1:6
(1:3, 0:2, 0:1)

Odplata za domácí porážku se vydařila, Dukla nasázela Benátkám na jejich ledě půltucet gólů

19.10.2016 / Věra Novotná

Jihlava vstoupila do zápasu skvěle, ve čtvrté minutě jí poslal do vedení bývalý dlouholetý hráč Benátek Josef Skořepa. Domácí sice vzápětí srovnali, jenže pak se začala prosazovat Dukla. Nejprve skóroval v oslabení Aleš Jergl a poté Jiří Říha gólem v početní výhodě předznamenal, jak bude probíhat druhé dějství. V něm Jihlava přidala další dva góly, když další fauly benáteckých hráčů využili Richard Diviš s Alešem Jerglem. V čase 26:08 tak svítil na ukazateli skóre stav 1:5 a bylo prakticky rozhodnuto. V závěrečném dějství si Jihlava výhru zkušeně pohlídala, navíc z řady šancí dokázala ještě jednou skórovat, když Josef Skořepa v závěru upravil na konečných a naprosto zasloužených 6:1 pro hosty.
19.10.2016 17:30, WSM Liga - 16. kolo

HC Benátky nad Jizerou

Will – Havlín, Kočí, Husa, Zeleňák, Pyrochta, Mikliš, Krejčí – Černoch, Plodek, D. Špaček – A. Dlouhý, J. Mikyska, Víšek – Prokeš, Hrabík, Bittner – Ďurač, Volf, J. Havel – Janele
1

Svoboda - Bilčík, Říha, Dundáček, Šidlík, Szathmáry, Kaláb, Dobrovolný – Březina, Skořepa, Čachotský – Jergl, Zeman, Důras – Diviš, Seman, Stoklasa – Kondratěv, Jícha
6
Branky a nahrávky: 9. Špaček (Černoch, Pyrochta) – 4. Skořepa (Šidlík, Čachotský), 17. Jergl (Šidlík, Diviš), 19. Říha (Důras, Zeman), 25. Diviš (Čachotský, Skořepa), 27. Jergl (Říha, Bilčík), 59. Skořepa (Čachotský, Kondratěv). Rozhodčí: Doležal - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 292. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.

Oba týmy byly v první třetině vyrovnanými soupeři, rozdíl byl ve využití nabídnutých šancí po chybách, s čímž si lépe poradili hosté. Již ve 4. minutě lovil Will puk ze své sítě. Šidlík sice mezi kruhy pálil nepřesně, avšak puk doputoval až k Josefu Skořepovi, který jemně doklepl puk do branky. O rychlé vyrovnání se domácí snažili v přesilové hře, v níž se již stahovala smyčka, kterou však rozvázal hvizd rozhodčího a Benátečtí museli opustit útočné pásmo. V deváté minutě přinesl radost domácím fanouškům Daniel Špaček, jemuž kotouč skvěle přistrčil Jiří Černoch a prvně jmenovaný se s doklepnutím puku za Svobodova záda nepáral. Šance se poté střídaly na obou stranách, avšak více ze hry měla Jihlava, neboť domácím se na hokejky vkrádaly nepřesnosti. Po jedné z nich také Jihlava podruhé skórovala. Aleš Jergl se dostal za obránce a sám si projel útočné pásmo. Jeho střela našla mezírku mezi Willovými betony a kotouč se pomalu došoural za brankovou čáru. Domácí dělali, co mohli. Husa se prokličkoval mezi obránci, našel svou přihrávkou Havla, ale ten si se zakončením neporadil. Minutu před koncem bylo s domácími ještě hůře. V početní výhodě zvýšil jihlavské vedení o dvě branky Jiří Říha.

Také druhá dvacetiminutovka přinesla velmi vyrovnanou hru, ačkoliv by tomu podle skóre málokdo věřil. Domácí začali druhou třetinu s jedním mužem v poli navíc a usadili se v útočném pásmu. Trio Špaček, Havlín, Krejčí postupně pálilo na brankáře Jihlavy, ale Svoboda byl připraven. Na druhé straně Willa prověřily střely jdoucí z čepelí Bilčíka a Šidlíka, ale ani ty nenašly svůj cíl. To však napravil Richard Diviš, jenž přesně pálil při signalizované výhodě. Benátky potápěla vlastní vyloučení. Třetí přesilovou hru Jihlavy využil Aleš Jergl, který přesně pálil z levé strany. S nepříznivým stavem se snažil hnout Josef Mikyska a po něm několikrát Filip Pyrochta, ale jihlavský brankář vždy přesně zasáhl. Ve 35. minutě potkala domácí další nepříjemnost, po ostrém zásahu byl do kabiny odveden Ivan Ďurač. Benátečtí však tento faul nepotrestali. Poslední minuty se nesly ve znamení tlaku domácího celku, ale Svoboda byl dnes ve velmi dobré kondici.

Poslední dějství přineslo ještě snahu domácích o korigování výsledku. Po usazení se v útočném pásmu zkusili kombinovat, ale k ohrožení branky nedošlo. Následně zkusil dvakrát propálit Svobodu Pyrochta, ale ani střela mezi kruhy, ani jeho individuální akce nevyšla. Trápení domácích potvrdila i nabídnutá přesilovka, kterou nedokázali využít. Svou šanci nepřetavil v gól ani Černoch, a neradoval se ani Daniel Špaček po střele od modré. Na straně Jihlavy se deset minut před koncem snažil nadvakrát prosadit Čachotský. Poté následovala akce Diviše, avšak Will se vytasil se skvělými zákroky. Čím více se blížil konec, tím více přibývalo šancí. Úspěšnější však byla opět hostující Jihlava. Tři hráči se hnali sami na Willa, za jehož záda dostal kotouč Josef Skořepa a zpečetil skóre na konečných 6:1.

Jiří Čelanský (Benátky nad Jizerou): Neodehráli jsme dobrý zápas. Trošku jsem z toho cítil jakýsi nerespekt nebo nepokoru k soupeři, který byl dnes velice kvalitní. Chtěli jsme hrát na nás až moc velký hokej na krásu. Chyběla tam naše jednoduchost, přímočarost a kvůli tomu, že jsme nebyli ochotní hrát takový hokej, tak se to otočilo zády k nám. Jihlava skórovala asi ve třech přesilovkách, ale dvakrát nám to štrejchlo kalhoty a to je možná ten moment, kde jsme narazili tou hrou, na kterou si myslím, že zkrátka nemáme. Ale jdeme dál, samozřejmě si to musíme vyříkat a chceme se vrátit k těm výkonům, které jsme doteď podávali, a na těch by to mělo stát.

Petr Vlk (Jihlava): Do utkání jsme dobře vstoupili. Vstřelili jsme brzký gól, samozřejmě nás trošku přibrzdila vyrovnávací branka domácích. Myslím si, že postupem času jsme utkání zvládali a zaslouženě jsme stříleli branky. V poslední třetině jsme se do ničeho příliš nenutili. Domácí zkoušeli zkorigovat stav, my jsme hrozili protiútoky. Zápas jsme zvládli velmi dobře.