3:1
(0:1, 0:0, 3:0)

Pardubice otočily duel díky přesilovkám, Dukla i nadále zůstává první

09.04.2017 / David Záruba

Šestý zápas baráže byl sehrán na východě Čech. V neděli přivítaly Pardubice celek z Jihlavy. Hosté šli do vedení v první třetině, když se v přesilové hře pěti proti třem trefil Jiří Říha. Ve druhé části mohli hráči Dukly přidat další branku, ale několik nadějných přečíslení či přesilových her využít nedokázali. Domácí duel otočili ve třetí třetině, když využili dvě nabídnuté přesilovky. Na konečných 3:1 poté pečetili do prázdné branky. Dukla i nadále zůstává na první pozici, jen pronásledovatelé se jí přiblížili.
09.04.2017 17:00, WSM Liga - 0. kolo

HC Dynamo Pardubice

Růžička – Schaus, Ščotka, Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Čáslava – P. Sýkora, Nahodil, Rolinek – J. Sýkora, Špirko, Hubáček – Beran, Tomášek, Bárta – Starý, T. Kaut, Panna
3

Svoboda – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Půža, Šidlík, Kaláb – Důras, Skořepa, Diviš – Jiránek, Hubáček, Anděl – Čachotský, Seman, Zeman – Danišovský, Březina, Jergl
1
Branky a nahrávky: 43. Nahodil (P. Sýkora, Schaus), 49. Rolinek, 60. J. Sýkora (Ovčačík) – 14. Říha (Šidlík, Zeman). Rozhodčí: Svoboda, Šír – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 10:9, navíc Beran (PCE) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Střely na branku: 26:22. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Zcela natřískaná Tipsport aréna sledovala utkání prvního týmu barážové tabulky s druhým. Zároveň byla završena první polovina bojů o přežití v extralize.

Skvělá kulisa vybičovala hráče obou týmů k maximálnímu nasazení, nicméně na větší šance více než deset tisíc diváků čekalo dlouho. Jihlava promarnila přesilovku, když více než propagační střely nevymyslela. To Pardubice později svou početní výhodu sehrály lépe a gólovou pozici měl před opuštěnou brankou Rolinek, jenže v kritické chvíli promáchl.

Další možnost skórovat v přesile už Dukla využila. Domácí byli dokonce ve třech, když si po dlouhém obléhání kotouč na střelu navedl Jiří Říha a s trochou štěstí ho skrz Růžičku dostal do branky – 0:1.

Jihlava mohla svoji pozici ještě notně vylepšit. Po hezké kombinaci se před pardubického brankáře dostal Seman, jenže pálil jen do Růžičkovy výstroje. V podobné pozici byl za chvíli také pardubický Tomášek, ale ten zase mířil vedle levé tyčky. V samotném závěru první části, když Dynamo hrálo v přesile, pláchl do úniku Seman a jen o kousek minul branku.

Dukla vstoupila do druhé části s větší ofenzivní chutí a Růžička musel velice zasahovat při šancích Semana a Hubáčka. Dobrý pohyb Jihlavy dělal domácím problémy a hlavní dění se odehrávalo v pardubickém obranném pásmu. Při přesilovce mohl zvýšit náskok Dukly Seman, který vyjel zpoza branky, ovšem Růžičku nepřelstil.

Chvíli před polovinou zápasu se Jihlava dostala do brejku dvou na jednoho, zakončení na sebe vzal Čachotský a jeho střele nescházelo mnoho. Až pak se k šancím dostalo i Dynamo. Dlouhé chvíle v útočném pásmu málem ve vyrovnání přetavil Tomášek, ovšem bekhendem přestřelil.

Jihlava následně nevyužila klasickou přesilovku, ale chvíli po jejím vypršení ujel po křídle Březina a Růžička jistým zákrokem podržel svůj tým. Zápasu rozhodně nechyběly emoce, čemuž pomáhaly i časté osobní střety. Diváci se nenudili ani chvíli. V závěru druhé části dostalo Dynamo k dispozici přesilovku a v tutové šanci se ocitl Sýkora, branku však přestřelil.

Dynamo mělo hned na začátku třetí třetiny k dobru přesilovou hru a tu dokázalo využít. Lukáš Nahodil si zpracoval přihrávku mezi kruhy a pak poslal kotouč neomylně k tyči – 1:1.

Pardubice svou obrovskou sílu v přesilovce ukázaly ještě jednou ve 49. minutě. Tomáš Rolinek s pukem na holi nezmatkoval, položil si vyjetého Svobodu a pak přihrál do brankoviště, kde se puk následně dostal za brankovou čáru – 2:1.

Početní výhodu měli k dispozici následně i Jihlavští, ale ti tak efektivní nebyli. Jednu dobrou možnost ale měli. Po nepřesném vyhození pálil z výborné pozice Říha, ale kotouč až do branky neprošel. Dukla si pak zkomplikovala závěr faulem, díky kterému se mohlo Dynamo na dvě minuty uklidnit.

Jihlava pak měla necelé tři minuty na to, aby zápas ještě alespoň srovnala, ale domácí už si výhru nenechali vzít. Razítko na druhé tříbodové vítězství v řadě dal ranou do prázdné branky Ján Sýkora – 3:1.

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): „Celému týmu patří obrovské poděkování za bojovnost a nasazení, Jihlava byla velmi těžký soupeř. Poděkování patří také fanouškům, kteří pro nás dnes byli tím rozdílovým hráčem, jejich energie nás hnala za vítězstvím. Do zápasu jsme vstoupili trošku přemotivovaní, hráče svazovala zodpovědnost, ale potřebovali jsme potvrdit výhru z Budějovic, a to se podařilo, takže jsme neskutečně rádi.“

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Nepředvedli jsme vůbec špatný výkon, o vítězi rozhodlo proměňování přesilových her. Přestože jsme se na ně ráno připravovali, tak domácí dokázali dvě využít. Navíc my jsme s našimi šancemi naložili tak, jak jsme naložili. Za stavu 1:0 jsme měli dvě vyložené šance, které jsme neproměnili, a to byl odrazový můstek pro domácí, kteří se pak přesilovkami dostali do vedení.“