svůj první gól v sezoně vstřelil Martin Vysloužil a dvougólový náskok zařídil červenožlutým Radek Hubáček. Vítězství Dukly se nerodilo snadno, v závěrečné části nejprve domácí snížili na rozdíl jediného gólu a poté na trefu Michala Veleckého odpověděl Václav Čížek. Červenožlutí ale nakonec výhru uhájili a vezou si na Vysočinu tři body.
04.12.2013 17:30, 1. liga ČR - 29. kolo

HC Baník Most

Horák – Kousalík, Pavelka, Čížek, Šimon, Hora, Kasal, Havelka – Písařík, Slavíček, Tauš – Kafan, Smolka, Nedrda – Jurčík, Zavřel, Sedláček – Drtil, Szabo
4

Sáblík – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Mocek, Čáp, Stebich, Tobola – Prokš, Mikeš, Čachotský – Haluza, Hubáček, Důras – Kuřítko, Kadlec, Velecký – Jícha, Vysloužil, Střecha
5
Branky a nahrávky: 12. Smolka (Šimon, Nedrda), 18. Pavelka (Písařík, Slavíček), 45. Jurčík (Čížek, Drtil), 58. Čížek (Písařík) – 3. Důras (Haluza, Hubáček), 35. Čachotský (Hubáček), 37. Vysloužil (Hubáček, Zadražil), 38. Hubáček (Čachotský), 53. Velecký (Kuřítko, Kadlec). Rozhodčí: Zubzanda – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0 Diváci: 311. Střely na branku: 34:46. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5.

Jihlava chtěla prodloužit vítěznou sérii, čítající pět zápasů, v devětadvacátém kole na ledě posledního Mostu. Hosté vstoupili do utkání dobře a již po třech minutách se radovali z gólu, když střelou z mezikruží otevřel stav zápasu Michal Důras – 0:1. Domácí ale rychlý gól nepoložil a za osm minut bylo vyrovnáno, když Šimon našel přihrávkou z vlastního obranného pásma Pavla Smolku, který se trefil vedle Sáblíkovy vyrážečky - 1:1. Do konce první třetiny stihli mostečtí hokejisté otočit stav zápasu na svoji stranu. Po střele Písaříka se puk odrazil na modrou čáru k Tomáši Pavelkovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:1. Dvacet vteřin před první sirénou mohl být stav znovu vyrovnaný, ale Velecký před gólmanem Horákem bekhendovou střelou neuspěl.

Na začátku prostřední třetiny hrála Dukla přesilovou hru, ale i přes mírnou převahu se jí gól dát nepodařilo. Stejně se vedlo na druhé straně Mostu. Dvě minuty po polovině zápasu přišlo vyloučení domácího Kousalíka, které jihlavský tým nakoplo. Hokejisté z Vysočiny sice přesilovou hru nevyužili, ale při návratu vyloučeného domácího hráče na led se trefil Tomáš Čachotský, když se puk z jeho střely otřel o hokejku soupeře a zapadl přesně do horního rohu domácí klece - 2:2. Červenožlutí byli v těchto chvílích lepší, což se také projevilo na vývoji zápasu. O dvě minuty později vstřelil svůj první gól v sezoně Martin Vysloužil, který dorazil puk do klece po přihrávce Radka Hubáčka - 2:3. Hodně nevydařenou čtyřminutovku z pohledu Mostu zakončil Radek Hubáček. Útočník s číslem deset využil u tyče přihrávku Čachotského zpoza branky - 2:4.

V závěrečné dvacetiminutovce se domácím podařilo zdramatizovat zápas. Pět minut po jejím zahájení snížili Mostečtí na rozdíl jediného gólu. Ondřej Jurčík dorazil za záda Sáblíka střelu Čížka od modré čáry - 3:4. Jihlava odskočila svému soupeři znovu na rozdíl dvou gólů na konci padesáté třetí minuty. Vyloučení Jurčíka bleskově potrestal Michal Velecký. Jeho teč před gólmanem Horákem znamenala stý gól Dukly v probíhající sezoně - 3:5. Domácí se však nevzdali a Václav Čížek tvrdou ranou od modré vykřesal pro svůj tým plamínek naděje na bodový zisk - 4:5. Ač se Leo Gudas ještě v závěru pokusil o hru bez brankáře, která byla umocněna vyloučením Důrase, Mostu se vyrovnat nepovedlo. Dukla si tak i podruhé v sezoně odváží z ledu Severočechů tři body, což znamená, že neokusila hořkost porážky již šest zápasů.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): „Přestože rozdíl v tabulce je mezi oběma týmy obrovský, tak jsme věděli, že nás tady nečeká jednoduchá práce. Most v domácím prostředí umí, i v Jihlavě odehrál poslední zápas velice dobře. Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme rychlou branku. Potom jsme ale po vlastních chybách nechali soupeře jít do vedení. Rozhodlo se ve druhé části. Zlepšili jsme důraz v zakončení a dali jsme tři branky v rychlém časovém sledu. V poslední třetině šli domácí za vyrovnáním, zvýšili četnost střelby, měli tlak kolem branky, podařilo se jim snížit. Nám se ale podařilo využít jednu přesilovku, takže to nakonec dobře dopadlo. Jsme rádi, že jsme tady dnes vybojovali tři body."

Leo Gudas (HC Most): Domácí trenér se, pro údajně neobjetivní zápasové zpravodajství, odmítá pro redakci Mostu nadále vyjádřovat k jednotlivým utkáním.