5:4
(1:2, 2:2, 2:0)

Mladší dorostenci obrátili zápas s Pískem

17.08.2012 / Diana Váňová

Divoký zápas za sebou mají mladší dorostenci. V pátek odpoledne přivítali na svém ledě vrstevníky z Písku. První třetina se domácím mladíkům příliš nepovedla, postupně ale zlepšili hru a dvakrát vyrovnali skóre. Velkou zásluhu na konečné výhře 5:4 má také David Šulák, který si připsal gól a asistenci. Za hosty se dvakrát prosadila hráčka Tereza Vanišová.
17.08.2012 14:30, Přípravné zápasy mladšího dorostu - 0. kolo

Vítešník - Wasserbauer, Šlapáček, Dörrer, Jančí, Huňáček, Pospíchal - Bína, Kroupa, Kousal, Peschout, Indra, Šulák, Křížek, Chylík
5

IHC Králové Písek

Petřík (od 40. Vlček) - Turek, Klochko, Radoš, Hanus, Stodolský, Dvořák, Pátek, Linhart, Strnad, Pixa, Klas, Vanišová, Pokorný, Javůrek, Šubrt, Šándor, Bednařík, Vostárek, Hadrava
4
Branky a nahrávky: 18. Bína (Pospíchal), 27. Šulák (Křížek), 28. Kousal (Šulák), 46. Indra (Peschout), 59. Kroupa (Pospíchal) - 9. Strnad, 12. Vanišová, 25. Dvořák (Pixa), 37. Vanišová (Pokorný). Rozhodčí: Paulík - Rittich ml., Polák. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4.

Úvodní minuty zápasu patřily hostům, kteří Duklu téměř nepustili k puku. Domácí Písku nestíhali, a tak se nedalo divit, že jako první se radovali Jihočeši. Karel Strnad ve středním pásmu oklamal domácí obranu a tváří v tvář gólmana Vítešníka překonal střelou mezi betony. O tři minuty později potrestala chybu v rozehrávce u domácí branky Tereza Vanišová a hosté už po jedenácti minutách vedli 2:0. Dukle se však do konce třetiny ještě podařilo manko zmírnit. V obrovské šanci se ocitnul Ladislav Pospíchal, těsně před bránou mu však puk podklouzl a odrazil se k Janu Bínovi, který tak poprvé v zápase rozvlnil síť za Petříkem.

Hned na začátku druhé třetiny mohl navýšit náskok domácích Jan Klas, těsně však minul levou tyčku. Poté se domácí zmátožili a začali lépe bránit. Chvilková nepozornost však vedla k další brance hostů - Michal Dvořák zespoda rozezvučel horní tyčku. Následující minuty už ale byly v režii domácích. Nejprve se v přesilové hře prosadil David Šulák, o minutu později srovnal na 3:3 Pavel Kousal. V druhé půlce druhé třetiny však přišlo vyloučení na straně domácích, které nezůstalo bez odezvy - Tereza Vanišová v početní výhodě přidala svou druhou branku. Na přestávku tedy hosté odcházeli opět s náskokem.

Na třetí periodu nasadil Písek gólmana Vlčka. Toho však po pěti minutách prostřelil Patrik Indra a bylo opět srovnáno. Dlouho se hrálo za nerozhodného stavu, a i když oba týmy měly k dispozici přesilovku, ani jeden ji nevyužil. Jihlavští navíc měli obrovské problémy s přechodem do útočné třetiny, povětšinou si nahazovali puk do pásma o mantinel, čehož hosté využívali ke srovnání obrany. Zápas už pomalu směřoval k prodloužení, když si domácí jeli tři na jednoho. Ladislavu Pospíchalovi se ale nepovedlo zpracovat puk nejlépe. Kotouč se však odrazil k Pavlu Kroupovi a od jeho brusle do branky. Hosté sice gól u rozhodčích reklamovali, ti však naznali, že nešlo o úmyslné kopnutí, a uznali ho. Dukla tak zvítězila na domácím stadionu nad Pískem 5:4.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): Oproti předchozím zápasům musím říct, že kluci začínají dělat to, co po nich chceme. Dnes do toho vložili srdíčko a šli tomu naproti. Ale bylo to o štěstí. Líbila se mi pasáž ve druhé třetině, bylo to asi sedm minut, kluci dokázali bruslit, napadali a soupeře přehrávali. Ve třetí třetině nás Písek vyloženě přehrával a přestřílel nás. Rozhodla šťastná branka. My jsme sice měli situaci tři na jednoho, ale špatně jsme jí vyřešili. Puk šel do branky šťastným odrazem od brusle.

Miroslav Krupka (IHC KOMTERM Písek): Na dnešní zápas jsme jeli s tím, že chceme uhrát slušný výsledek. Po čtyřech zápasech, které jsme dost vysoko prohráli, jsme chtěli ukázat, že hokej hrát umíme. Zápas podle toho vypadal. Hráli jsme až neočekávaně dobře. Pouze výsledek byl trochu zkreslený, protože poslední gól byl ovlivněný rozhodčím.