3:0
(1:0, 2:0, 0:0)

Potřetí již Dukla nedokázala obrat Karlovy Vary o body, z ledu soupeře veze třígólovou porážku

11.04.2017 / Daniel Kot

Úvodní třetina sedmého kola baráže mezi Karlovými Vary a Duklou se více podařila domácím. Energie byla střelecky aktivnější a ve čtrnácté minutě se zásluhou Ondřeje Beránka dostala do vedení. Utkání poté skončilo pro jihlavského zadáka Vlastimila Bilčíka, který zůstal bezvládně ležet na ledě a poté byl na nosítkách odvezen z ledu. Druhá třetina vyšla karlovarským hokejistům ještě lépe, vstřelili v ní další dva góly. Ve třetím dějství si již extraligový účastník baráže hlídal zisk tří bodů a zvítězil tak 3:0. Jihlavské hokejisty po dvou venkovních porážkách nyní čekají dva veledůležité domácí zápasy – nejprve v pátek 14. dubna proti Pardubicím a o dva dny později proti Motoru. Přijďte do ochozů Horáckého zimního stadionu a buďte znovu pro celý tým šestým hráčem na ledě! Dukla Vás v bitvách o další body bude potřebovat.
11.04.2017 17:30, WSM Liga - 0. kolo

HC Energie Karlovy Vary

Honzík - Rohan, Sičák, Harant, Baránek, Dvořák, Dujsík – Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Dušek, Skuhravý, Gorčík – Beránek, Gríger, Flek – Harkabus, Zadražil, Kohout
3

Svoboda – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Půža, Kaláb – Diviš, Skořepa, Důras – Anděl, Hubáček, Jiránek – Zeman, Seman, Čachotský – Jergl, Březina, Danišovský
0
Branky a nahrávky: 14. Beránek (Dujsík, Skuhravý), 26. Kohout (Gríger, Dujsík), 35. Beránek (Flek). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 2268. Střely na branku: 32:15. Průběh utkání: 3:0.

Už od prvních minut se hrálo ve vysokém tempu. Oba celky hrály velmi aktivně, ale zároveň se zajištěnou obranou, takže bylo pro oba soupeře obtížné, dostat se k šancím na vsítění. A to platilo i v přesilových hrách obou celků. Přesto se nějaké ojedinělé šance vyskytly. Více se dařilo možná o něco aktivnější Energii. Dobrou pozici si vytvořil třeba Kohout, který ale nevyzrál na brankáře a posléze si na Svobodovi vylámal zuby také kapitán Skuhravý, který nevyužil samostatný únik. Ani Jihlava ale nebyla zcela bez šancí, v těsné blízkosti chybělo jen málo třeba Aleši Jerglovi.

Nakonec se ale diváci dočkali i branky. Po vyhrané buly ve 14. minutě domácí velmi chytře prostřídali tak, že se na led naskakující Ondřej Beránek dostal za obranu soupeře a po přihrávce od Dujsíka upaloval sám na branku, před níž uspěl střelou pod víko. V závěru měla Energie k dispozici ještě početní výhodu, ale nedokázala jí využít, a tak se do šaten odcházelo za stavu 1:0.

Energie začala druhé dějství zostra. Už během chvíle rozezvučel tyč Gorčík. Pak se ale hra trochu vyrovnala a hrálo se zase spíše bez šancí. Teda až do chvíle, kdy nebezpečný rychlý brejk Jihlavy zastavil Dujsík, který okamžitě rozehrál na připraveného Grígera. Slovenský forvard pak už jen za modrou nahodil puk před branku, kde jej do protipohybu brankáře dokázal ztečovat Martin Kohout.

Poté se ke slovu začala dostávat spíše Dukla a domácí jen bránili. Hosté však snížit nedokázali, až se domácím podařilo z nenápadné situace v útočném pásmu vytěžit maximum. Flek od mantinelu jen z otočky nahodil puk před brankou, kde jej tečí usměrnil pod brankáře přesně Ondřej Beránek. Po třetím zásahu už měla navrch zase Energie, která zejména při hře čtyř na čtyři nebyla od dalšího navýšení daleko. Nakonec už se ale stav neměnil.

Nijak výrazně se Jihlava nedokázala vzepřít ani ve třetí třetině. Domácí byli stále aktivnější, drželi kotouč a vytvářeli si více šancí a závarů před brankou. Zhruba po uplynutí padesáté minuty se však už Energie raději stáhla a dala soupeři více prostoru. Ne však tolik, kolik by Dukla potřebovala ke snížení. Domácí měli vše pod kontrolou. Dukle nepomohla už ani přesilová hra. Energie vyhrála 3:0.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Jsem rád, že to dneska kluci zvládli, protože to byl těžký zápas. My jsme věděli, že potřebujeme vyhrát za tři body. Kluci k tomu přistoupili výborně, měli pohyb, hráli agresivně, soupeře napadali a byli u všeho dřív než soupeř. Samozřejmě nás také podržel brankář v některých těžkých situacích, které si Jihlava vytvořila. Gratuluji klukům k vítězství.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Soupeř si dnes vítězství zasloužil. První branku jsme dostali po situaci, o které jsme hovořili ráno na poradě, ale bohužel stalo se. Dnes ten pohyb z naší strany nebyl tak dobrý jako v předchozích zápasech. Přesto se to trošku za stavu 1:0 tahalo, ale potom jsme udělali dvě chyby, když při druhém gólu jsme ztratili kotouč ve středním pásmu a soupeř nám během deseti vteřin odjel tři na jednoho potom dva na jednoho a poté z toho padla ta branka. U třetího gólu jsme nevyndali puk z pásma a obrana nepokryla před brankou hráče soupeře. Dnes tam byly z naší strany chyby, ale sportovně musím přiznat, že soupeř šel za vítězstvím víc než my.