5:2
(2:1, 2:1, 1:0)

Jihlavští hokejisté si vyšlápli na lídra tabulky, Mladé Boleslavi nedali sebemenší šanci

02.11.2013 / Libor Kucza

Utkání osmnáctého kola kola první ligy přineslo úvod jako řemen. Červenožlutí vlétli do zápasu s obrovským odhodláním, z něhož pramenily dvě brzké branky. Síť za Willem rozvlnili Ondřej Malec a Filip Seman. Hosté dokázali pouze korigovat. Stejným poměrem branek skončila i prostřední perioda, ve které vsítil důležitou branku Radek Hubáček. Ve třetině Mladá Boleslav zabrala, avšak na body její výkon nestačil, konečnou podobu dal výsledku druhou využitou přesilovou hrou v zápase Jakub Kadlec. Dukla zvítězila zejména díky příkladné bojovnosti vysoko 5:2.
02.11.2013 17:30, 1. liga ČR - 18. kolo

Rittich – Štebih, Dobrovolný, Kaláb, Čáp, Podlipnik, Jícha M., Čermák – Čachotský, Zeman, Kadlec – Důras, Hubáček, Seman – Krupka, Malec, Kuřítko – Přidal, Jícha L.
5

BK Mladá Boleslav

Will – Bohunický, Toman, Kurka, Protivný, Žabka, Jindra, Němeček – Nouza, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Loskot, Jiránek, Rys – Lenc, Koudelka
2
Branky a nahrávky: 2. Malec (Podlipnik, Důras), 4. Seman (Hubáček, Důras), 30. Hubáček, 34. Čachotský (Čáp), 60. Kadlec (Čáp) – 11. Broš (Mikulík, Protivný), 37. Výborný (Nouza, Pabiška). Rozhodčí: Blecha, Schmejkal – Klouda, Musil. Vyloučení: 6:15, navíc Žabka (MBL) 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2442. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Dukla hned v úvodních minutách utkání hýřila aktivitou, což jí vyneslo příležitost v podobě přesilové hry. Domácí si v ní počínali přímo ukázkově, Matic Podlipnik nahodil kotouč do předbrankového prostoru, kde jej pohotovou tečí poslal za Willova záda Ondřej Malec – 1:0. Čas na světelné tabuli se posunul o necelé dvě minuty a příchozí fanoušci červenožlutých se mohli radovat podruhé. Michal Důras obkroužil hostující branku, načež poslal milimetrový pas Filipu Semanovi. Šikovný útočník pak neměl se zakončením sebemenší problém – 2:0. Po druhém zásahu Dukly začali mladoboleslavští hokejisté kousat, zlepšené tempo jim také přineslo kýžené ovoce. V čase 10:28 snížil šikovnou tečí Michal Broš – 2:1. V 11. minutě měla Mladá Boleslav velkou možnost k vyrovnání. Radek Hubáček zastavil nedovoleným zákrokem unikajícího Tomáše Klimentu, za což bylo nařízeno trestné střílení. Sám faulovaný si ale střelou mezi betony na Ritticha nepřišel. Do druhé třetiny si tak Dukla odnesla jednobrankový náskok, ale rovněž velkou část přesilové hry.

Mužstvo z krajského města Vysočiny započalo druhou třetinu s velkým nasazením, hned v jejím počátku se do slušných střeleckých pozic dostali Tomáš Čachotský a Jakub Kadlec. Oba však se svými pokusy ztroskotali na výtečně chytajícím Willovi. Kouzlo hostujícího brankáře zlomil až ve 30. minutě Radek Hubáček, jenž upláchl středočeské defenzivě. Přesnou střelou pod vyrážečku Willa pak navýšil vedení domácích – 3:1. V čase 33:34 vedla Dukla již o tři branky, Zdeněk Čáp vypálil od modré dělovku, kterou boleslavský brankář vytěsnil. Na přesnou dorážku Tomáše Čachotského již ale nestačil – 4:1. Hosté si po této studené sprše vzali oddechový čas. Volná chvilka zřejmě přišla Mladé Boleslavi vhod, neboť zanedlouho po jejím skončení snížila. Tomáš Nouza obkroužil branku a předložil Davidu Výbornému přihrávku jako na zlatém podnose. Zkušený forvard se nemýlil – 4:2.

Závěrečná dvacetiminutovka začala lépe pro hosty, kteří šli zcela evidentně za vyrovnáním. To se jim však navzdory celé řadě přesilových her nedařilo. Solidní šanci měl nedlouho po startu třetiny Radan Lenc, který se rozhodl individuálně řešit přečíslení dvou na jednoho. Narazil však pouze na připraveného Davida Ritticha. I nadále pokračovalo utkání v duchu menších trestů, avšak ani jedna z družin nedokázala tuto příležitost zúročit. Využít výhodu jednoho muže v poli se povedlo až Jakubu Kadlecovi, jenž necelou minutu před závěrečným hvizdem rozhodl střelou do horní části Willovy branky o osudu utkání – 5:2. Tímto výsledkem také souboj skončil. Mladá Boleslav nesla porážku velmi těžce, k menším strkanicím docházelo i při závěrečném podávání rukou. To však nic nezměnilo na faktu, že si domácí odnesli 3 body za jednoznačné vítězství 5:2.

Marián Jelínek (BK Mladá Boleslav): Soupeř začal koncentrovaněji, víc chtěl, sebevědomí mu dodaly ještě dva rychlé góly. My jsme si ten zápas prohráli opravdu sami. Zbytečně jsme faulovali…body zůstaly zaslouženě soupeři.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Dnes musím pochválit celý tým, který to odpracoval od první minuty až do té poslední. Jak říká Marián, body zůstaly doma po právu.