2:0
(0:0, 2:0, 0:0)

Jihlava udolala houževnatý Most a před šlágrem s Motorem vévodí prvoligové tabulce

18.11.2015 / Tomáš Lysý

Úvodní třetina zápasu 24. kola mezi Jihlavou a Mostem téměř žádné šance nenabídla, i když měli hosté více jak minutu dlouho přesilovku pět na tři. Stav tak zůstal nezměněn, stejně tak jako při dvojnásobné přesilovce Dukly ve druhé části. Bezgólový stav prolomil až ve třiatřicáté minutě Vojtěch Zadražil a za další tři minuty zvýšil Richard Diviš. Protože ve třetí třetině se stav zápasu znovu nepohnul, připsali si červenožlutí jedenáctou výhru z posledních dvanácti zápasů. Tři body navíc posunuly Duklu do čela prvoligové tabulky, jelikož Kladno podlehlo Českým Budějovicím, příštímu soupeři Jihlavy.
18.11.2015 17:30, WSM Liga - 24. kolo

Škarek – Zadražil, Štebih, Dundáček, Kaláb, Šafář, Grebenyuk, Dobrovolný – Diviš, Alekseev, Jergl – Anděl, Flek, Důras – Jícha, Melenovský, Prokš – Malec, Gríger, Březina
2

HC Baník Most

Mouček (36. Horák) – Grin, Baránek, Strejček, Havelka, Cvrk, Hora – Slavíček, Doležal, Tauš – Smolka, Válek, Kubinčák – Přeučil, Hanzl, Procházka – Trübenekr, Mical
0
Branky a nahrávky: 33. Zadražil, 36. Diviš (Štebih, Jergl). Rozhodčí: Škrobák – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1284. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 2:0.

Most do zápasu s Duklou nastoupil již pod vedením nového trenéra, kterým není nikdo jiný než olympijská legenda Josef Beránek. Po dvou a půl minutách jej mohl rozradostnit Petr Přeučil, kterého našel přihrávkou zpoza branky Procházka, ovšem puk mu sjel z hole. První výhodu přesilové hry měla Jihlava, jenže téměř žádnou šanci si nevytvořila. Naopak na druhé straně Štebih před brankou Škarka vypíchl puk osamocenému Válkovi. Po šikovném Malcově přiťuknutí nepřihrával Alekseev v situaci dva na jednoho volnému Březinovi, vzal odpovědnost sám na sebe, jenže vysoko přestřelil. Přesilovku měli také Mostečtí, a to dokonce 63 vteřin dlouhou výhodu pět na tři, jenže téměř neohrozili Škarka. Změnit stav mohl dvě a půl minuty před koncem David Březina, avšak z mezikruží těsně minul pravou tyčku a v závěru stejný hráč zblízka zakončil jen do boční sítě.

Do druhé periody vstoupili hosté hodně aktivně a Jihlava se na dobré čtyři minuty vůbec nedokázala dostat před gólmana hostí. Dělovku Grina si domácí gólman pohlídal, poté na střelu Hory vůbec neviděl a měl štěstí, že jí zastavila hradba těl. Změnit skóre mohl Kaláb, který po přihrávce Alekseeva střílel sám z mezikruží, leč mířidla si seřídil na ránu vysoko nad. Minutu dlouhou přesilovku pět na tři měla také Dukla a – stejně jako Most – bez výraznějších šancí. Po skončení trestů měl obrovskou šanci Jakub Procházka, který si nabruslil před jmenovce Škarka a zakončil mezi betony, které gólmanovi červenožlutých sklaply včas. Za minutu se Dukla dostávala do situace tři na jednoho, která neúspěšně skončila u Malce.

Na nerozhodný stav se nemohl dívat Vojtěch Zadražil. Hosté ve středním pásmu ztratili puk, kde jej mladý bek získal, sjel si na levý kruh a vymetl pravý horní roh branky, lapačka Moučka máchla naprázdno. Domácí byli rázem na koni, Diviš zblízka po perfektním uvolnění Jergla trefil jen hruď gólmana. Vše si jihlavský hráč vynahradil v šestatřicáté minutě. Štebih zachytil u levého mantinelu vyhození hostí, poslal puk na branku a Richard Diviš puk šikovně tečoval za záda Václava Moučka, jenž po tomto gólu přepustil místo Lukáši Horákovi. Při další přesilovce Jihlavy chyboval na obranné modré Dundáček, kterému sebral puk Tauš a bleskově vystřelil do levého horního rohu, kde Škarek zasáhl skvěle ramenem. Když v dohrávané početní výhodě neprotlačil puk za záda gólmana Horáka ani Jergl s Grígerem, šlo se do kabin za stavu 2:0.

Hned na úvod třetí třetiny se Dukla ubránila dohrávanému oslabení. Mostečtí jí nevyužili, přesto však hrozili v pěti proti pěti. Válek se vyhnul dvěma spoluhráčům, tváří v tvář Škarkovi však neodčaroval jeho kouzlo. Neujala se ani Kubinčákova rána od modré po chybné jihlavské rozehrávce. Také Mostečtí chybovali, když si nepohlídali ve středním pásmu Anděla. Junior domácích zakončil únik mezi betony Horáka, kde puk také skončil. Střelecky nejaktivnější mostecký hráč byl Martin Hanzl. Ani jemu však nebylo přáno, sám z mezikruží trestuhodně minul branku. Nevyužité šance nakonec stály Most nejen lepší výsledek, ale i čestný gól, Severočeši se neprosadili ani při hře bez gólmana.

Nové trenérské duo mosteckého týmu Josef Beránek – Jan Zachrla tak zahájilo svojí novou štaci prohrou. Tři vydřené body naopak stačily Dukle k posunu na první místo tabulky, neboť dosud vedoucí Kladno prohrálo na ledě Motoru vysoko 7:9.

Jan Zachrla (HC Most): Na ledě nebyl moc velký rozdíl v postavení v tabulce. Prohráli jsme, protože jsme byli méně agresivnější v koncovce než domácí a oba góly co jsme dostali byli výsledkem aktivity Dukly. My jsme naše šance nevyužili, nedali jsme gól a tak nemůžeme vyhrát.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): My jsme do dnešního utkání vstoupili hodně vlažně bez pohybu, bez agresivity a zaplať pan bůh, že toho soupeř v první třetině nevyužil. Naše hra se zlepšila až ve druhé třetině, kdy jsme dali dva góly a po druhé třetině jsme museli udělat nějaké korekce v útoku a tím se naše hra ve třetí třetině trošku zvedla. Uhráli jsme sice tři body do tabulky, ale někteří hráči si mysleli, že to přijde samo. My s Petrem Vlkem tvrdíme, že tady ta soutěž je velmi vyrovnaná a každý tu může hrát s každým. Hráči musejí potvrzovat dnes a denně, že na té pozici co jsou, jsou právem a je potřeba to stále potvrzovat.