6:3
(3:1, 0:1, 3:1)

Špatné začátky třetin sebraly Dukle vítr z plachet

29.03.2016 / Daniel Kot

První barážový duel už je minulostí. Dukla bohužel nedokázala zachytit nástup Karlových Varů a brzy prohrávala 0:3. Jan Kolář sice dvěma góly do konce druhé třetiny snížil na rozdíl jedné branky, ale špatný nástup červenožlutých barev do třetí části veškeré naděje na obrat zhatil. Karlovy Vary nakonec porazily Duklu 6:3 a do tabulky si připsaly tři body. Jihlavané v pátek od 17:30 hostí uřadujícího mistra z Litvínova.
29.03.2016 18:00, WSM Liga - 0. kolo

HC Energie Karlovy Vary

Závorka – M. Rohan, Sičák, Bičánek, J. Tomeček, Dvořák, Redlihs – Vachovec, Skuhravý, Bartek – Rachůnek, Kůs, Svoboda – T. Rohan, Haščák, Huna – Koblasa, Vrána, V. Tomeček
6

Škarek – Dobrovolný, Kaláb, Štebih, Bilčík, Parýzek, Grebenjuk, Zadražil – Jergl, Skořepa, Důras – Anděl, Seman, Březina – Diviš, Melenovský, Kolář – Mrňa, Jícha, Prokš
3
Branky a nahrávky: 2. Svoboda (Rachůnek, Kůs), 3. Skuhravý (J. Tomeček), 9. Bartek (Skuhravý, Vachovec), 42. Haščák (T. Rohan, Huna), 43. Svoboda (Sičák, Rachůnek), 56. Dvořák (Koblasa, V. Tomeček) – 10. Kolář, 40. Kolář (Diviš), 58. Mrňa (Anděl, Grebenjuk). Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:5, navíc Bičánek (KVA) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3047. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2, 6:3.

Energetici nevzali roli favorita na lehkou váhu a od začátku se tlačili do jihlavské branky. Dukla tomuto nátlaku vydržela vzdorovat pouze osmadevadesát sekund, dokud neobjel v rychlosti branku Tomáš Rachůnek a nepřihrál před odkrytou polovinu branky Jakubu Svobodovi, který se postaral o první barážovou branku. Domácí nepolevili a už v následující minutě vedení navýšil Václav Skuhravý, který vybojoval kotouč v rohu kluziště, vybruslil si s ním do kruhu a vypálil přímo pod horní spojnici. Ihned po dalším vhazování se objevil před brankou s pukem osamocený Kůs, ale ten tváří v tvář Škarkovi neuspěl.

Na další zásah si tak musela Energie počkat až do deváté minuty a postaral se o něj Martin Bartek, který dostal až příliš prostoru. Nejprve vystřelil, dojel odražený kotouč, vybruslil s ním před branku a namísto přihrávky se s pukem nečekaně otočil, vypálil, a rozvlnil tak síť. Vzápětí však chyboval při rozehrávce domácí Kůs a před Závorkou se objevil úplně volný Jan Kolář, který snížil střelou na vyrážečku. Po zběsilé úvodní desetiminutovce se však hra trochu uklidnila a vyrovnala, a tak už se stav neměnil.

Druhé dějství začalo podobně ve vysokém tempu, ale když se nepodařilo využít velkých šancí Bartekovi ani nikdo z hostujících, hra se začala opět uklidňovat. Oba týmy hrály poměrně nedisciplinovaně v defenzivě a vytvářely mnoho chyb, z čehož pramenilo mnoho slibných šancí a protiútoků. Ale střelecky se nikomu dlouho nedařilo. Jediná branka třetiny padla až v úplném závěru, když čtyřiačtyřicet vteřin před přestávkovou sirénou obešel domácí obranu a prostrčil Závorkovi puk mezi betony Jan Kolář, který tak Duklu brankou do kabin vrátil před poslední třetinou do utkání.

Domácí věděli, že jim už soupeř dýchá na záda, a tak opět zabrali a dokázali znovu odskočit. Už ve dvaačtyřicáté minutě našel naprosto přesným pasem před brankou Rohan Marcela Haščáka, který hravě rozvlnil síť. A o minutu později se dokázal prosmýknout po pravém křídle po vzoru Koláře Jakub Svoboda, který sólovou akci zakončil svým druhým gólem v utkání.

Energetici byli i nadále velmi aktivní, ale asi největší šanci měl asi šest minut před koncem Radim Bičánek, který tvrdou ranou z mezikruží, kde byl naprosto nehlídaný, rozezvučel tyč Škarkovy svatyně. Litovat však domácí dlouho nemuseli, jejich čtvrtá formace se totiž dostala do přečíslení čtyř na dva a po sérii přihrávek mohl přesně zakončit z druhé vlny Tomáš Dvořák. Nakonec se dočkala také Jihlava, když dostal kotouč na hůl mezi kruhy Pavel Mrňa a snížil na konečných 6:3.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Povedl se nám vstup do zápasu, ale trochu nás mrzí, že jsme obdrželi gól na 3:1. Udělali jsme po zbytečné zadovce chybu na naší modré čáře a soupeř ji potrestal. Druhá třetina byla z naší strany špatná. Úplně jsme odstoupili od hry, kterou jsme chtěli předvádět. Zbytečně jsme si některé situace komplikovali, soupeř se nadechl a hodně nás trápil. Měli jsme ale zase dobrý vstup do poslední třetiny, podařilo se nám zvýšit na 5:2 a potom jsme se trochu uklidnili. Závěr byl zase z naší strany hektický a bylo tam pár zbytečných faulů. Ale jsme rádi, že jsme první krok udělali a získali tři body.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Prvních deset minut jsme zaplatili nováčkovskou daň a koukali jsme, co s námi soupeř udělá. Domácí to plně využili a odskočili nám na 0:3. Od desáté minuty druhé třetiny jsme byli lepším týmem a dokázali jsme se dostat do zápasu, ale bohužel jsme to gólově nezužitkovali. Ve třetí třetině jsme zaspali první tři minuty, což rozhodlo. Nedokázali jsme už dát kontaktní branku a utkání opět zdramatizovat.