4:2
(2:1, 0:1, 2:0)

Jihlava v krásném hokejovém boji zdolala Kladno a připisuje si vydřené tři body

28.10.2015 / Tomáš Lysý

Hitem 18. kola WSM Ligy byl jednoznačně zápas mezi pátou Jihlavou a druhým Kladnem, loňskými čtvrtfinálovými soupeři. Dukla se dostala v osmé minutě do vedení, přesilovou hru využil Josef Skořepa. Před koncem první části sice zvýšil Lukáš Anděl, ale hosté bleskově snížili Vítězslavem Bílkem. Stejný hráč Rytířů kousek po polovině zápasu srovnal. Oba gólmani museli poté děkovat svým tyčím. Obrovský boj pokračoval ve třetí třetině. Dlouho to vypadalo, že se stav měnit nebude, ale v čase 56:01 vystřelil Dukle tři body svým prvním gólem za A-tým Lukáš Jícha a trefou do prázdné klece je pojistil Dávid Gríger.
28.10.2015 17:30, WSM Liga - 18. kolo

Honzík – Šafář, Štebih, Šimek, Kaláb, Zadražil, Grebenyuk, Dobrovolný – Diviš, Seman, Kohout – Anděl, Skořepa, Důras – Jícha, Melenovský, Prokš – Harkabus, Gríger, Alekseev
4

Rytíři Kladno

Mensator – Repe, Nash, Růžička, Kehar, Ptáček, Zajíc – Pletka, Skuhravý, Rudovský – Bílek, Stach, Kindl – Redlich, Pitule, Dvořáček – Strnad, Lukáš, Machač
2
Branky a nahrávky: 8. Skořepa (Melenovský, Důras), 19. Anděl (Skořepa, Důras), 57. Jícha (Zadražil, Melenovský), 60. Gríger (Důras, Skořepa) – 20. Bílek (Stach), 31. Bílek (Stach, Rudovský) Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Reich, Štětina. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2505. Střely na branku: 25:39. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Již po půlminutě hry mohla Dukla otevřít skóre dnešního zápasu. Diviš zavezl puk po pravé straně a před brankou našel Semana, jenž zblízka gólmana nepropálil. Také Kladenští se prezentovali dobrou šancí, po dělovce Skuhravého z pravého kruhu sklapnul Honzík betony včas k sobě. Jihlava měla obrovskou šanci při vůbec první přesilovce zápasu. Dělovka Kalába nejprve skončila na levé tyči, další rána domácího beka propadla Mensatorovi k pro změnu k pravé tyčce, ovšem gólman hostí stačil napravit svojí chybu a posunout puk hokejkou za branku. Za okamžik se již domácí radovali. Důras přihrál za branku puk na Melenovského, jenž si všiml před brankou najíždějícího Josefa Skořepu a tomu stačila chvilková nepozornost obrany hostí k přesné trefě k pravé tyči.

Krátce po úvodním gólu vytasili domácí fanoušci velké choreo na podporu legendy jihlavského a českého hokeje Josefa Augusty, bojujícího s těžkou nemocí. Hra pokračovala ve svižném tempu, oba týmy bojovaly o každý milimetr ledu, avšak výraznější šance nepřicházely, a to ani v přesilových hrách. Dvě minuty před koncem zavezli hosté puk do pásma, Stachovu ránu z levého kruhu tečoval Kindl, ovšem přímo k pozornému Honzíkovi. Na druhé straně dělovku Grebenyuka vyrazil gólman Rytířů jen před sebe a Důras zblízka s dorážkou neuspěl. Vše si jihlavský hráč vynahradil za dvacet vteřin. Před brankou přihrál volnému Skořepovi, jehož střelu ještě zlikvidoval Mensator, ale na dorážku volného Lukáše Anděla do prázdné klece se jen smutně podíval. Dukla však dvougólové vedení do pauzy neudržela. Po rozehrávce si sjel k pravému kruhu Stach, domácí zcela zapomněli na Vítězslava Bílka, jenž se musel cítit mezi kruhy hodně osamocen a střelou zblízka překonal bezmocného Honzíka nad jeho vyrážečku - 2:1.

Půlminuty po přestávce mohl srovnat Pletka, který se po parádním pasu Skuhravého řítil sám na Honzíka, jemuž zafungovala lapačka výborně. Jícha poté nenašel skulinku mezi betony Mensatora. Kladno následně svojí druhou přesilovku nevyužilo, nicméně v další početní výhodě se již radovalo. Rudovský přihrál kotouč na pravý kruh Stachovi. Nejproduktivnější hráč první ligy se neukvapil, počkal si, až mu k tyči sjede Vítězslav Bílek a křídlo druhé lajny Rytířů mělo s trefou do prázdné klece snadnou úlohu - 2:2. Na obou stranách zvonily tyče. Po závaru před brankou Kladna Diviš lehce ťukl do puku a trefil pravou tyč, k dorážce do volné klece se těsně nedostal Seman. Po chybě v domácí obraně získal na modré kotouč Bílek, najel si mezi kruhy a hattrickovou radost mu překazila horní tyč. V další přesilové hře Kladna trefil tyč také David Stach, a to utěšenou ránou z vrcholu levého kruhu.

Hned na začátku závěrečného dějství ujížděli červenožlutí na branku v situaci tři na dva, Kohoutovi před volnou klecí přeskočil puk hůl. Dukla byla o poznání aktivnější, v dalším přečíslení Divišovu pumelici vyrazil Mensator a Seman kvůli faulu nemohl dorážet. V přesilovce mířil Skořepa z mezikruží těsně vedle. Oba týmy se zaměřily na pozornou hru, každá chyba mohla rozhodnout. Jihlava byla v šanci při hře v oslabení, kdy Semanovi před brankou sjel kotouč z hole a Gríger na něj u odkryté pravé tyče těsně nedosáhl.

V prvním vzájemném utkání byli Kladenští ve třetí části aktivnější a gólem v padesáté sedmé minutě rozhodli zápas. Nyní měl duel stejný průběh. Lukáš Jícha po Zadražilově nahrávce zavezl puk po pravé straně do pásma, z úhlu vystřelil a trefil se krásně pod horní tyč, lapačka Mensatora máchla naprázdno. Krátce poté dostali Rytíři šanci sporným vyloučením, jenže jejich přesilovkové choutky uťal po minutě a čtvrt taktéž sporným faulem bek Nash. Hráči v modrém si minutu před koncem vzali oddechový čas a zkusili to bez gólmana. Risk jim nevyšel, Důras skvěle vybojoval puk, poslal jej na Dávida Grígera a slovenský forvard dal gólem do prázdné klece tříbodovou pečeť. Jihlava tak porazila Kladno 4:2 dostala se na čtvrté místo tabulky a třetí Rytíře stáhla na rozdíl tří bodů.

Děkovačka po výhře Dukly nad Kladnem:

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Dnes musíme hráčům poděkovat za předvedený výkon, protože ukázali větší vůli po vítězství a tři body tak zůstaly doma. Kromě výpadku ve druhé třetině jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli.

David Čermák (Rytíři Kladno): Dnes jsme viděli kvalitní a vyrovnané utkání, do kterého vstoupila Dukla lépe a zaslouženě šla do vedení o dvě branky. Nám pak nesmírně pomohlo snížení v první třetině. Druhou třetinu jsme byli lepší týmem a taky jsme vyrovnali. Ve třetí části už to bylo vyrovnané a Jihlava využila svoji šanci a zaslouženě vyhrála.