4:1
(2:1, 1:0, 1:0)

Junioři doma uhájili tři body, porazili Budějovice 4:1

19.11.2011 / Diana Váňová

V sobotu přivítali jihlavští junioři na svém ledě soupeře, se kterým už se v letošní extralize třikrát střetli – HC MOUNTFIELD. Dosavadní duely byly velmi vyrovnané, vždy skončily nejmenším možným rozdílem (dvakrát dokonce musely rozhodnout nájezdy). Tentokrát začaly lépe Budějovice, které dokázaly zužitkovat hned první přesilovou hru. Dukla však ještě do konce třetiny strhla vedení na svou stranu a vedení si už uhlídala po celý zápas. Konečné skóre poupravil Vojtěch Zadražil na 4:1.
19.11.2011 12:00, Extraliga juniorů - 18. kolo

Rittich - Zadražil, Jícha, Polívka, Jaroš, Randa, Šťastný, Tobola, Martínek - Brychta, Gregar, Vaculín, Štěpán, Prokš, Pěška, Svobodník, Vysloužil, Zídek, Brabec, Pekárek, Vlček
4

Banes Motor České Budějovice

Kantor - Štěpán, Klement, Předota, Bílek, Štěpánek, Prokop, Semrád, Kolařík - Babka, Rob, Švihálek, Turek, Erben, Mocik, Svoboda, Švec, Trummer
1
Branky a nahrávky: 16. Zídek (Prokš), 20. Pekárek (Vysloužil), 22. Pěška (Randa, Štěpán), 51. Zadražil (Prokš, Zídek) - 10. Švihálek. Rozhodčí: Blecha - Klouda, Samuel. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Začátek první třetiny byl z obou stran rozpačitý. Hrálo se převážně ve středním pásmu a ani jeden z týmů se nedokázal dostat před branku a vytvořit si šanci. Až při prvním vyloučení Dukly si Budějovice vytvořily šanci, ze které byl gól. Davidu Rittichovi proklouzl puk mezi betony a Michal Švihálek poslal klouzavou střelou MOUNTFIELD do vedení. V dalších několika minutách chyběly střeleckým šancím přesné dorážky. Až v 16. minutě se na Jihlavu usmálo štěstí. Nejprve se v dobré pozici ocitnul Marek Prokš, ale puk klec minul. Štěpán Zídek se pro něj ale natáhl a krásnou střelou jej zasunul do středu branky. Další příležitost pro Duklu vytvořil Martin Vysloužil, který ve středním pásmu vybojoval puk a jel na brankáře Kantora. Když už se zdálo, že bude zakončovat, zvolil jinou cestu – nahrál Jakubu Pekárkovi, který za vyjetého gólmana přesně zakončil.

Druhou dvacetiminutovku rozehrála lépe Jihlava. Notně zmatený Kantor musel již po minutě lovit puk od Ondřeje Pěšky ze své sítě. Poté však měly Budějovice výhodu muže v poli a zasypaly domácí branky střelami. Ve 31. minutě měl obrovskou šanci Emil Švec, ale dorazit puk do odkryté branky se mu nepovedlo. Na opačné straně se3 minuty na to rozjel Ondřej Pěška, ale trefil jen horní tyčku. Zbytek druhé části byl značně nekoncentrovaný a často přerušovaný, proto se do kabin odcházelo za stavu 3:1.

I třetí třetinu začala lépe Dukla, která si vytvořila mnoho šancí. Gólu se však dočkala až v 51. minutě. Vojtěch Zadražil si vyčkal v mezikruží na přihrávku a zakončil do levého růžku. Posledních deset minut však střílely lépe Budějovice. Sice se hned dvakrát musely bránit, ale Duklu k zakončení vůbec nepustily. Jedinou větší hrozbou ale zůstalo Babkovo nahození, které si Rittich pohlídal.

Ladislav Kolda (České Budějovice): Zápas jsme rozehráli dobře, dostali jsme se do vedení, pak jsme ho ale ztratili a už se nám nepodařilo ho zvrátit. Poté byla Dukla o něco lepší a my jsme neměli sílu zápas změnit. Za stavu 3:1 Švec netrefil téměř prázdnou bránu, to si myslím, že byl rozhodující moment utkání.