3:2
(1:1, 1:1, 1:0)

Jihlava v Kladně těsně prohrála a postupující do baráže vzejde z rozhodujícího sedmého zápasu

22.03.2017 / Tomáš Lysý

Zatímco v prvních třech zápasech semifinále branka během první třetiny nepadla, další tři utkání přinesly během úvodní části hned dvě změny stavu. Šestou bitvu začali lépe Kladenští, kteří se ujali vedení využitou přesilovkou z desáté minuty. Dukla dokázala srovnat za necelé čtyři minuty Adamem Zemanem. Druhé dějství mělo hodně podobný průběh. Rytíři opět skórovali v přesilovce trefou Davida Tůmy, načež vyrovnal jihlavský kapitán Tomáš Čachotský. Také ve třetí části se domácí dostali jako první do vedení, když se v 51. minutě trefil Jakub Strnad a jeho branka byla nakonec vítězná - 3:2. Postupujícího do baráže tak určí rozhodující sedmý zápas, který začne v pátek 24. března 2017 od 17:30 na Horáckém zimním stadionu.
22.03.2017 18:00, WSM Liga - 0. kolo

Rytíři Kladno

Cikánek – Drtina, Hořava, Repe, Růžička, Kehar, Ptáček – Kloz, Burger, Tůma – Strnad, Přikryl, Redlich – Tenkrát, Machač, Pekr – Cetkovský, Zikmund, Gratton – Kubík
3

Svoboda – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Kaláb, Šidlík, Půža – Jiránek, Skořepa, Diviš – Důras, Hubáček, Jergl – Čachotský, Seman, Zeman – Březina, Anděl, Danišovský
2
Branky a nahrávky: 10. Tenkrát (Machač, Růžička), 26. Tůma (Drtina, Kloz), 51. Strnad (Přikryl, Redlich) – 14. Zeman (Seman, Čachotský), 34. Čachotský (Zeman, Seman). Rozhodčí: Svoboda, Kubičík – Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4688. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Červené světlo se sice na kladenském stadionu rozsvítilo již na konci čtvrté minuty, ovšem Grattonův gól nebyl uznán kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. První jihlavskou šanci zneškodnil Cikánek, když Skořepa před brankou našel stříleným pasem Jiránka, jenž si našel puk na teč. Krátce poté vyhodil Jergl kus černé gumy mimo hrací plochu, šel ven na dvě minuty a vrátil se 22 vteřin před vypršením trestu. Drtinovu ránu od modré ještě vyrazil Svoboda, ovšem když nepovedená Machačova střela vyplavala před brankou, tak Petr Tenkrát zblízka dorazil kotouč do sítě. Také potřetí za sebou bylo během první třetiny vyrovnáno vedení jednoho či druhého týmu. Seman předvedl stejnou akci jako Skořepa, z pravé strany poslal kotouč před branku a Adam Zeman nadzvedl kotouč pod horní tyčku - 1:1. Dukla rázem ožila a sevřela soupeře před jeho brankou. Pokus úspěšného jihlavského střelce z kruhů tentokrát zblokovali obránci, a když ze stejné pozice pálil Jergl, byl gólman hostí na místě. Stejně jako muž hájící jihlavskou svatyni, jenž zblízka vychytal Machače, kterému puk zpoza branky po nedůslednosti hostí přihrál Pekr.

V první šanci druhého dějství byl Strnad, který se vyhnul u mantinelu svému soupeři a vybruslil si do středu pásma, nicméně puk za záda brankáře neprošel. Rytíři těžili i z druhé přesilové hry a znovu to byla hodně podobná situace jako při jiných kladenských přesilovkových gólech v předešlých utkáních. Drtina vypálil od modré a David Tůma nedal přesnou tečí Svobodovi šanci. V zajímavé šanci byl i Čachotský, který se zbavil obránce a jeho bekhendové zakončení po záhadném odrazu kryl Cikánek. V polovině zápasu posunul Redlich kotouč na Přikryla, jenž si ale v úniku na gólmana Dukly nepřišel. Jihlavě se poté zrovna dvakrát nevydařila první početní výhoda, ale vadit jí to nemuselo. Půlminuty po jejím konci získal Zeman za brankou puk, který předložil Tomáši Čachotskému a Cikánkova lapačka se natahovala marně - 2:2. Další výhoda jednoho muže v poli v podání hostí přinesla šanci Semana, jenž se pravé straně u branky obtočil kolem své osy, nicméně puk nad strážce domácí svatyně nezvedl.

Začátek třetí třetiny přinesl nepříjemnost pro Přikryla, kterého svým nahozením trefil spoluhráč Strnad. Hra byla rázem přerušena, na ledě byla vidět krev. Na konci pětačtyřicáté minuty mělo Kladno třetí přesilovou hru, ale tentokrát jí nevyužilo, byť bez patnácti vteřin na celé dvě minuty uzavřelo Duklu před její brankou. Ihned po skončení oslabení pálil od modré z první Šidlík a jeho střele chyběl jen malý kousek, když touš lehce zacinkal na pravou tyčku. Hokej za parádní atmosféry pokračoval a oba celky věděly, že rozhodnout může jediná chyba. Ta přišla na straně hostí. Přikryl prošel podél levého mantinelu, předal puk na Jakuba Strnada a ten jej usměrnil mezi Svobodovými betony do sítě. Necelé tři minuty před koncem zkusili červenožlutí hru bez gólmana, ovšem potřetí již srovnat nedokázali, byť měli obrovský tlak. Blízko byl Čachotský, jenž tečoval Šidlíkovu ránu těsně vedle a s další tečí neuspěl ani Hubáček. Kladno tak vyhrálo 3:2.

Celá obrovsky vyrovnaná série, ve které pouze jeden zápas ze šesti skončil rozdílem více než jedné branky, dospěla do svého finiše – rozhodujícího sedmého zápasu v pátek 24. března 2017 od 17:30 v Jihlavě. Kdo jej prohraje, pro toho letošní sezona skončí, naopak vítěz si zajistí baráž o extraligu, kde na něj již čeká karlovarská Energie, Pardubice a Motor České Budějovice.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Všechna utkání jsou téměř totožná. Je to vyrovnané a rozhodují maličkosti. První branky, které jsme dnes inkasovali, byly z kategorie laciných. Náš předbrankový prostor nebyl vůbec dobrý. Po dvou třetinách za stavu 2:2 bylo jasné, že to rozhodne jediná střela. To se potvrdilo. Přesto, že jsme si i v power play vytvořili pár možností, které volaly po tom, abychom branku dali, tak to tam bohužel nespadlo. Jedeme zase k nám a budeme to tam chtít ukončit.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Zápasy jsou podobné. Sešla se velmi vyrovnaná a kvalitní mužstva. Myslím, že i v sedmém zápase to bude stejné a rozhodne jakákoliv maličkost. Dnes jsme to říkali i v kabině, že rozhodne jedna střela a že se musíme soustředit úplně na všechno. To se potvrdilo a pak už jsme to ukopali až do konce.