4:3
(3:1, 1:0, 0:2)

Junioři po velkém boji podlehli libereckým bílým Tygrům

04.02.2012 / Lukáš Šonský

Červenožlutí hokejisté začali více než dobře. V 5. minutě otevřel skóre utkání pozdější autor hattricku Štěpán Zídek. Bílým tygrům se však podařilo nejen vyrovnat, ale rovnou otočit skóre. Po druhé dvacetiminutovce vedli již 4:1! Dukla se však dokázala zmobilizovat zásluhou kapitána Zídka snížit na rozdíl jedné branky. V závěru střetnutí měli možnost vyrovnání, za faul na Filipa Matějku bylo totiž nařízeno trestné střílení. Jihlavský útočník ale neuspěl, a tak se museli borci z krajského města Vysočiny před soupeřem sklonit. Prohráli 3:4.
04.02.2012 16:00, Extraliga juniorů - 36. kolo

Bílí Tygři Liberec

Jelínek – Bednár, Jandejsek, Čechura, Dám – Psota, Pálek, Maďar, Krucký, Bittner, Klíma, Mulač, Miškovský, Dlouhý, Havlas
4

Rittich – Zadražil, Polívka, Hlaveš, Randa, Tobola, Kolda – Matějka, Brychta, Gregar, Svobodník, Prokš, Pěška, Zídek, Pekárek, Mikeš, Přidal
3
Branky a nahrávky: 6. Krucký (Bednár), 8. Bittner (Mulač, Jandejsek), 18. Dlouhý, 33. Dlouhý (Psota, Bednár) - 5. Zídek (Pěška), 50. Zídek (Kolda), 54. Zídek (Zadražil). Rozhodčí: Wagner – Daněk, Maštalíř. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.

Značně oslabený liberecký celek se bodově bohatšího protivníka nezalekl, Bílí Tygři již jihlavského soka dokázali v letošní sezóně jednou zdolat a aktivněji vstoupili také do sobotního klání.

Krucký mohl otevřít gólový účet zápasu, ale Rittich se rozvalil ve svém brankovišti a kotouč za svá záda nepustil. Na hostujícím brankáři vzápětí ztroskotal také Klíma, jehož spoluhráč oslovil přihrávku od mantinelu. Naopak Dukla dokázala hned svoji první nabídnutou příležitost zužitkovat, Štěpán Zídek vyslal na soupeřovu svatyni přesně mířenou střelu z mezikruží – 0:1.

Severočeši ovšem přispěchali s rychlou odpovědí, a to dokonce dvojnásobnou. Do sítě nejprve prošel pokus Lukáše Kruckého a zanedlouho se zaradoval také Ladislav Bittner, jenž zakončil rychlé přečíslení svého celku přesnou ranou z kruhu – 2:1.

Úvodní dějství přineslo nadprůměrně atraktivní podívanou plnou šancí. V desáté minutě měl na své holi vyrovnávací zásah Prokš, ale střelou přes protihráče po individuálním průniku neuspěl. Za Rittichem vzápětí zacinkala branková konstrukce, Jandejsek trefil z dálky tyč. Červené světlo se za brankou rozsvítilo až po pokusu Matěje Psoty, domácí útočník baseballovým způsobem doklepl letící kotouč za brankáře a stanovil skóre po svižné první části – 3:1.

Prostřední třetinu odstartovali slibnou šancí Bílí Tygři, Ritticha však opět zachránila tyč. Maďarova rána od mantinelu se odrazila od brankové konstrukce. Rychlé tempo hry ale s přibývajícím časem sláblo. Vzrušení mezi mantinely přinesl až Mikešův dravý průnik po levé straně, jihlavského forvarda ale vychytal Jelínek. Zato na druhé straně uspěl Adam Dlouhý, počkal si na přihrávku u pravého kruhu a trefil přesně – 4:1.

Náskok severočeského celku mohl v prvních minutách závěrečné dvacetiminutovky navýšit Bittner, v samostatném úniku ovšem na brankáře Ritticha nevyzrál. Vzápětí přebrali aktivitu na své hole především Jihlavští, kteří se kontaktní trefy dočkali deset minut před koncem základní hrací doby při nabídnuté přesilovce. Efektivní teč kapitána Štěpána Zídka skončila v síti – 4:2.

Vzápětí již celek z Vysočiny prohrával jenom o jednu branku. Štěpán Zídek dovršil hattrick, do spoluhráčovy střely opět vložil svoji čepel a pod Ještědem bylo rázem zaděláno na drama – 4:3.

Dukla v závěru svého soupeře přehrávala, ale domácí defenziva v čele s gólmanem Jelínkem odolávala. Největší šanci na vyrovnání spálili hosté v čase 57:32, kdy byl unikající Matějka nedovoleně zastaven zadákem Bednárem. Sudí nařídili trestné střílení, ale jihlavský útočník v přímém souboji s brankářem neuspěl. Jihlava posléze sáhla také ke hře bez brankáře, z mrazivého severu však nakonec odcestovala s prázdnou.

Aleš Vladyka (Bílí Tygři Liberec): "Do zápasu jsme nastupovali v hodně okleštěné sestavě. Pár hráčů jsme propustili na farmu do Benátek nad Jizerou, jiné jsme do utkání nenasadili, protože si neplnili své studijní povinnosti. Tímto způsobem jsme je chtěli trošku potrestat a věřím, že se z toho poučí. Dostali prostor jiní, premiéru v juniorské extralize si odbyl Vojtěch Havlas, který odehrál velice slušné utkání. Nám se zápas povedl takticky, i když jsme se v závěru strachovali o výsledek. Bylo to zapříčiněné tím, že jsme hráli na tři útoky hráčům postupně docházely síly. Musím ale před nimi smeknout."

Petr Svoboda (Dukla Jihlava): "První třetinu jsme odehráli mizerně. Šli jsme sice brzy do vedení, ale soupeř poté výsledek otočil. Druhá část byla z naší strany, podle mého názoru, ještě horší. Ve třetí jsme se zvedli, ale bohužel v juniorské extralize se na dobrý výkon z jedné třetiny uspět nedá."